• buraya yine "amaaan ne olacak sizin boykotunuzdan, kimse uymaz" diyen yavsaklari damlatacak karar. tirsinca boyle bir moda giriyor rte takipcileri.

(bkz: borsa iner cikar)

destekliyoruz boykotu.
  • yaşam boyu gerçekleştirilmesi gereken karardır. egemen güç bugün dini kullanan yapıda olabilir, dün ulusalcı kemalist zihniyet de aynı şeyi yapıyordu. bugünün iktidarı yarın başka bir görünümde ama yine aynı düsturda olacaktır. bu düzen devam ettikçe, anayasa tam demokratik olmadıkça bu boykotun yaşam boyu kararlılıkla sürdürülmesi gerekir. shakespeare'in dediği gibi: ''oyun aynı, oyuncular farklı''
  • sahip olduklarınızın gün gelip size sahip olmamasını istiyorsanız desteklenmesi gereken boykot.

tüketimden gelen gücümüzü bir kere de iyi bir şey için kullanalım..
  • 17 gündür uygulamaya çalıştığım karar. oğlum yazlık pantalon olacağım, hepsini attım geçen sene bu sene alırım diye almıyorum lan. işe kotla gidip gelmeye başladım. hayır takım da giyemiyorum akşam gezi'ye gidiyoruz diye, öyle bir şey işte.
  • katılmak isteyenlere birkaç öneride bulunabileceğim boykot.

hemen her şeyi boykot etmek malum çok zor ve yorucu. daha da önemli bir nokta var, boykot etmek sivillerle dolu bir alanda hedefini vurmak için makineli tüfekle kontrolsüz ateş açmaya benzeyebilir. bu nasıl olur? sizin boykot etmek istediğiniz firmaya zarar vereyim derken olan yine onların çalışanlarına olur, emekçilerine olur. şirketler küçülmeye kalktığında ilk başta insan kaynaklarından kısmaya başlarlar. dolayısı ile biraz personel işsiz kalır, firma açıklarını oradan kapatır bir süre böyle idare eder. boykottan elde edilen de bir sürü işsiz kalmış vatandaş olur.

boykot etmek için personel eksiltme şanslarının olmadığı alanlar seçin. aslında en mantıklısı ve en önemlisi yandaş medyaya karşı yapılacak boykotlardır ama şu ana kadar kimse mantıklı bir şekilde boykota başlayabilmiş değil. boykotların hepsi avm'ye gitmiyorum, yandaş medyayı takip etmiyorum şeklinde. yandaş medyayı boykot etmenin en etkili yolu onlara reklam veren firmaların hepsini tek tek belirleyip o markalardan uzak durmaktır. garanti bankası'na yapılan boykot ilk ve tek organize boykottu ve koskoca banka birden saçma sapan markalarla anlaşmalar yapmak zorunda kaldı, sağa sola deli gibi tek başına reklamlar verme çabasına girdi. neden mi? çünkü tüm firmalar boykot edilme korkusu ile garanti'den uzak durmaya çalıştılar. eğer yandaş medyaya reklam veren firmalar da boykot edilmeye başlanırsa, kısa sürede hiçbir marka bu basın ve yayın organlarına reklam vermek istemeyecektir. reklam alamayan firmalar da zamanla çözülür. zaten bu kanallar çalışanlarına doğru dürüst maaş ödemiyor. 3-5 ay bu şekilde gitse çok ciddi çözülmeler yaşanacaktır.

medyanın önemini hala anlayamamış arkadaşlar için tekrar ve tekrar genç parti örneğini vermek istiyorum. hatırlamayanlar ya da o zamanları bilmeyenler için kısaca açıklayayım. genç parti iş adamı cem uzan'ın kurduğu bir partidir. hiçbir siyasi geçmişi olmayan bu parti, cem uzan'ın sahip olduğu star tv ve star gazetesi ile kendi propogandasını yapmaktaydı. tüm doğan grubu da cem uzan'a karşı olmak için var güçleri ile cem uzan'a saldırıp akp propogandası yapmaktaydılar (hürriyet, milliyet, kanal d v.s.). bu kadar üzerine gelinmesine ve daha öncesinden hiçbir siyasi geçmişi olmamasına rağmen sadece meydayı çok iyi kullanması sayesinde genç parti seçimlerde diğer büyük partilerin de bazılarının üzerinde %8 civarlarında bir oy almıştı.
  • toplum içindeki nadir ve tahsin'leri ortaya çıkaracak.
    http://i.imgur.com/afufaqp.png
  • kesinlikle onurlu karardır...

ben de destekliyorum.
  • tüketimin hızına, israfına, müsrifliğine ve zengini daha da semirtip, fakiri geberten sistemine lanet eden bünyeme ilaç gibi gelen boykottur.
    şimdi onlar düşünsün. *
hesabın var mı? giriş yap