• bana aklıma geldiğinde en güldüğüm olaylardan birini yaşatmış tarkan albümü.

kaseti aldım. kaseti aldığım yer ile ev arasında büyük bir yokuş vardı. ne yokuş ama... koşa koşa indim bir an önce dinlemek için. kaseti teybe koydum.

- unutttu dediler... hiç sevmedi, dediler... güceeendimm yarrr... yalanmışşş dedilerrr... bir anlıkmışşş, dedilerr... kırıldıııımm yarrrr... aldatıyorr dediilerrr, aldırrmıyooorrr dedileeerrrr... yıkıldııım y.

kapadım teybi. kaseti çıkardım ve o yokuşu tekrar koşa koşa geri çıktım. kasetçiye girdim.

- abi bunda tarkan söylüyo ama müzik çalmıyo. değiştirsene...

http://www.youtube.com/watch?v=fqmn5mw9dfy&ob=av3e
  • tarkanin bilinmeyen bir sebepten "oynama sikidim sikidim" olarak bilinen ikinci albumu.(oynama sikidim sikidim diye bilinen sarkinin adi da hepsi senin mi ? dir o ayri)
    tarz olarak toplama album gibi bir seydir.her telden her taddan az biraz bulunur.
    icerikte kullanilan her genre easy listening e convert edilmistir elbette, ama yine de gelmis gecmis turkce sozlu hafif muzik alaninda en iyi albumdur diyebilirim.hatta diyebilirim ki tarkan ve ozan colakoglu bu albumde butun kartlarini kozlarini kullanmis 3.albumde minik capta cuvallamistir.
    albumun en basarili sarkisi olan hepsi senin mi sittin ayri dile cevrilip sittin ayri ulke de tavan yapabilmistir.
    isin komik yani hepsi senin mi albumde yer alan sarkialr arasinda en kisa zamanda bestelenen guftelenenidir(30 dakika)
    kis gunesi ise hic suphesiz albumun en guzel, alemlerin en damar sarkisidir.
  • en sıradan şarkısı*nın -ki içinde "terkedemedim hacıladı beni" sözü geçer- vokalinde; cihan okan, deniz arcak, ebru aydın, levent yüksel, özkan uğur, sertap erener, şebnem ferah, ümit sayın ve tarkan isimlerini bir araya getirmiş albüm.*
  • tarkan bu ikinci albümünü çıkarttığında günlerden bir nisan günü idi, ilkokul beş zamanları, karnelerin dağıtılmasına yakın haftalar, ilkokulun 5 yıl olduğu zamanlar tabii, mavi önlüklerimiz dahi yeni.

unutmamalı ve hepsi senin mi şarkılarının klipleri eş zamanlı yayımlanmış hatta show tv top 10 listesinde hepsi senin mi ikinci, unutmamalı ise 1. sırada yer almışlardı, daha sonra unutmamalı beş-altı hafta birinci sırada yer aldıktan sonra yıldız tilbe'nin delikanlım şarkısı çıkıp unutmamalı'yı tahtından indirmişti, sırf bundan olsa gerek hiç sevememiştim o şarkıyı, gerçi daha sonra harika sana değer şarkısıyla aklımı çelmişti tilbe, sonrası tufan zaten.

kişisel tarihimde kelimeler yetse'ye kadar en uzun süreli dinlediğim ve her sözünü ezberlediğim bir albüm olmuştur, her şarkısı güzel albümler denir ya işte bu albüm öyleydi, sorarım sana şimdilerde kaç tane şarkı vardır kış güneşi ya da dön bebeğim tadında, ayarında, albümün adı pek duyulmayan şarkılarından gitme'nin yeniden söylenmişi dahi günümüzde hit olabiliyor, hele bir de b-6 şarkısı biz nereye vardır ki sormayın gitsin.

güzeldik ya o zamanlar ya da çok küçüktük bize öyle geliyordu, bilemedim.
  • grup vitamin'in bir şarkısında(bkz: aşkın gözyaşları) (şarkı değil şiir aslında)
    a acayipsin
    b acayipsin
    c hiçbiri
    d hepsi
    diye dalga geçtiği bir tarkan parçası.
  • türkiyenin en iyi müzisyenleriyle çalışmanın sonucu ortaya çıkan mükemmel bir albümdür. günümüzde ben pop yapıyorum diye ortada gezen abudik gubidik şarkıcıların bu albümü lezzetle dinleyip bişeyler öğrenmeleri gerekir. 2009 soundlarıyla 1994 teki tarkanın "a acayipsin" albümündeki soundu karşılaştırırsak hepsinin uzak ara eline verir (kaliteli müzik yapanları ayrı tutarak yapılmış bir değerlendirme). zaten albümümün backrounduna bakarsak all-star gibi mübarek buyrun wikipediadan arak.

mixing: rıza erekli, pinyo deneb
    yönetmen: duyal karagözoğlu
    dağıtım: onur ofset
    fotoğraflar: sevil sert
    aranjör:ozan çolakoğlu

arkaplan sesleri

cihan okan
    deniz arcak
    ebru aydın
    levent yüksel
    orhan atasoy
    özkan uğur
    rıza erekli
    şebnem ferah
    sertab erener
    ümit sayın

enstürmanlar

piyano - ozan çolakoğlu
    akustik gitar - erdem sökmen, erdinç şenyaylar
    bas gitar - ismail soyberk, levent yüksel
    elektro gitar - gür akad
    çello - özer arkun
    ud - erdinç şenyaylar, levent yüksel
    kanun - halil karaduman
    yaylılar - şenyaylar yaylı grubu
    klarnet - mustafa suder
    flüt - levent altındağ
    ney - ercan irmak
    perküsyon - cem erman
    darbuka - celal bağlan, seyfi ayta
  • tarkanın ilk albümündeki toy sesinden kurtulup gerçek sesine kavuştuğu albümün çıkış parçası.
    albüm bütün olarak ele alındığında mükemmeldir ve içinde bir tek kötü parça yoktur.
    tarkan'ın zaten en büyük şansı arkasında devamlı mükemmel bir kadro bulunmasıdır.
  • tarkan'ın zirveye cıkmasında ilk adım olan albüm..sezen aksu'nun yazdığı bu sarkıya karsın, tarkan'ın albümlerindeki en güzel 2 slow sarkısı da bu albümdedir.. ümit sayın bestesi dön bebeğim ve yıldız tilbe'ye ait sözleriyle kıs günesi..
  • sezen aksu, ozan çolakoğlu, ümit sayın ve yıldız tilbe'nin katkılarıyla şekillenmiş muazzam albüm. hala dinlerim. 1994'ten beri. üniversite yıllarında kasetini, teybin içinde döndürmekten parçalamıştık. şarkı listesi şöyledir:

1 hepsi senin mi?
    2 dön bebeğim
    3 şeytan azapta
    4 bekle
    5 eyvah
    6 kış güneşi
    7 unutmamalı
    8 gül döktüm yollarına
    9 durum beter
    10 gitme
    11 seviş benimle
    12 biz nereye?
  • tarkan'ın patlama yaptığı albüm, içindeki neredeyse bütün parçalar tek başına bir albüm sattıracak kadar iyi olmasına rağmen best of edasıyla tek albümde toplanmışlardı.
    tarkan'ın kalıcı olacağının habercisiydi bu albüm.
hesabın var mı? giriş yap