• ömer üründül ve ilker yasin'in hayalimde sunduğu maç.

iki takım da çok atletik değil mi sayın üründül?
    - çoook, çook..
  • biri atletic şehrine ait iken, diğeri atletico şehrine mensup iki takım arasında oynanacak maç.

aradan boru gibi bir nehir geçiyor. nereye aynı şehir?
  • o değil de bunca yıldır kupa finalleri izlerim, kaybettiğine bu kadar üzülen başka bir takım daha hatırlamıyorum. adamlar resmen ağlıyorlar lan, içim parçalandı o munian'ı ibai'yi ağlarken görünce. koca llorente lan, hayvan gibi llorente yıkılmış yere. kalk llorente kalk allahın dediği olur.
  • insanda "atletik olan kazansın" gibi iğrenç espriler yapma isteği uyandıran maç.
  • ispanya'da sadece bir şehir olduğunu bilmeyen andavalların farklı şehrin takımları arasında sandığı maç.
  • bilbao'lu futbolcular madrid'lilerin kupa ile eğlenmesini seyredip seyredip ağlıyorlar. olm girin içeri hasta mısınız.

- http://i.imgur.com/k6dp3.jpg
  • ispanya iç savaşından önce adı atletic olan kozmopolit şehir, savaş sonunda parçalanmış ve iki şehir çıkmış ortaya. nehrin doğusunda kalan varoş bölge atletic adına ahde vefa gösterirken, nispeten daha gelişmiş cephedeki kısım atletico adını almış. bir taraf çinçinin bebeleri, diğeri tunalının conconları. öyle anlam dolu, öyle farklı bir havası olan maç işte.

bir de dipnot: o harfi ispanyolcada "öz" anlamına geldiği için, atletico "öz atletic" anlamına geliyor ispanyada. yıllardır çekişme var. onlar diyor biziz asıl atletic diğerleri hassiktirin diyor. neyi paylaşamıyorlarsa artık.

zor maç. iki üç ihtimalli olur nereden baksanız.
  • vesilesi ile daha önce defalarca sövdüğüm bir uygulamaya bir kez daha geçireceğim.

kazanılan kupayı tribünde teslim etme geleneğinin ve uygulamasının ben ta mına koyayım.

ulan maç sahada kazanılıyorsa kupayı da sahada vereceksin arkadaş. ne salakça bir şeydir bu ya. koskoca uefa bile böyle aptallıklar yapıyor ya deliriyorum ya.

tribünde göt kadar yerde kupa veriyorlar. neymiş götü büyük yöneticiler yerlerinden kalkmadan takımları tebrik etsin, madalya taksınmış. lanet olsun size.
  • arda'nın kanlar içinde kaldığı maçtır. böylelikle ilk kez bir uefa ligi finalinde türk kanı akmış oldu. tarihe not düşülsün.
  • ispanya'nın şehir ve belediye birliğine en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerde oynanan, ekşideki cahilleri ortaya koyan maç.
hesabın var mı? giriş yap