• gaz maskemle birazdan katılacağım buluşma. inşallah olay çıkmaz, çıkarsa da tecrübesizlere yardım etmek bizatihi görevim olacaktır. herkes geriye çekilirken, inanın yardıma ihtiyacı olan, çekilemeyen insanlar kalıyor önlerde. mümkünse siz de onları unutmayın.
  • hakiki milli irade mitingidir.
  • direnişçilerin şu ana kadar taksim meydanında sloganlarla kitlesel olarak durabilmiş olabilmeleri bile gezi parkı direnişinin türkiye'ye kazandırdığı şeylerdendir.

hiç kimse boşuna kaybettik filan demesin.
  • halka açık bir meydandan, halkı çıkartmaya çalışan, arkadaşlarımızın katili polis gene saldırmaya başladı... ulan katledilen arkadaşlarımız için karanfil bırakmamıza bile izin veremiyorsunuz değil mi?

ne nefretmiş be arkadaş... öldürdünüz yetmedi... sakat bıraktınız yetmedi... gözaltına alma ayağına dövdünüz yetmedi... insanları kör bıraktınız yetmedi... üstümüze asit döktünüz yetmedi... kimyasal gazlarla zehirlediniz yetmedi...

ne nefretmiş be... bitmedi... bitmediniz...

tanım: diktatör mitinginden daha kalabalık olan halk buluşması!
  • taksim dayanışması tarafından açıklanan buluşma; özet olarak "karanfillerle 19.00'da taksim'deyiz, tüm halkımız davetlidir" şeklindeki duyurudur.

(bkz: http://taksimdayanisma.org/?lang=en)
  • kesme çiçek yerine karanfil fidesi alıp parka dikeceğim buluşma. sonra da her gittiğimde sularım.
  • aihs madde 11/1 "herkes asayişi bozmayan toplantılar yapmak, dernek kurmak, ayrıca çıkarlarını korumak için başkalarıyla birlikte sendikalar kurmak ve sendikara katılmak haklarına sahiptir." hitabı doğrultusunda herkes keyfince bu hakkını kullanabilir yahut kullanmayabilir önemli olan yeryüzünde bozgunculuk çıkaran "ıslah ediciler"in yine keyfince vatandaşları gaza, mermiye ve tazyikli kimyasal suya boğmamasıdır.
  • polis yine saldırdı. ulan memleketin en büyük meydanında toplanmak yasak, durmak yasak. yaşlıların, kadınların üzerine tomadan su sıktılar tekrar. milleti bir rahat bırakmadınız be.
  • rte hükümetinin (artık akp hükümeti demiyorum) ne kadar demokratik olduğunu açık açık gösterecek olan buluşmadır.
    ne bir işgal ne de bir eylem planı var. sadece karanfil bırakarak anma söz konusu.
    ne yapacaklarını heyecanla bekliyorum. maskem ve limonum hazır.
  • gezi direnişi'nin devamıdır. bu direniş bitmeyecek ve medeni bir şekilde devam edecektir.
hesabın var mı? giriş yap