• o değil de bu fetullahçılar zamanında kul hakkı yediğinden midir nedir hiçbir işleri rast gitmiyor.
  • amerikadan siktir olup gitmek
  • trump'ın kazanacağına adım gibi emindim. çünkü dünyanın internet ile neye evrildiğini gördüm.
    internet bilgi çağını başlatmadı.
    internet troll çağını başlattı.
    idiotizm ve cehalet , trollizme evrildi ve baskın yöneten kültür oldu.
    sabah kanada vatandaşlık sitesi talepten çökmüş. yazık.
    ilk defa bir alanda amerika'dan 15 yıl ilerideyiz.
    15 yıl sonrasını biliyoruz bu hikayenin.
  • amerika ile ilişkilerin birbirimizi tanımakla geçeceğini tahmin ettiren durum.
    liderlerin birbirine seslenişi şu şekilde olacaktır tahminimce.
    -ya sen kimsin
    +who the hell are you
  • jay-z'ler, beyonce'ler, diger butun suslu sanatcilar (kopek diyen robert de niro'yu unutmamak lazim)
    gazete ve tv sahipleri, goldmans sachs ve benzeri cikar odaklarinin buyuk destek ve imkanlarini seferber etmesi, mevcut baskan obama'nin kendi secimi imis gibi mucadele etmesi, debate'ten once cnn'in sorulari hillary'ye vermesi ve sonrada yakalaninca ozur dilemesi.

donald trump, iste butun bunlara karsi tek basina, cogu zaman kendi partisindeki truva atlarina bile ragmen bu secimi eze eze kazanmak uzere.
  • sosyal medyada denk geldiğim:

"hello guys, this is god i'm moving to canada, please find somebody else to bless america. i did my best, i respect your choice."
  • zamanında akp başa gelirken herkes söylemeye çekinirdi akpli olduğunu.kime sorsak "ben akp ye oyumu vermedim" derdi genelde.bizde "ee amınagoyum kime sorduysak akp ye vermedim diyor.bunlar nasıl başa geçti?" diye çemkirirdik.şimdi aynısı trump için de geçerli.herkes clinton diyor ama başkan trump
  • pensilvanya kimi desteklerse o kaybediyor, turkiye'de de, amerika'da da.. saka gibi. *
  • resmen hillary'e çalışan medyaya tepki sonucudur. çok fazla taraf tuttuklarına biz bile şahit olduk ama algıyı beceremediler. bugün dolar en az 3.30 olur.
  • sosyolojik ve ekonomik sebepleri geçtikten sonra tek sebep demokrat gerizekalıların bernie sanders yerine hillary clinton denilen kimsenin güvenmediği bir yalancıyı aday yapmasıdır.

"dünya nereye gidiyor :(( kötüler kazanıyor :(((" diye ağlamadan önce gerçek kötülüğü kim yapmış, kim senin suratına gülümserken ortadoğu'da masumların kanına girmiş diye bir düşün.
hesabın var mı? giriş yap