• air fryer aldıktan sonra artıkın allah yardım eder. air fryer bir evliliğin olmazsa olmazıdır.

air fryer yanında bir de air dryer, hatta bi de tumble dryer alınsın, varsın tek göz oda bi döşekle evlensin gençler.
  • ortalama 25.000 dolar civarıdır.
    çok fakirsen 100 dolara da ebkenirsin.
    çok zenginsen 10 milyon dolara da evlenirsin.
    orta halliler için ortalama 25.000 dolardır ve bu yıllardır böyledir.
    ev eşyaları + düğün + takı
  • herkes evlilik maliyetini hesaplıyor, hesaplayan adamlardan bir hesap bilirkişisi de 10 yıllık flört maliyetini hesaplasın. karşılaştırmalı görelim bakalım
  • (bkz: #153758025) burda bahsettik.

bizim 500k civarı tuttu altınlarla birlikte. altınları da 2022 yılında almıştık. içinde su yolu set, beşi bir yerde yok ha. 4 bilezik 1 zincir kolye, alyanslar.

aldığımız çelik tencere setinden yola çıkarsak biz aldığımızdan beri %600 zamlandığı için kalanı siz hesaplayın şimdi uğraşamayacağım.
  • evlilik maliyeti diye listelediğiniz şeylerin %95ini aileler istiyor. maliyetine de onlar katlanıyor. eğer hem sana liste dayatıp hem de ödemenizi istiyorlarsa reddedin ve yolunuza kendi gidin. haa yok evleneceğiniz kişi dayatıyorsa zaten yanlış kişidir, evlenmeyin. yaşamak için gerekli olan materyallere (ev, eşya, araç vb.) şeylere zaten kişiler evlenmeseler de ihtiyaç duyup karşılıyor. evlenince de kendinize ait olanları paylaşır ya da beraber edinirsiniz. evlilik bu paylaşımdır!
  • benim için evrak masraflarının yarısı. 2023 için ümraniye'de 645 tl imiş, 2024 için 1000 tl olsa benim payıma 500 tl düşer.

15 tl akbil + 12 tl dolmuş, dönüşüyle beraber 52 tl, yağmur olmazsa bisikletle giderim 0 tl.

ekstra bakım traş olma falan 10 liraya mal olur kabaca.

o kadar evlenmişiz kuru kuruya olamaz tabi bim'den abur cubur ve link maliyeti 75 tl olsa benim payıma 37.5 düşer.

yağmur yağmazsa 547.5 tl, yağarsa 599.5 tl (market fiyatı gibi oldu hehe) bekliyorum.
  • 150000 düğün
    40000 gelinlik damatlık
    60000 gelin damat takısı
    10000 gelin kuaför
    50000 beyaz eşya
    10000 süpürge ütü vs
    10000 mutfak eşyası tabak çanak
    200000 dolap yatak oturak masa vs
    50000 balayı

580.000 try = 20.000 usd (kasım 23 itibarıyla)

ömür boyu esaret = paha biçilemez
  • maliyet diye yazılanların çoğu toksik türk adetlerinden ibaret.bildiğim kadarıyla 1 gelin, 1 damat,2 nikah şahidi ve 1 nikah memuru dışında bir prosedür yok
  • maliyet muhasebesi; gelecek planlaması için ihtiyaç duyduğu ayrıntılı maliyet bilgilerini sağlar.
    temel ihtiyaç duyulanı ayarlarsanız pek bir maliyeti yoktur. yani evlenmek için düğün, 5-10 bilezik şartı, vakko gelinlik ya da sıfır oturma gruplarına ihtiyacınız var mı romalılar. o zaman ağlamayın, bu ekonomik şartlara rağmen temel yola çıkış noktanız, bu insanla hayat birleştirme ve zorluklara birlikte göğüs gereceğim biri olduğundan seni seçtim pikaçu mutluluğundan devam.
  • altın 100 bin demiş 25 gramdan 2 bilezik yapıyor kusura bakma sana 2 bilezikle şişme bebek verirler.
hesabın var mı? giriş yap