• come closer and see
    see into the trees
    find the girl
    if you can
    come closer and see
    see into the dark
    just follow your eyes
    just follow your eyes

i hear her voice
    calling my name
    the sound is deep
    in the dark
    i hear her voice
    and start to run
    into the trees
    into the trees

into the trees

suddenly i stop
    but i know it's too late
    i'm lost in a forest
    all alone
    the girl was never there
    it's always the same
    i'm running towards nothing
    again and again and again and again
  • yangına körükle giden bat for lashes tarafından daha da karanlık hale getirilen şarkı:

https://www.youtube.com/watch?v=ufjd8-qhn1i
  • kadim the cure parçasıdır.

ama, carpathian forest cover'i da takdire şayandır.

özenle
  • adamın ciğerine okuyan the cure şarkısı.
  • şu sıralar ruhayılitim

biraz derinleşecek vakit bulsam üstüne şiir yazıcam*
  • robert smith tarafından the cure için kırılma noktası olarak tanımlanmış şarkı.

"the archetypal cure sound, it was probably the turning point when people started listening to the group and thinking we could achieve something, including me"

güzelsin, ah güzelsin.
  • robert smith'in, ilginçtir, klibinde makyajsız, normal saçla arz-ı endam ettiği the cure şarkısı.

ses ararken ormanda kaybolmanın şarkısı. again and again and again and...
  • nouvelle vague versiyonuna 'orman değildir o orman olsa duramassın' demek istediğim, aşina olduktan sonra robert smith'in sesine feci susatan, dinlemem-lazım, hemen-şimdi dedirten..

random ağaçlar içeren 'dandik' videosunuysa şarkıyı çok seven biri yapmış kesin, benim için şarkıyla bütünleşti.

ayrıca westworld'de şeyetmiş.
  • teklisinin plağı vardı bende, bir tarafta bu şarkı, b-side ise jumping someone else's train şarkısının enstrümental versiyonuydu. londra'da bir plakçıda bulmuştum, plak koleksiyonumla etkilemek istediğim hayırsız bir flörtüm bir nevi çaldı benden bu plağı. bana müstahak. o günden beri kimseye plak vermiyorum.

bu şarkıyı hangi ilhamla yaptıklarını sorduklarında robert smith önce bir rüyasından esinlendiğini, sonra sadece bir orman hakkında olduğunu söylüyor. ben ilk dinlediğimde aklıma nietzsche'nin şu cümlesi gelmişti böyle buyurdu zerdüşt'ten: "to be sure, i am a forest, and a night of dark trees: but he who is not afraid of my darkness, will find banks full of roses under my cypresses." zaten bütün kitaptan hatırladığım beş cümleden ikisi ama biraz havamızı atalım yine de.

en sevdiğim versiyonu da 1992 live versiyonu bu arada, özellikle 11. dakikadaki she's lost control göndermesinden ötürü, yazmasam ölürdüm.
  • ağaçlar yanıltmaz, karanlık yanıltır insanı. sanki çok iyi bildiğin bir ormanın içinde kaybolmuşsundur. kaybolmanın tek sebebi karanlıktır, ya değilse insan bildiği yerde neden kaybolsun. tek gördüğün sana bakan gözlerdir, tanıdık bir sestir seni çağıran. koşarsın, koşarsın, koşarsın; bulamazsın o bildiğini. ses dağılmıştır artık tüm ormana. ne yöne baksan yalnız kendinle karşılaşırsın sanki, öyle karanlık. durduğun yerde bir ağacın içinde bulursun sonra kendini. bir ağacın içi, tüm bir ormandır çünkü; görebilene…

the cure 1980 yılından beri bu muhteşem parçasıyla hala zamansız bir ormanda koşuyor gibi.

the cure / a forest
hesabın var mı? giriş yap