• camilerden bile para kazanmak için altına dükkan yapan din bezirganlarının yersiz şikayeti. evet bazı şeylerden para kazanılmıyor. ne acaip değil mi?

e:ben açmadım başlığı.
  • birilerinin sanat kurumlarını ticarethane olarak ele aldığını görmemize vesile olan durumdur.
  • reklamlarında vatan şaşmaz oynatılmadığından mütevellit gerçekleşen hadisedir.
  • sigara sebebiyle hasta olan insanlara "siz çok maliyetlisiniz. paket başı 1.5 lira verin de bari kendi masrafınızı ödeyin lan." diyen bir devletin "zarar" olarak gördüğü denklemdir.

çok sosyal devletiz. çok.
  • kurumların tümünün görevi kar etmek değildir, aldığı bütçe ile asli hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmektir. yoksa ağzı olan konuşabilir.

2.873.541.856 tl harcayıp 2.007.205.089 tl kazanmak şeklinde olanı vardır mesela. yapan kurum tcdd'dir.

ya da 3.891.000.000 tl bütçesi olup, tahminimce herhangi bir geliri olmayan diyanet işleri vardır.
  • varlık amacı minimum ücret ile halka ulaşım hizmeti sağlamak olan belediye otobüslerinden "zarar ediyorum ben ühüüü" diye ağlayan başkanlara gönülden bağlı olan bir güruhun serzenişidir.
  • bi siktir git serzenişlerini doğurandır.
    çay bile koymadan git. yolu ve sanatı eş tutanlar en sol şeritten gitsin özellikle.
  • tsk'dan da çatışmalardan kar elde etmesinin düşünülmesine yol açmış ibretlik durum.
  • bir an trt'den bahsedildiğini sandım, sonra trt'nin sadece elektrik faturalarından aldığı payın 550 milyon tl olduğunu hatırladım.
    (bkz: #28387675)
  • bedavadan yaşamanın sanatçasıdır.
hesabın var mı? giriş yap