• zup. diye okunan bir 7 up icecek
  • ciplak bir kadin gormus yedi cucelere verilen isim.
  • içindeki 7 lityumun kütle numarası olan 7'den gelmektedir. 1950'ye kadar formülün lityum bulunuyordu ki lityum halen - inanılması güç şekilde - manikdepresif kişilik bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır. o dönemde ilaç endüstrisinin de gazıyla lityum epey popüler hale gelmişti. şimdiki antidepresanlar gibi.
  • seven up guzeldir. sprite a$iri asidik, damak tadi olayinda seven up diorum $ahsi goru$ bazinda.
  • standart kutuların ağırlığı olan 7 onsa denk geldiğinden ve baloncukların yönü yukarı olduğundan up eklentisi ile birlikte 7up ismini aldığı söylenir.
  • yedi canlı demek sanırım.

bilgisayar oyunlarında hak için 1 up sözü kullanılıyorsa, 7 up neden yedi canlı olmasın.
  • bu geceden sonra brezilya resmi içeceği.
  • youtube'da izlediğim yiyecek içecek tadım videolarından etkilenerek kendi çapımda bir süredir bulabildiğim tüm farklı gazozları içiyorum. çamlıca, sprite, beyoğlu gazozu, ankara gazozu, niğde gazozu, uludağ, gagoz, link vs...
    tüm gazozlar güzel olsa da kendi şahsi kullanıcı tecrübelerime göre en iyisi 7up diyorum, arıyorum, her yerde bulamıyorum.
  • bizim bakkal bunu zup diye okurdu. seven up değidinde anlamazdı ya da zup mu diye sorardı. adam bizi bu markadan sonunda vaz geçirdi. her seferinde alışveriş yapmak korkunç bir tecrübe haline gelince sanırım almayı bıraktık.
hesabın var mı? giriş yap