• desteğe en çok ihtiyaç duyulan yerlerin başında gelen antakya'daki direniş.

şerefsizlerin düzenlediği provokasyonlar ve orantısız güç ile antakya'nın yalnız bırakılmaması gereken direniş...

bi kaç gün herkes istanbul'a odaklandığı zaman izmir'de neler olduğunun birinci şahitlerinden biriyken, herkesin gözü buraya çevrilebildi sonunda. şimdi sıra antakya'da, şimdi sıra küçük şehirlerimiz de. zira küçük şehirler düşerse, büyükler daha zorlanır...
  • antakyalıların işi biz istanbul'dakilerden daha zordur. zira hem iç hem de dış teröristler tarafından saldırı altında kalmaktadır. bulunduğunuz yerden her daim fotoğraf mümkün olduğu kadar görüşü net video çekmeye çalışın. gerekli dağıtımları biz buradan yaparız... dayan antakya yalnız değilsin!
  • saat 18.10

antakya'da arka arkaya cenazeden gelen eylemcilere en az yirmi tane gaz bombasıyla saldırdılar. çevik kuvvet geldi. halka coplara saldırıyorlar. durum kötü. insanlar evlerinde bile boğuluyorlar. göz gözü görmüyor. bu durumu yazmam en az beş dakikamı aldı.
  • destek olunması gereken direniş. biz ankara'da bile kendimizi üvey evlat gibi hissetmişken antakya'nın güzel insanlarını düşünemiyorum.

arkadaşlar sadece yaşadığınız şehirdeki olaylarla ilgilenmeyin. bugün antakya ve dersim'de sokağa dökülen insanlar da gezi parkı için sokağa döküldüler. abdullah cömert gezi parkı'nı savunurken öldürüldü, bunu unutmayın ve duyarlı olun. fotoğrafları ve videoları her mecrada paylaşın. bu ve benzer direniş başlıklarını da yukarılara taşıyın. duyarsız kalmayın.
  • [https://twitter.com/…ffer/status/342018754726731778 https://twitter.com/…ffer/status/342018754726731778]

"very surprised not to have seen in #antakya other journalists, turkish or international, especially following death of protestor yesterday"

israilli gazeteci anshel pfeffer'ın attığı tweet.

"abi istanbul'dan başka hiçbir yeri siklemiyor bizim medya. ünlü yok çünkü diğer şehirlerde." demek lazım.
  • sadece facebook'ta paylaşabildim, eylem yerinden yazdıklarım:

"abdullah comert in arkadasi delirdi. olene kadar buradayim deyip one gitti."

"biber gazlari geldigi gibi geri gidiyor. ahaha"

"suan polis sakin uzaktan biber gazi atiyor ama geldigi gibi geri gidiyor, armutlu bastan sona direniste."

"her taraf barikatlarla dolu. sert barikatlar var tomanin bile giremeyecegi"
  • polis her yerde aşırı güç kullanıyor en son antakya ya geldi sıra ve insanların sınırlarını zorluyor. dayan antakya. sen bu ülkenin en önemli kalelerindensin. daha fazla kötü haber istemiyoruz artık!
  • büyük şehirlerdeki rehavet havasından sanırım, pek de insanların farkında olmadığı eylem. en azından ben kıbrıs'tan internet üzerinden bunu görüyorum.
  • saat 02:16

polis armutlu'ya arkadan saldırdı. gaz ve ses bombaları art arda atılıyor. gaz bombasının etkisini çok ağır gördüklerini söylüyorlar. yoğun bir saldırı gördükleri yönünde bilgi alıyorum. saldırıyı beklenmedik bir anda görmüşler. evlere kadar gazın etkisi görülüyormuş. direnişçiler evlere sığınmaya başlamışlar. telefondan teyzelerimizin yakarışlarını çok net duyabildim.
  • abdullah cömert'in cenaze töreni ile başlayan ve devam eden eylem.

(bkz: 2 haziran 2013 antakya direniş eylemi)
    (bkz: 3 haziran 2013 antakya direniş eylemi)
hesabın var mı? giriş yap