• in da club, p.i.m.p diye cool takilip kliplerde boy gosteren bu adam su anda yalovaspor atkisi takmaktadir...

cok baska milletiz hacim...
  • var mısın yok musun seyircisi tarafından 4 tane ferrarisi olduğu için vuuu huuuu diye alkışlanmış, ''evimde 6 tane mutfak var'' dedikten sonra da fiftisent! fiftisent! diye tezahürata maruz kalmış ailemizin gangstaarı. 400 milyon dolarım var dediğinde de gururdan göğsümüz kabardı zaar. ay em dı madırfakır piayempi diye şarkısını söylerken çoluk çocuk, amca teyze bir danslar ettik, bir güldük eğlendik ki.
    çok efendi çocukmuş ama.
  • gangsta'lık, uyuşturucu satıcılığı geçmişi, 9 kere vurulup ölmemek gibi konularda sağlam bir street credibility'ye sahip olsa ve de pekala doğruyu söylese de, "biz esrarın en iyisini içeriz, kafamız şöyle iyi olur, böyle güzel partileriz" gibi iddialarının her birinin aslında basit birer pazarlama taktiği olduğunu bizzat kendisi söyleyen rapper. en basit ve güzel örneği efsanevi albümü get rich or die tryin''deki high all the time şarkısıdır. şarkıda "i smoke that good shit", "nigga i'm high all the time" gibi müptezel müptezel cümleler etse de aslında ne içkiyle ne de kenevirle arasının olduğunu belirtmiştir:

"i don’t drink and i don’t use drugs, and i didn’t back then, either. i put that joint on the first record because i saw artists consistently selling 500,000 with that content"

artık kolpacılık mı dersiniz, yoksa iş adamı vizyonu mu ona siz karar verin.
  • komik adam. twitter'a şunu yazmış:

"i can't belive my grand mothers making me take out the garbage i'm rich fuck this i'm going home i don't need this shit"

yaa 50 cent. ne kadar zengin olursan ol ninen çöpü dök diyorsa dökeceksin.
  • sözlüğün bugünkü haliyle 2005 yılında olsaydık günde en az 50 entrysi, haftda en temizinden 3 yazara linci vardı.
  • vaktiyle borç verdiği kişileri sosyal medya üzerinden tehdit etmeye başlamış -- ki aralarında nba ve nfl oyuncuları, aktörler falan varmış. "pazartesiye kadar paramı vermezseniz olacaklardan sorumlu değilim" falan diyor. eski kankisi young buck'ın bile borcu varmış. g-unit'den de bu yüzden ayrılmış buck.

eğer borçlu olan kişi parasını ödediyse, ona yazdıklarını siliyormuş. böyle de kibar birisi kendisi.
  • ekmeği keserek kilo vermiştir.
  • her an sigortalı bir iş arıyormuş gibi bakan insan.
  • candy shop in klibinde kisa bir sure giydigi beyaz takim elbisesiyle 120 kiloluk bir sunnet cocugunu andiran adam..
  • kral adamdır.

hem kendisinin prime dönemini hem de o yılları gerçekten çok özlüyorum.

o zamanların kendine has bir kokusu vardı sanki. dinlediğim şarkılardan aldığım tat bile farklıydı.

limewire’dan indirir 256 mb’lık mp3 çalarımda dinlerdim çoğu şarkımı. şimdi bose’den sennheiser’dan dinlesem bile o tadın yüzde 10’unu almıyorum.

sanırım elimizden alınan şeyler çok bariz. yaptığımız hiçbir şeyden keyif almıyoruz.

en azından ben almıyorum.

50 cent’le bu olayın ne mi alakası var? bence var.
hesabın var mı? giriş yap