• trt spikerine göre nijerya ilk kez bu kadar çok adamla dünya kupasına geliyormuş.daha önce 7 kişi filan geliyorlardı heralde,ilginçmiş.
  • doğumgünü olayına öyle değinildi ki, hakemin bu yarının orta yerinde maçı durdurmasını ve saha kenarından pasta gelmesini bekler oldum.
  • kimse şuna biri pasta alsın sahaya göndersin bir şey yapsın amk her top geldiğinde yok doğum günü, hediye istiyor, hediye vermeye çalıştılar diyip duruyor spiker sinirlerim bozuldu.

tanım: oyunculardan birinin doğum günü yüzünden spikerin sinirlerimi bozduğu maç.

edit: al sana doğum günü hediyesi.
  • bursaspor’un meğerse dünya kupası karmasıyla oynadığını öğrendiğimiz maçlardan biri. kupada her maç bir oyuncu gözükür ve spiker “bursasporlu” , “eski bursasporlu” der. tüm maçlarda bir bursasporlu var.
  • dakika 88, nispeten zayıf rakibine karşı 2-0 önde olan hırvatistan'ın yıllardır elit seviyede oynayan, realle kazanmadığı kalmamış kaptanı (bkz: luka modric) hala 3. bölgede pres uyguluyor. götü başı dağıtmıyor, disiplinden kopmuyor.

yetenek, klas falan bir yana da iş ahlakı, kişilik, karakter herkeste bulunmayan şeyler. insan cidden saygı duyuyor.
  • şu hırvatistan milli takımlar içindeki en istikrarlısı herhalde.

adamlar hiçbir zaman belli bir kalitenin altına düşmediler, standart oyun düzenlerini bozmadılar. bireysel ve takım olarak teknikleri ve taktikleri hep vasatüstü.
  • sahadaki beyaz nijeryalı profesyonel futbola türkiyemspor‘da başlamış.

spiker doğum günü moğum günü zırvalasın ben size değişik bir bilgi vermiş olayim istedim.

edit: oyuncunun adı leon balogun
  • içistan'ın 2-0 önce geçtiği maç

modr-ic
    rakit-ic
    kramar-ic
    strin-ic
    mandzuk-ic
    peris-ic
    kovac-ic
    reb-ic
    brozov-ic
    subas-ic

daha unuttuklarım da vardır muhakkak.

domogoj vida, sime vrsalijko ve dejan lovren vatan haini.
  • beraberlik golünü arayan nijerya'nın futbol oynadığı, attığı tek golün üzerine yatmak isteyen hırvatistan'ın da içine sıçtığı sivasspor - kayserispor tadında maç.

4 yıl boyunca bu defansif rezaleti izlemek için mi bekledik aq evlatları. 10 numaraya, hücum futboluna, çift forvete özlem duyanları, "romantik" diye aşağılamaya çalışanlar alsınlar götlerine soksunlar bu sıkıcı maçları.
  • senin ucheli, okachalı, amokachili, yekinili, westli yıllarını özledim be kara nijeryam.
hesabın var mı? giriş yap