• 1000 adet basilip sadece turkiye'de piyasaya surulmu$ cdsinin 6 ayda sadece 300-350 civari satmi$, buna kar$ilik 400 basilip sadece netten mailorder ile satilan lp versiyonunun buyuk olcude yurtdi$i alimlari sayesinde tukenmeye yuz tutmu$ olmasi insani $apkasini onune koyup du$unmeye sevkeden ilginc bir husustur.
  • vakti zamaninda mahallede her gun birlikte basket oynadigimiz bir arkadasimiz bize bir gece sokak lambasinin altinda oturuken, babasinin (gökhan akçay) vakti zamaninda bir rock grubu kurarak eurovizyon sarki yarismasina katildigini, sonra birinci oldugunu ama o yil israil ile cikan diplomatik problemlerden oturu yarismaya gidemediklerini anlatmisti. biz de okkalisindan bir "hasssiktir lean, bizi mi sikiyosun sen" diyerek dalga gecmistik. yillaaar yillar sonra gercekten boyle bir grup oldugunu ve eskiden kalma kayitlarinin cd ve plak olarak 500 tane basildigini tesadufen maximum rock dinlerken ogrendim ve ertesi gunu butun kaset cd satan yerleri dolasip sonunda albumu bulup aldim. simdi arada sirada aklima gelince cocukken altimda basma sort, naylon terlikle arkadasima salladigim o kufur geliyor ve suclu hissetmemek icin acip bi kere daha "anlatamiyorum"'u dinliyorum. hey ki ne hey...
  • tıp fakültesi öğrencilerinden oluşan grup. vakti zamaniyle bu abla ve abiler eurovision'da birinci olmuşlar lakin o sene israil'de yapılacak bu yarışmaya türkiye'nin israil'i protestosu sebebiyle katılamamışlardır.
  • yeni yayinlanmi$, kulagin pasini silmek bir yana sokup atan, her prog rock ve/veya anadolu pop severin ar$ivine katmasi elzem olan toplamalarinin $arki listesi $oyledir:

1. anne
    2. 18400 tl
    3. fmo (film muzigi olabilir)
    4. petruska
    5. cocukluk anilarim
    6. inilti
    7. bes
    8. sarap mahzeninde gece
    9. fmo ii (film muzigi olamadi)
    10. arap bebegin dansi
    11. anlatamiyorum
    12. koy dugunu
  • arkaplan tarafından yayınlanan ve büyük bir çoğunluğu 1977 tarihli kayıtlarından oluşan cd'si sadece 1000 adet baskıyla türk müzik dükkanlarında yerini almış olan, türkiye'deki 1975-1977 arası rock müzik sahnesi göz önünde bulundurulduğu vakit kalite açısından birkaç beden bol gelir yorumunun yerinde olacağı izmirli pure progressive rock topluluğu. özellikle köy düğünü isimli bir çalışmaları vardır ki dinledikten sonra insanın bütün anadolu rock arşivini çöpe atası gelir.
  • es geçilemeyecek derecede çoksesli çalışmalara imza atmış olan, tarz olarak gryphon'u* hatırlatan grup.
  • 1979 eurovision elemelerinde birinci olan seviyorum adli sarkida maria rita epik'e eslik etmis grup. israil'le diplomatik iliskilerin kotu oldugu bir donem oldugu icin, turkiye yarismadan cekilmis, 21. peron da unutulup gitmistir. simdilerde arkaplan tarafindan o donemde yaptiklari progresif rock parcalarindan olusan bir albumleri cikarildi..
  • 1000 adet basılmıs cd sürümünden bir tanesine sahip oldugum lezizi sahanedir.her ne kadar cd nereden ve neden geçti elime bilmesem de mutluluk vericidir.
  • "11 temmuz 1973'te saat 11'de, konak 11 numaralı otobüs durağında, grup üyeleri alp gültekin (viyola), seyhan eriş (gitar), halil yıldırım (davul), andreas wildermann (piyano), aron şerez (bas) ve haluk öztekin'in (gitar) buluşmasıyla" kurulan baba topluluk 21. peron'un yeni albümü "sanki hep buradaydık" pek yakında çıkıyor .
hesabın var mı? giriş yap