• polis gözetiminde gerçekleştirilmiş saldırıdır. bence tdk bu olaylardan sonra polis kelimesinin de anlamını değiştirmeli.

polis: hükümet yanlılarını, silahsız kişilere karşı giriştikleri silahlı ancak onursuz eylemleri sırasında koruyan, kollayan silahlı birlik.
  • sözlükte laf atanlar da dahil olmak üzere hepsi kancıktır. kansızlardır.

sokakta karşına çıkmaya büzüğü yetmez. ancak böyle soplarla kadın, çoluk, çocuk demeden saldırırlar. olay olmuştur, olmamıştır farketmiyor. diyelim bugün yapmadılar diye geçen haftalarda yaptıklarını unutacak değiliz.
  • saldırıyı anlatan her entry sonrası; "kemalcilerin yalan haber düşkünlüğü", "kemalistlerdeki yalan haber dahi olsa bla bla...." ve benzeri bkz. veren arkadaşlar, azıcık yaratıcı olalım artık. hep aynı, hep aynı olmuyor ama!

bak "mal" yazar arkadaşım, tane tane tane anlatacağım:

1- gezi eylemine katılan ve destek verenlerin hepsi kemalist değil. hatta şaşıracaksın; olayın en sıcak anlarında bu direnişi fiilen parkta sürdüren ve şimdi de parklarda forumlar yoluyla devam ettirenlerin çok büyük çoğunluğu kemalist değil. o yüzden salak salak her lafa "kemalci" diye girme. komik oluyor!

2- olayı tüm ulusal haber ajansları verdi. seninle aynı kafadan olan, hükümet yalakası olanlar da... fotoğrafları da var, tanıkları da. kısacası bırak şu; "yalan! yalan söylüyorsun!" ayaklarını. film çevirmiyoruz burada!

3- saldırının sebebi üzerine spekülasyonlar mevcut. ancak saldırının parktaki insanların tamamına dönük olduğu gerçek. polisin parktaki insanlara dönük bu saldırıyı sadece izlediği, müdahale etmediği de bir diğer gerçek.

başa dönelim şimdi "mal" kardeşim. şimdi, verdiğin o "süper" bkz.lar pek bir anlam taşımıyor değil mi? ortada bir sopalı saldırı ve buna göz yuman polis var. çaktın mı durumu?

ha dersen ki; "aman ne sürpriz. her zaman olan olay bu"; bak işte onda haklısın derim. her zaman olan pislik bu çünkü. ve sen her zaman oluyor bu diye, ses çıkarmamız gerektiğini düşünüyorsun. çok beklersin!

gezi parkı'nın direnişçilerin denetiminde olduğu o harika günler içerisinde, pek çok "çaycı, simitçi ve hatta bira satıcısı" sivil polis gördüm. hatta "kask ve maske" satıcısına da rastladım. nereden mi biliyorum polis olduklarını? hemen söyleyeyim "mal" kardeşim; sonraki çatışmalı günlerde insanlara saldırdıklarını ve gözaltına aldıklarını bizzat gördüm. hatta, kask satan bir tanesinin sopalı saldırısını, direnişçi gençlerin münasip bir şekilde püskürtmesini zevkle izledim harbiye'de.

bunu neden mi anlattım? sabret "mal" arkadaşım, anlatıyorum işte!

demem o ki;senin "çaycı işte", "yok bardak kırıldı da oldu, tamam mı", "bu da esnaf kavgası" diye geçiştirmeye çalıştığın şey, o kadar da basit değil. eli sopalı bir grup adam, türkiye'nin şu anda belki de en hassas alanlarından birine elini kolunu sallayarak girecek, yüzlerce polisin önünde insanlara saldıracak... o kadar kolay mı lan bu? ben orada 10 kişi toplanıp slogan atsam, 50 tane çevik karşımda sıra oluyor. o eli sopalı grup benim için açık bir polis provokasyonudur! o eli sopalı grubun tamamı değilse bile, saldırıyı organize edip yönlendirenler arasında sivil polislerin olduğu benim için çok nettir.

dahası "mal" kardeşim, sen şimdi müslümansın ve senin için çok önemli şu ramazan günlerinde oruç tutuyorsun değil mi? ama yalan söylemeyi, zulme çanak tutmayı, zalimi meşrulaştırmayı bu günlerde bile bırakamıyorsun. bravo sana! işte senin inancın da bu! inancına şaşayım ben senin!

kuzey kutbu tanım meraklıları derneği için: açık bir polis provokasyonudur.

orta anadolu civarından gelen edit: itirazlar gelmiş. kendini müslüman ve akp seçmeni olarak görmeyen "mal" arkadaşları tenzih ederim. onlar katıksız "mal"! bodoslamadan, öylece "mal" yani. yoksa bir insan niye sopalı saldırıları meşrulaştırmaya, yalanı ve zulmü desteklemeye çalışsın ki?
  • (bkz: http://vimeo.com/70567756)

saldiri sopa ile yapilmis, yalniz sopa ile yapilmasa ne olacakti, ona neden bu kadar seviniyor ak genclik onu anlamadim, sopasiz saldirinca daha mi zeki oluyorlar, her turlu barbar bir zihniyetin isi.
  • fotoğraf ya da video olmadığı için entry üstüne entry yazan yandaş pezevenkleri göstermiş olaydır.

e be vicdansız, sen video olan, fotoğraf olan olaya yorum yapıyor musun? sen çocuk olan eve gaz atılan video hakkında bir şey yazıyor musun, ethem'in videosu hakkında bir şey diyor musun?

kendi pisliğinizi size bir ömür yeter, onlarca insanın kanı var o ellerinizde. sizi kötülemek için böyle bir olaya ihtiyacı var mı gezi direnişinin?

siyahın yüzlerce tonu yoktur, kirlisiniz, kirli kalacaksınız.
  • saldırı demek illaki darp demek değildir . orada şiddet eğilimi olduğu ap açık ortada insanlar tedirgin geziyorsa parkta saldırı yok diyemezsiniz.
  • bir gün sabrımız taşacak..elimize alacağız çivili sopalarımızı, yeni bilenmiş kılıçlarımızı demek istiyor insan ama bizim orak ve çekiçten başka aletimiz olmadı olmayacak..
  • twitterda basit adli bir vaka olduğu söylenen saldırıdır. bilgiyi kesinleştirmeden kimsenin hareket etmemesi en mantıklı harekettir diye düşündürür.(çaycının birinin üstüne çay dökmesiyle başlayıp,yakınlarının çaycıyı dövmesiyle sonuçlanmıştır)
  • (bkz: aferin tayyip çok iyi iş becerdin)
    günde iki posta mikrofonu her gördüğü yerde nefret tohumları ekenler baş veren filizleri alıyorlar şimdi. ama onlara yetmez, daha çok gübre atacaklar bu tarlaya. yine de aklım almasa da direnişçilerin hâlâ sağduyularını koruyor olmaları hayranlık verici.
  • 1 aya yakin gezi parkinda tek bir kavga dahi cikmamisken kimin ortaligi karistirdigi kimin yonlendirildiginin belli oldugu saldiridir.

kiskirtmak istiyorlar akillarinca.onlar bole saldirdiklarinda ceza almiyorlar ya da adam oldurduklerinde serbest birakiliyorlar ama biz elimize sopa almayi gectim sesimizi yukseltip karsi ciksak vatan haini ilan ediliyoruz.
    eskaza birinin sabri tassa olucaklari da sonuclarini da dusunemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap