• kimilerinin "halk dedikleri kütle ulusalcılardan ve komünistlerden oluşan halk ile alakası olmayan bir kütledir" diyerek aklınca (kendi küçük beyniyle) küçük görmeye çalıştığı yürüyüştür.

kütle değil o, kitle olacak beyinsiz.

oldu olacak kilo deseydin amk!

(bkz: adam salak beyler)
  • bedevi köpeklerin, halkı da kendileri gibi photoshopçu sandığını gösteren yürüyüştür.
  • uzun uzadıya yazacak vaktim ve halim kalmadı. evime yeni girdim. ama sadece emniyet müdürüyle yarım saati aşkın birebir görüştüğümü ve defalarca "en ufak bir müdahale olmayacak" dediğini, bundan hemen sonra "kaskları takın, bu taraftan başlayarak gaz bombalarını atın" diyerek emir verdiğini ve yüzlerce yaşlının, çoluğun çocuğun ve kadının uzunçayır-fikirtepe metrobüs durakları arasında ölümden döndüğünü, bir çoğunun da ambulanslara hastaneye getirildiğini söyleyebilirim şimdilik.

tüm bu şerefsizliklere ve adiliklere 18 gündür sokaklarda ve meydanlarda direnen birisi olarak alışmışken gecenin sonuna doğru gerçekleşen ve kanımı donduran olayı da belirtmeden geçemem. saat 02:50 civarında halkı söğütlüçeşme'ye kadar gazlarla, tazyikli sularla püskürten polis en son söğütlüçeşme metrobüs durağının yakın bir noktada, aralarında benim de bulunduğum bir kısım insana araba içinden "dağılın lan ananızın amına sokarım" şeklinde bağırarak anons yaptı. video araştırıyorum. mutlaka çeken olmuştur.

bu entry güncellenecek.
  • o halkın arasında kalan polislerin götlerinin yusuf yusuf olduğu yürüyüştür efendim. şimdi gitsen sorsan ama ağbi biz emir kuluyuz zor durumdayız falan derler. tam tersi olsaydı o ortadaki insanlara garibanlara halka acır mıydınız lan karaktersizler?

halkım, kardeşlerim, insanlar ise sessiz sakin bekliyorlar...
  • an itibariyle gerçekleşmektedir. amaç taksim'e varmak.
  • badem bıyıklar nasıl geri adım atmıyorsa, halk da geri adım atmıyor. yine taksim'e ulaşacaklar yine devam edecekler direnmeye! biber - portakal gazı, toma, bunların hepsi halka hava civa!
    tanım: haklı, hakkını almayı kafaya koymuş halkın yürüyüşüdür.

edit: bir de şuraya (bkz: 16.06.2013 istanbul yollarında zulme karşı akın)
  • tem kapanmıştır bu azıcık! insan topluluğundan. insanlar akın akın yürüyor taksime, sms de yok ortada üstelik...
  • kendini %50 gibi garip bir istatistik ile adlandıranların, "kütle" olarak gördüğü halkın yürüyüşü.
  • önü tomalar ile kesildiği bilgisi gelendir. teyit bekliyoruz.

lan bu ayran harbi çok etkili galiba, adam gece fotoğrafına maraton dedi.
  • pencereden baktigimda duran arabalari gorup gulumsememe sebep olan olaydir. harikadir, sahanedir.
hesabın var mı? giriş yap