• radyo klas 'ta maçı anlatan spikerin maç anlatmaktan çok götünden salladığı maçtır...
    bkz:
    "amaaan amaaaan!!(bu pozisyonda kesin fenerli olduğu anlaşılmıştır) akıllara ziyan bi pozisyon, yüzde yüzlük gol poziyonu (yüzde yüzse niye gol olmadı diye sorarlar adama), nerdeyse kaleye gol oldu."
    "tuncay sol kanattan 100 km hızla giderken çok sert bir faul...sarı kart!!"(abi o kadar yoktur be!)*
    "bu tabiri kullanmak istemiyorum, ama fener çok çekingen oynuyor!"*
    sparta prag maçında* yüzüne darbe alıp gözü moraran ümit özat için "sağ gözü simsiyah sol gözü insan gözü ümit 'in *...kuşkusuz sormuştur daum 'oynayabilecek misin bu durumda?' diye, o da kesin 'oynarım hocam' demiştir.."*
  • fenerbahçe bu maça şampiyonlar ligin'de aldığı galibiyetin ardından konsantrasyon eksikliği ile çıkacak bu kesin, ama bu duruma alışması lazım diye düşünüyorum. yani çarşamba cumartesi maratonu başladı.maça gelince malatyaspor lig'de beşinci ve 10 puanı var, 10 gol atmış , golcü ve ciddi bir rakip. özellikle aykut kocaman fenerbahçeyi iyi tanıyor. her oyuncusuyla gol kovalayan bir ekip yapmış. bu sebepten fenerbahçe'nin çok zorlanacağı bir maç olacak orası kesin, lakin fenerbahçe kadıköy'de bir seri yakalamak zorunda , yorgun oyuncuların yerine yedek bekleyenleri oynatırsa maç daha rahat geçer. mesela serkan balcı ve mehmet yozgatlı.
  • lig tv kameralarının yerini cok merak ettigim karsılasma...*
  • malatyaspor savunmasında, sakat olan almamy schuman bah'ın eksikliğinin hissedildiği maç.
  • fenerbahçe'nin bu dönem ilk defa ligde galibiyeti bulunan bir takımla oynayacağı maç.
  • bu sezon türkiye liginde izlediğim en güzel maç oldu 75. dakikasına kadar.

fenerbahçe klasik hastalık olarak yine aurelio'yu tek başına bıraktı geri dönen fenerbahçe hücumlarına karşı. sağ kanatta serkan sol kanatta tuncay çizgiye çok yakın oynadılar. ve bunu değerlendirmeyi bilen malatya daha 7.dakika da golü buldu. luciano ve deniz'in ilk müdahelede geç kaldıklarından daha önceki maçlarda da bahsetmiştik ki yenilen golde deniz'in oldukça geç kaldığını görebiliriz.

bundan sonra da ilk yarıda fenerbahçe aynı dizilişini korumasına rağmen sadece sağ kanattan ümit özat'ın ortaları ile pozisyonlara girmeye başladı. fevzi yine bildiğimiz gibi acaip acaip kurtarışlar yapıyor ama kendine has acemice yaptığı hatalardan vazgeçmiyor. kornere çıkmasın diye çok zor bir topa atladı hakim olamadı alex geldi girdi araya ve bana göre kendini yere attı. fenerbahçe'nin penaltı beklediği bir pozisyondu.

fenerbahçe için penaltı niteliği taşıyan kornerlerden birinde luciano'nun bomboş kalışı topun çizgiden çıkarılışı ve akabinde nobre'nin takipçiliği sonucu fenerbahçe ilk yarıyı 1-1 bitirerek rahatladı. bu yan toplar konusunda türkiyede'ki en başarılı takım fenerbahçe. onun dışında şu da çok başarılı diyebileceğim bir başka takım daha yok. önemini kimse anlamamış anlatamamış diğer takımlara. fenerbahçe bu ilk yarıdaki dizilişi sayesinde hemen hemen bütün pozisyonlarını duran toplardan buldu diyebilirim.

ikinci yarıya fenerbahçe çok kritik bir müdahaleyle başladı ve maçı bir anda fenerbahçe'ye getiren oyunu oynamaya başladı. şöyle ki ; serkan ve tuncay'ı aurelio'nun yanına daha çok sokulduğunu gördük kanatları ise deniz ve ümit'e bıraktılar. iyi bana, bir izleyen olarak keyif veren bir risk oldu. orta sahadaki adam sayısı çoğalınca ve bu adamlar serkan'la tuncay olunca o takımın neler yapabileceğini kestirmek pek zor olmaz.

zira ikinci golü bulması pek gecikmedi fenerbahçe'nin deniz'in ortasıyla rakibe de çarpan top nobre'nin önüne geldi nobre yine fırsatçılığını konuşturarak golü buldu. fenerbahçe ikinci yarıdaki dizilişiyle oynarsa işi çok kolay ama yok illa taç çizgisinin yanına dizicem kanat adamlarımı derse daum o zaman işi çok zor ki malatya gibi dişli bir rakibe karşı ilk 10 dakikada gördü bu zorluğu. hatadan çabuk dönmeyi bildi daum. ikinci yarıdaki diziliş sayesinde duran toplar haricinde de pozisyon üretmeye başladı fenerbahçe yine öyle ceza sahasına doldurulan topta tam nobre kontrol etti ki benim telefonum çaldı. (nerdesin gidecek miyiz hadi bikbik) akabinde golü kaçırdım bütün tadımı kaybettim. tekrarından izledim ki nobre topu kontrol etmiş dönüp vuracakken deniz'in kanattan bindirmesiyle topun dibinde bitmesi bir olmuş.

hakemin de malatya'nın bir fenerbahçe'nin bir ya da iki (birisinden tam emin değilim) penaltısını vermediği maç oldu. türkiye'de ki hakemlik müessesi çok ciddi boyutlarda güvensiz. bir takıma kasıtlı yapılıyor diyeceğim ama her takım şikayetçi. nasıl olacak bu işler daha 5. haftadan bilemiyorum.
    75. dakikaya kadar izlediğim maç tekrar söylüyorum bu sezon ki en zevkli maçtı. şimdi bir zirveye *gideyim bakayım. orda neler konuşuluyor öğreneyim. (yalanını sikeyim thug love)
  • fenerbahce'nin geniş bir kadroya ve her alanda alternatif futbolculara sahip olduğu düşünülürse,sparta prag maçında oynayan futbolcuların büyük çoğunluğunun dinlendirilip, malatyaspor karşısına alternatif oyuncularla sahaya çıkacağı maçtır.daum'un kadroyu genişletmesinin temelinde yatan düşüncelerden biri de budur ama ideal 11'yle bile ahım şahım futbol sergilemeyen, sonuca haftalardır yıldız futbolcularının** tecrübeleriyle ulaşan bir fenerbahçe için murat hacıoğlu,fatih akyel,mehmet yozgatlı,olcan adın,önder turacı,serkan balcı,semih şentürk vs.. gibi isimlerden oluşacak alternatif kadro ne derece umut verir bilinmez.dileğimiz, tabii ki fenerbahçe'nin kaliteli bir futbol ile galip gelmesidir.
  • fenerbahce'nin iyi oynamak için ilk golü yemesi gerekmiş yorumunu yapabileceğimiz maç.
  • ilk yarısı 1-1 biten maçtır
  • 3-1 sona eren karşılaşmadır goller ostrecht (7 dk) nobre(43dk.)nobre(56dk.)deniz(72dk)
hesabın var mı? giriş yap