• eylemin merkezi her ne kadar gezi parkı olsa da kalbi ankaradır.

bu bilindiği için en çok müdahale ankara'da yapılmakta.
  • istanbul'un kalıbını sikeyim hala piyano resitali sürüyormuş. ulan o kadar insan biri eline megafon alıp ankara olaylarını duyuramaz mı dediğim ağır polis şiddeti içeren olaylar.
  • gerek arkadaşlarımdan gerekse izlediklerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki ankara'daki olaylar istanbul'dakinden en az 3-4 katı daha şiddetli geçmesine rağmen, ankara istanbul'daki pasif direnişin gölgesinde kalmıştır.

oradaki arkadaşlar lütfen her türlü video ve fotoğraf gibi görsel kanıtları bulabildiğiniz her türlü sosyal mecradan paylaşın. hem sesinizi duyurmak hem de aihm'e açılacak dava için çok ama çok önemli bir yer tutacak bunlar.

#direnankara
  • başkent ulan burası başkent, her gece burası kan kırmızısı, neymiş deniz yokmuş, neymiş griymiş, oğlum güzel günler görülecekse eğer buradan geçer yolu, farkedin artık bunu, bırakın ulan goygoyu, başbakanlık binasıyla kenedy caddesi arabayla beş dakika haberiniz var mı? bir yerde demokratım diyenler öteki tarafta insanların kanına giriyor. bırakın şimdi goygoyu omuz verin allahsızlar omuz verin.

tanım: bu gece artık daha sıkı direnmesi gereken başkentimdir.
  • taksim gaz bombalarıyla yıkılırken biz ankara'da götümüzü yırtıyoduk ama maalesef her yer bir kızılay, bir kuğulu değil gibi görünüyor şu an.
  • ankara bebeleri olarak fena satışa geldiğimiz eylemlerdir. la hergün dayak yiyoruz-gaz yiyoruz, millet hala yok piano, yok necati'nin komik konuşması, yok kıl tüy. kuğulu desen ayrı mesele. 2 saat çatışma sonrası bi yere atıyoruz kendimizi, bi bakıyoruz sanal alem direnişçileri elde biralar, çimenlere yayılmış haşlanmış mısır eşliğinde direniyor. aman ne direndiniz, ne direndiniz. bu arada barikata 100 metre uzaktan bakan bestekar köşesindeki ulasalcı tayfa, bırak polis görmeyi, sigara dumanından bile ışık hızıyla kaçıyosunuz merak ediyoruz sonra sabaha kadar sizi. madem bulvardan ambulans geçince polis sanıp kaçıyorsun, ne bok yemeye geliyorsun oraya.

son olarak, bizlere orada zulm edilirken barda oturup yavuklusuyla keyif yapan, eliyle yanındakilere kaçışanları gösterip gülüp eylenen gevşek insancıklar, artık gaz bombası fişeği gelen arabalarınız dışında endişeleriz olsa belki birazcık daha olsun onurlu olabilirsiniz.
  • annelerin elele tutuşmasına sevinçten ağlarken, gözyaşımızı üzüntüye eviren müdahalelere sahne olmuştur.
    ankara günlerdir muhteşem direniyor, ne güzelmişsin ankara, başkentmişsin hakikaten ankara.
    ne güzel insanlarmışsınız ankaralılar, iyi ki varsınız ankaralılar.

çıkarın, gölgesinde çay içelim.
  • geçen iki haftalık süreçte benzer bir terkedilmişliği bizzat istanbul içinde defalarca kez yaşamış biri olarak çok iyi anladığım eylemlerdir. öyle ki taksim'deki makara yüzünden direnişin en efsane cephesi olan dolmabahçe önemsizleştirildi. iki gün boyunca süren dolmabahçe olayları öyle ateşli ve öyle inanmış bir kalabalığın işiydi ki 10-15 metrelik karşılıklı mevzilerde 8 saat süren çatışmaların olduğunu söyleyebilirim. en sonunda püskürtüldüğümüzde ciğerlerimiz sikilmiş defalarca ıslanmış halde taksim'e çıktığımızda hiçbir sikten haberi olmayan cihangir bebelerinin bizi alkışlamasına adeta çıldırmıştım. çünkü bu yavşaklar yürüme 10 dakika mesafede bulunan ve kimyasalın en sertinin kullanıldığı o çatışmalara katılamayacak kadar ruhsuzdu. hayır bi de ibneler en havalı maskesini almış, en ateşli kaskıyla oturmuş içiyor. en son aşamada taşşaklarım yanıyorken gazdan, taksim'e çıkıp gördüğüm manzara karşısında şok olmuştum. bir gün sonra derimi yılan gibi değiştirmeme sebep olacak o fedakarlığa öyle acımıştım ki... sonrası daha da beterdi. bizzat taksim'dekiler bizi provakatör yaptı, sen gelme ulan ayı bile dediler. yani ankara, o kadar iyi anlıyorum ki seni ama öyle de gurur duyuyorum, bil yalnız değilsin.
  • gezi temsilcileriyle görüşülen şu saatlerde taksim'e olmayacak müdahalenin sözünü verenler hırslı ilkokul çocukları gibi ankara'nın sokaklarını halkın kanına boyamaya devam ediyorlar.

olay mahallindeki evlerin, apartmanların kapılarının direnişçilere açmaları isteniyor. polisin keyfi müdahale ettiği,yüzlerce gözaltı olduğu söyleniyor.

diren ankara, seninleyiz!
  • şu anda taksim'de "her yer ankara her yer direniş" sloganları ile destek verilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap