26 entry daha
  • türkçe olduğu unutulmaması gereken rapor. delil bulamadık demiyor, ilk raporu hazırlarken suçlanan kişilerin savunma amaçlı açıklama ve sunabilecekleri olası aksi yönde delillere ulaşamamıştık, şimdi bu kişilerin açıklamalarına ve bu açıklamaları desteklemek için kullandıkları delillere ulaşmış olduk ona göre karar verdik diyor.

aha da o kısmın tam metni: "ilk rapor çalışmasına konu evrakın, sadece iddia makamının iddiasına dayanak aldığı iletişim tespit tutanakları ve fiziki takip tutanaklarından ibaret olması sebebiyle, ilk raporda ilgililerin iddiada yer alan somut vakıalar hakkındaki açıklamaları ve bu açıklamaları destekleyen delillerine hiç bir şekilde ulaşılamamıştır."

ayrıca yine bu açıklamada bu kişilerin eylem ve davranışlarının kulüplere izafesinin mümkün olup olmadığı bakımından kanaate ulaşmıştır gibi bir ifade var. sizce şike veya teşvik tespit edilememiş olsa, tespit edilemeyen bu durumun kulüplere izafesi tartışılır mıydı? mantıken kulüplere izafesinin tartışılması için şike ve/veya teşviğin tespit edilmiş olması lazım.

not: pek tabi ki etik kuruluna felan güvenmiyorum, ancak sanki o kadar da emin olmamak lazım raporun tüm takımları akladığı konusunda. belki sadece bazı takımları aklıyordur.
  • şike yüzünden davalık olan fenerbahçenin, bu sefer de tff ve uefa ile şike yaparak eski şikelerinin üstünü örteceğinin sinyallerini veren rapordur.
  • bu etik kurulun arkasında mehmet ali aydınlar olduğuna inanıyorum. üslup andırıyor sanki.

"bazı maçlardaki bazı kişiler bazen suç işlememiş olabilirler, ama olmayabilirler de."

http://www.youtube.com/watch?v=eiedrko5o_k
  • ortalık rengarenk olmuştur yine. (bkz: lambda)
  • elbette, mehmet baransu'ya sızmıştır.
    https://twitter.com/…ansu/status/195621573292597249
  • sonunda tff nin geç de olsa bu süreç içindeki tek doğru hareketini yaptığının kanıtıdır. yanlış anlaşılmasın şike vardır yada yoktur konusuda aldıkları karar değil. kendilerinin aşağıdaki paragrafta belirttiği gibi spor ve ceza hukukunun ayrı şeyler olduğu konusunda alabildikleri karardan bahsediyorum.

"tff yönetim kurulu tarafından kurulumuza sevkedilen dosyanın, aynı zamanda 6222 sayılı kanun uyarınca özel yetkili istanbul 16. ağır ceza mahkemesindeki yargılamaya konu teşkil etmesi bakımından, kurulumuzca yapılacak incelemenin ceza yargılamasının sonuçlanmasından sonraya ertelenmesinin gerekip gerekmediği hususu kurulumuzca tartışılmış; ceza yargılamasının sonucunun beklenmesinin spor hukuku ilkelerine aykırı olacağı, ayrıca ve özellikle ülkemizde ceza yargılamasının uzun bir süreç gerektirdiği gerçeği karşısında, spor hukuku yönünden yaptırım uygulanmasının gecikmesinin futbolun güvenilirliğinin sarsılmasına neden olabileceği gerekçeleriyle ceza davasının sonucu beklenmeksizin çalışmaların tamamlanmasına karar verilmiştir."

3 temmuzdan beri spor hukuku ayrı, ceza hukuku farklı kulvarlardadır diyenlere kulak tıkayan federasyon keşke bu tartışmayı sürecin başında olması gereken zamanda yapsaydı da 2011-2012 sezonunun içine etmeseydi.

ayrıca şu cümle en dikkat çekicisi "ceza yargılamasının sonuçlanmasından sonraya ertelenmesinin gerekip gerekmediği hususu kurulumuzca tartışılmış." 10 ay, olaylar patlak verdiğinden beri 10 ay geçmiş sen şimdi kalkmış bunu tartışıyorsun. bu konuda zaten daha önce uyarılara rağmen yanlış karar vermiştiniz. ceza mahkemesi sonucu beklenecekti. ne oldu da tekrar bunu tartışma gereği hissettiniz. başkan değişti diye hukuka, adalete bakış açınız da mı değişti?
  • herseyi apacik ortaya cikaran rapor. zamaninda "para, sike iste fener iste" , "sikebahce" gibi soylemlerde bulunmustum. etik kurulu raporu onsozunu okuduktan sonra buyuk bi eseklik yaptigimi, sucsuz ve buyuk fenerbahceye oyun oynandiginin farkina vardim. tum fb'lilerden ozur diliyorum. mazinde bir tarih yatar, yasaaaa fenerbahce... 35 senelik galatasarayliligimi burada sonlandiriyorum, artik ben de fenerbahceliyim. lan bukalemunlar siz de bir an once fenerli olun...

(bkz: ben buna guluyorum ya)
  • eski bir atasozunu hatirlatan rapordur.

atasozu: enflasyon duser, hukumet duser fenerbahce ise babayi duser
  • sözlükteki , okumadan yorum yapan insan tipinin göstergesi olmuştur .
    raporu okumadan eline kalemi alan patronun başta yaptığı yanlış , hızla ve ısrarla sürdürülmektedir .
    raporu okuyup tanımlayanlar hariç tabii ki .
    sonuç mu ?
    (bkz: #28314487)
    (bkz: bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir)
153 entry daha
hesabın var mı? giriş yap