• inanılmaz şaşırmış durumdayım. beni dumur eden eylem. hep küfür ettiğim o suya sabuna dokunmayan beylikdüzü halkından bazı insanlar şu an inletiyor adakent sokaklarını. yarın saat 4'te hep birlikte taksimdeyiz hatırlatalım. direnişe devam.
  • e5 kapanmış durumda, tencereler, tavalar havalarda. dört beş yaşındaki çocuklar da eylemdeler. teyzenin biri tencereye vurmaktan dibini delmiş. "tayyip bize de biber gazı sıksana" sloganlarıyla, marşlarla yürüyüş devam ediyor. bu şekilde insanlar taksim'e kadar yürüyebilir.
  • bütünü oluşturan bir parça. taksime yarın kaçta gidileceğini mesaj yoluyla bilgilendiren olursa sevinirim.
  • sadece beylikdüzü'nde olmayan, istanbul'un muhtelif yerlerinden insanların katıldığı eylemdir. bugün taksimde olamayanların yarın oraya gitmeleri polisin artık durması ve olayların bir an önce bitmesi için önemli. bu arada polis tekrar müdahaleye başlamış malesef.
  • bu gece de e5'i kapatan ve bir tane dahi üniformalının ortalıkta olmadığı şaşırtan yer. resmen gözlerim doldu lan! bildiğim kadarıyla organizasyon yok - biz korna seslerini duyduk ve yürüyüşü bulduk. bir süre ilerledikten sonra başka bir grupla karşılaştık, birleşip e5'e çıktık. bilenler için söylüyorum bizimkent köprüsünden carrefour'a kadar yol tıklım tıkıştı.
  • eylemcilerin bir kısmı carrefour'a kadar inip e-5'i kapamışlar an itibariyle. bir kısmı ise hala belediye binası önündeymiş.
  • 2 haziran'da saat 21.00'da devam edecek eylem. yerini bilmiyorum, ama insanlar içgüdüsel olarak bir araya geliyorlar kaç gündür, eminim gene buluruz birbirimizi.
  • beykentte hiçbir şey olmadığını üzülerek bildiririm ancak, beylikdüzü tarafından doğru gelen ıslık ve çığlık sesleri az da olsa duyuluyor.
  • an itibariyle topluluk beylikduzu belediye metrobus ustgecit ustunde. esenyurttan da katilim var. cevik kuvvet falan da gelmedi. tek bir devriye arabasi vardi o da gitti. yalniz tek sorun organize degiliz.
hesabın var mı? giriş yap