• bradley cooper'ın lady gaga'yı pezevenklerin elinden kurtardığı film...

sinemalarda...
  • “a star is born” yazınca gayet güzel ve karizmatik duruyor. ama “bir yıldız doğuyor” denince atv, fox tv’de falan yayınlanacak ancak tutmayacak bir yarışma adı gibi.
  • lady gaga'nın röportajlarında/basın toplantılarında, bozuk plak gibi aynı şeyi tekrarladığını öğrenmemle yarmış film:

https://www.buzzfeed.com/…epeatedly-talking-about-h

odada kaç kişi varmış, tam anlayamadım ben. asfhgsa
  • gayet güzel oyunculuklarla bezenmiş duygusal bir film. daha önceki yazarların da dediği gibi birçok kişinin lady gaga önyargısını kuracağını dusunuyorum. özellikle konser sahneleri çok güzel bir açıyla çekilmiş, seyirciler arasında değil, direkt olarak sahnedeymis gibi hissediyorsunuz.

--- spoiler ---

her şeyin sorumlusu o ibne menajerdir, itici bir tip olduğu zaten en başından belliydi. gerçekten çok başarılı bir oyuncu seçimi olmuş.

--- spoiler ---
  • oscar bunlara kaldıysa piiiiiii. konser sahneleri dışında beğenilecek bir yanı cidden yok. küvetteki kavga güzeldi bi de. kimse kimseye asrın lafını sokamadı, konuşmalar üst üste bindi falan. normal insan kavgasıydı resmen.

bredli kupır allahsızı da ne biçim şarkı söylüyo arkadaş. hemen bir ''gemilerde talim var'' singılı patlatmalı bence. akarken doldurcan küpü hacı, bi düşün derim.

--- spoiler ---

3 ay tedavi görmüşün, menajer geliyo iki bık bık yapıyo; akşamına kendini asıyosun ayı. ben olsam hemen hanıma ispitlerdim. en kötü mektup yazardım gebermeden, ''şerefsiz menajerden ötrü öldürüyom kendimi'' diye. onun da kariyerini skerdim giderayak.

--- spoiler ---
  • filmde bradley cooper'ın köpekle oynaştığı sahnelerde köpeğin kendisine ne kadar ilgili davrandığını görünce film biter bitmez imdb'nin trivia kısmına koştum ve bingo, oyuncu köpüş arkadaşımız, bradley cooper'ın gerçek köpeğiymiş. adı da gerçekten charlie imiş çünkü bradley cooper'ın artık hayatta olmayan babasının adı da oymuş.
  • bradley cooper'ın üzerine kendisi 4 yıl, lady gaga ile beraber 3 yıl çalışıp, uyarlama senaryoyu yazıp yönettiği çok başarılı bir yapım. bradley cooper'ın müzik ve yönetmenlik ile beraber çok yönlülüğünü, lady gaga'nın şahane oyuncu kapasitesini ortaya koyduğu bir imza filmi olduğunu düşününce bir değil iki büyük yıldızı doğuracak ve ödül zengini olacak filmdir. filmin cast'i ve aralarındaki kimya ayrı başarılıdır; baba oyuncular sam elliott ve andrew dice clay'e ayrıca kamera önünde görmeye alışkın olmadığımız dave chappelle de eşlik etmektedir.
  • oscar adayı bir başka düz film.

hikaye bilindik, çekim bilindik. oyunculuklar sırıtmayacak kadar.

senaryo olabilecek en basit haliyle, bir tane layer var. bir.

şu film oscar'ı alsa ben forrest gump'ın yapımcısı olsam ödülü akedemiye geri yollarım. al götünüze sokun derim.

hoş ödülü almasına bile gerek yok, adaylardan dört film izledim dördü de vasat veya vasat altı filmler.

black panther konusuna giresim bile yok, zeka geriliği olan 5 yaşında çocuk senaryo yazmış, dışın dışın birbirine oyuncak vurdurmuş.

bir doksanlar sonu adaylara bakıyorsun bir de şimdiki adaylara. yazık. holivud ölmüş üstüme toprak atan yok mu diye kıvranıyor.

film izlemek için biraz avrupa sineması kaldı biraz uzakdoğu. en son jake cilinhol aduket atıyordu örümcek adam'da. oyuncuları da piç ettiler.
  • şu filmin fragmanında yaptıklarını biz ırk olarak milyar dakika çekip, editleyip henüz yapamadık.

film iyi mi değil mi fragmandan anlaşılmaz zaten ama şu fragmanın editi nedir, hayvan mısınız lan siz. biz daha babam ve oğlum çekiyoruz amk, amerika bey napıyorsunuz ya.
hesabın var mı? giriş yap