• evet bildiginiz su sehirler arasi yolcu otobuslerinden bahsediyorum. her gordugumde inanamiyorum. ben arabayi anca sigdiriyorum bir seride, bunlar da ayni seritde gidiyor. tam bir mucize. bir serit gercekten o kadar buyuk mu yoksa izafiyet teorisi burada da mi gecerli?
  • aferin bizlere.
  • hep 100 koltuklu otobüsü tek şeride sığdırdığım için beni ilgilendirmeyen sığış.
  • hız arttıkça şerit daralır.

(bkz: hız körlüğü)

o yüzden büyük arabalar yavaş gider ki şeride sığsın. evet.
  • 3.5 metre genişliğindeki şeride 2.5 metre genişliğindeki otobüsün sığmasına şaşıran ancak aynı 3.5 metrelik şeride 2 metre genişliğindeki arabayı sığdıramayan sığıra ehliyet verilmesine şaşırmayanları gösterir.
  • tek seride sigmasını alırsak, serinin toplamını almış oluruz. yazar burada 4 koltuk bir koridor derken matriksin 4 kolon 1 satır olduğunu ifade etmiş. buradan hareketle matrisin 4 hücresinin toplamıdır efendim

sigma(x) = matris(1,1) + matris(2,1) + matris(3,1) + matris(4,1)

edit : türkçesini düzeltmişler bu da böyle manasız bir komiklik olarak dursun burada
  • türkçe karakter kullanamayan gerzeğe laf atmaya çalışan öküzün "karekter" yazdığı ve "-de"leri ayıramadığı başlık. noktalama işaretlerine değinme gereği duymuyorum bile.

birini yermeye çalışırken en azından dönüp kendine bakmalı insan.

edit: çevre mühendisiyim.
  • bir keresinde tipiye yakalanmıştım , aynı şeritte yaklaşık 50 km bir otobüsün kıçına 2 metre mesafede gittim . hayatta kullandıgım en rahat kar üzerinde ve tipide sürüştü.

bilmem anladın mı troll kardeş
  • (bkz: tardis)
hesabın var mı? giriş yap