• nokia 3210'larda yılan oyununda yapılabilecek en yuksek puan. valla ben gordum, arkada$ım catır catır bitirdi oyunu.
  • hala her şeyin biraz güzel olduğu bir yıldı. tamam 2001 2003 falan değildi ama yine de iyiyiz lan dediğimiz son yıldı sanki.

2009'dan sonra ergenekondu, balyozuydu, öss skandalıydı derken ülke gündemi hiç durmadı.
  • güzel olan herşeyin kendisiyle beraber geçmişte kaldığı yıl. hem kişisel hayatımda hem ülkede hem dünyada bir daha hiç bir şey 2008'deki gibi olmadı. arada güzel olduğu oldu ama 2008'deki kadar güzel olmadı. gerçekten büyülü bir yıldı. euro 2008, call of duty 4, captain price, jules verne okuduğum geceler, o meşhur kırmızı ilkokul tüm dersler kitabı, ilk mp3 playerım, charlie'nin çikolata fabrikası, abimle sabahlara kadar pes 2008 oynadığımız ramazan geceleri ve beckham'la atılan orta sahadan frikik golleri, is kokulu soğuk ankara akşamları, kurtuluş parkında babamla top oynadığımız haftasonları ve masumiyetini henüz kaybetmemiş olan ben...
  • yepyeni sıffırr bir kotayla 2 saat sonra başlangıcını yapacağım yıldır. benim heyecanım bundan
    (bkz: allah belanı versin tt)
  • sözde kriz yılıydı. 2008'e kriz yılı diyenler 2020'yi görseler ne derlerdi acaba?
  • keşke kelimesini hiç ama hiç kullanmak istemediğim senedir. hay allah yazmış bulundum. neyse bi kereden bişi olmaz.
  • almış olduğum çeyrek biletin son rakam yüzünden 100.000ytl'yi kaçırmasıyla başladığım dönem. dk 1 gol 1! gel de sev bunu mına koyyim.
  • yaşadığım ilk 9.5 saatinden bi'bok anlamadığım yıldır.
  • 37 yıl sonra yeniden türkiye'ye kraliçe elizabeth geldi. önemli bir hadise mi bilmiyorum ama 37 yıldır gelmeyip de 2008'de gelmiş olması bu yılı tarihe geçirir bence.
  • bence zaman bu yılda durmalıydı.

ekonomi desen, dolar 1.3 tl. 5 liraya et döner yiyebilidğimiz zamanlar. 30.000 liraya araba alınabiliyor.

insan ilişkileri desen, çomarlık büyük kitlelere ve şehirlere ulaşmamış. orta sınıfı refah içerisinde sayabiliriz. komşuluk var, güven var,kadın erkek ilişkileri daha düzgün.

mülteci diyebileceğimiz insanların sayısı 100.000'i geçmez, çoğunluğu da ya moldovalı ya türkmenistanlı.

mizah desen 10 numara, siyasi eleştiri yapılabiliyor, hem de en sert dillerde, hapsi de boylamıyor mizah üreticileri.

teknoloji desen insanların hayatını mahvedecek seviyede değil. insanların cep telefonu var, ama mesajlaşmak ve arama için kullanılıyor, veya samsung e250lerden birbirlerine 144p küfürbaz haydo videoları atmaları için :)

sosyal medya da var, msn, facebook, youtube, bunlar da şimdiki gibi para basma makinesi haline gelmemiş o yıllarda.

bilgisayarda oyun oynayan çocuk da var, ama bilgisayar oynayan çocuk sokakta top da oynuyor, hayatını bilgisayara adamıyor.

velhasıl güzel zamanlardı. şu da bir gerçek ki, zaman 2008'de dursaydı, muhtemelen ah 1993'te zaman dursaydı derdik.
hesabın var mı? giriş yap