• ray bradbury'nin 2010 yılında çıkan ve geçtiğimiz ay yakma zevki adıyla ithaki yayınları tarafından türkçeye çevrilen eşsiz öykü kitabı. fahrenheit 451 yan öykülerinden oluşan bu doyumsuz kitap insanı şöyle güzel bir sarsıyor. ayrıca yine fahrenheit 451'e ait iki taslak öykü de kitapta yerini alıyor.

kitap tam anlamıyla adına yakışan öykülerin birleşmesiyle ortaya çıkmış. her öykünün farklı bir lezzeti, her lezzetin benzer tatları bulunuyor. aslı tohumcu ne güzel demiş twitter'da: "ray bradbury 'yakma zevki-fahrenheit 451 öyküleri'... 1950'lerden bugünü görmüş adam, millette tık yok, çok acı..."

son olarak kitapla alakalı aslı tohumcu'nun radikal kitap eki için hazırladığı yazıya linkten ulaşabilirsiniz: http://www.radikal.com.tr/…id=1081266&categoryid=40
  • içim karara karara okuduğum kitap.
    çünkü dipsiz bir hayalgücüyle ve aynı zamanda çok engin bir öngörü ile yazılmış.
    uzun zamandır beni böylesine içine alabilen bir kitaba rastlamamıştım. fahrenheit 451 okumamış olanlara pek bir şey ifade etmeyecektir bu öyküleri okumak.
  • "götürün beni, yakın beni,alevler sarsın her yanımı. beni kitaplarla dolu bir dehlize kapayın, üzerime kitaplardan bir duvar örün, beni kitaplara hapsedin ve sonra hepimizi birlikte yakın."
  • ilk bakışta adını yazma zevki olarak okuduğum kitap. sonrasında da süren bir yanlış okuma durumuna sahip oldum.
hesabın var mı? giriş yap