• umarımcıların damlayıp toplumu bilgiye doyurduğu başlık olmuş yine.

bilgi almak için bakıyoruz, ortalık kısır günü gibi.

olayla ilgili verecek bilginiz yoksa yazmak zorunda değilsiniz be sevgili klavye ishalleri!
  • yaklaşık 10 yıldır bu hatta çalışan biri olarak, tek cümleyle açıklayabileceğim korkunç kazadır. hattın o bölümünün sinyalizasyonsuz çalışmasını, milyarlarca liralık sistemin elinde telsiz olan adamların hatta gezmesiyle denetlenmesini, neredeyse bütün güvenlik sistemlerinin trafiği rahatlatmak amacıyla devre dışı bırakılmasını filan tartışmak yersizdir.

en önemli sebep, yüksek hızlı tren'in kara tren kafasıyla işletilmesidir.

bundan önce olmuş ve sizin haberiniz bile olamamış onlarca kazanın, ayrıca bundan sonra olacak ve sizin haberiniz bile olmayacak onlarca kazanın sebebi, sorumlusu budur.

edit: bağzı sebeplerden dolayı, daha fazla yazamıyorum. maalesef.
  • bir tren üstgeçide nasıl çarpar?

umarım kimsenin kılına zarar gelmemiştir.

edit: üst geçit değilmiş. kılavuz trenle çarpmışmış. her durumda can acıtıcı, iç yakıcı...
  • sabah “çok sayıda yaralı var”

öğlen saatleri “45 ölüm var, yol şehidi oldular”

akşam haberleri “ şeyma subaşı bakın ne yaptı”

şeklinde basına yansıyacak kazadır
  • tren yapamayan millet nükleer santral yapacak.
    yapacağınız işi sikeyim

edit: anladık arkadaşlar santrali biz yapmıyoruz. bu sizi güvende hissettiriyor mu? hayır beni hissettirmiyor.
  • ankara'dan konya'ya gidemeyen ülkenin uzaya gitme isteğini açıklamasıyla aynı gün olması trajiktir.
  • kimse istifa etmeyecektir.
  • cnntürk’de büşra sanay “bir son dakika gelişmesi” diye ilk duyurduğundan beri takip ettiğim kaza.

ilk olarak yüksek hızlı tren üst geçide çarptı dendi,

ardından yüksek hızlı değil banliyö treni dendi,

ardından yüksek hızlı tren üst geçide çarpınca üst geçit banliyo trenini bekleyen yolcuların üstüne yıkıldı dendi,

ardından valilik, yüksek hızlı tren ile banliyö treni çarpıştı diye açıklama yaptı,

ardından bakanlık, yüksek hızlı tren kılavuz trene çarptı diye açıklama yaptı.

bakalım akşama kadar kaza sebebi daha kaç kere değişecek...
  • öyle bir ülke düşünün ki sabah 6:30’unda kaza riski en düşük olan toplu taşıma aracı inanılmaz bir ihmal ile başka bir araca çarpıyor ve saat 8’e kadar o ülkede güneş bile doğmuyor ve tüm acil yardım çalışmaları karanlıkta yapılmak zorunda...
  • yedi yıl önce bu hattın testlerinde görevliydim. hat açılmadan önce, trenlerin raylarda 10000 km yol yapması zorunluydu. her gün 2-3 kez ankara-konya seferi yapıyorduk. en son bize gelen direktif “29 ekime yetiştirin” olmuştu. sinyalizasyon ve elektrifikasyondan sorumlu, güvenlik sertifikasını veren italyan firma o tarihe yetişemeyeceğini söylemişti. sonuç olarak hattın sinyalizasyonu ve elektrifikasyonu tamamlanmadan açıldı. ben temmuz gibi dayanamayıp istifa etmiştim. bugüne kadar bir şey olmaması asıl beni şaşırtıyordu. sorumluları inşallah bulunur ve en ağır şekilde cezalandırılır. maalesef ölen öldüğüyle, yakınları üzüldükleriyle kalıyor. hepsine sabır diliyorum.
hesabın var mı? giriş yap