• taraftarlar muharrem ince diye bağırıyor sanki. o kadar çok miting izledim ki kafayı yemeye başladım sanırm.
  • kötü bir takım olmasına karşın cesurca hücum futbolu deneyen tunus sayesinde zevk veren maç.

tunus açık oynayınca belçika da zevk veriyor.

işte dünya kupası bu...
  • batshuayi'nin 5.5 üstlük kuponumu yakacağı maç.
    edit:3 tane gol kaçırdı 5 dakikada.
    attı aslan parçası.
  • tunus milli takım teknik direktörü, milli marşları okunurken duygulanıp göz yaşlarını tutamadı ve sırf ekrana yansımasın diye kameralardan kaçarcasına apar topar saklamaya çalıştı ya, işte bu naif hareketin hatırına bile sanırım skordan bağımsız olarak maç boyunca tunus'u destekleyenler olacaktır.

iki takim arasındaki sıkket farkina bakacak olursak bir tarafta yüksek standarttaki imkanların getirdiği özgüven ve dünyanın pek çok yerinden oyuncu devşirip milli takımda oynatma lüksü olan zengin belçika, bir yanda ise daha düne kadar ülkelerinde karmaşa ve kaosun hakim olduğu sadece yerli oyunculardan oluşan yoksul tunus. ne diyelim; iyi oynayan kazansın ve guzel bir müsabaka olsun.

maça gelirsek; daha entryimi tamamlayamadan ilk 15 dk içinde belçika skoru 2-0 a taşısa da tunus skoru 2-1 e getirip belki de maçın kopmasına engel oldu. grup maçlarına baktığımız zaman gerçek anlamda formda ve sürpriz yapabilir diyeceğim iki takım var; biri hırvatistan diğeri ise belçika.
  • dünya kupası yarı finalinde evinde 7 gol yiyen brezilya örneği varken 5 gol yemek herkese nasip olmaz demek biraz komik. gayet normal bir durumdur tunus gibi basit bir takımın belçika gibi kupanın favorilerinden birinden 5 yemesi.
  • futbol böyle güzel aman bloklar arası fazla açılmasın aman açık vermeyelim. aman takım komple topun arkasına geçsin, aman rakip orta sahayı kolay geçmesin sürekli press yapın, yetenekli oyuncunun başına iki kişiyi kitleyin adım attırmayın diye diye futbolun ırzına geçtiler. brezilya kostrika ile oynarken neredeyse maçta gol görmeyecektik. koskoca ispanya 1-0 a yatıyor. fransa ıkına ıkına kazanıyor. öyle futbolun ben amk. bu yüzden futbolun ruhunu hala yaşatan belçika gözümde şimdiden şampiyondur.
  • bu turnuvada zevkli maç izlemenin tek çaresi maç başında gol olması. başka türlü kabız futbol izliyoruz.
  • son günlerdeki en zevkli maç falan tamam eyvallah da 4-1 skor oynadık atmayın bir gol daha lan gözünüzü seveyim.

oha direkten çizgiye sekti. hadi dayanın lan. *

edit: oğlum oha 2 metreden net topu çıkardı kaleci. oluyor mu ne?

edit 2: yavşak 5 tane kaçırdı en sonunda attı. belliydi.

edit 3: bu sığır batshuayi olmasa 8-1'di. üzülmüyorum. *
  • ben mi yanlış görüyorum yoksa deli gibi sağanak yağmur mu var? sahanın bir tarafına da güneş ışığı vuruyor sanki. tamam olmayan şey değil bulut geçişi dolayısıyla aynı anda hem güneş hem yağmur. ama yaklaşık 5-10dk dır sağanak yağış var.

not: bu arada güzel maç 4-1 belçika dk 70.
hesabın var mı? giriş yap