• gecenin köründe uykudan özleyerek uyanıp dinlediğim şarkı. baya bildiğin, alakasız ve çok da keyifli olmayan bir rüyanın yarısında çıkıp zınk diye kalkarak açıp dinledim. uzun zamandır dinlememiştim, varlığını unutmuş gibi bir şeydim hatta. ne alaka?

katıksız bir öküz olduğum için üstelik, bu şarkıyı hep bu şarkıyı düşünerek dinliyorum. evet ciddili. şarkıyı kendisine gönderiyorum. seviyorum.

you do something to me diye şarkıya halleniyorum hatta şu an. bir şarkı düşünün ki “you do something to me” derken kendisini düşündürüyor. vov. derin.

geç oldu yatayım istersem.
  • paul weller'in müthiş parçası.

you do something to me - paul weller

you do something to me -something deep inside
    i´m hanging on the wire - for a love i´ll never find
    you do something wonderful -and chased it all away
    mixing my emotions - that throws me back again
    hanging on the wire, i´m waiting for the change
    i´m dancing through the fire, just to catch a flame - an´ feel real again
    hanging on the wire, i´m waiting for the change
    i´m dancing through the fire, just to catch a flame - an´ feel real again
    you do something to me - somewhere deep inside
    i´m hoping to get close to - a peace i cannot find
    dancing through the fire -yeah - just to catch a flame
    just to get close to, just close enough - to tell you that...
    you do something to me - something deep inside
  • bu şarkıyı her dinlediğimde başım dönüyor. çok yoğun, çok şey anlatıyor. bir o kadar da belirsiz. o something nedir ki? ne yapmıştır o kadın/adam sana? ne yapmışsa yapmış, dilerim o'nun hissettiği de samething'dir. platonik aşk şarkısı.
  • evlenmek gibi bir niyetim olsa, düğünümde ilk dansı yapacağım şarkı. peki evlenmeye niyeti olmayan bir insan neden bir şarkıya olan beğenisini böyle dile getirir? mahalle baskısı yatağında kezban soslu demet akalın bilinçaltı, çık aradan.
  • 2009 yılındaki düğünümüzdeki ilk dans şarkımızdır. bugün başlığı okuduğumda çok fazla olmasa da bunu istemekte yalnız olmadığımı farketmiş olmak beni fazlasıyla mutlu etmiştir.
  • sol framede görünce, hakkında yazdığım ilk entriyi hatırlatan şarkı. bir gün evlenirsem, ilk dans şarkısı yaparım demiştim sanırım. yapmadım. çünkü ilk dans olayını protesto ederek, ilk göbek konseptine destek verdim. mutluyum.
  • soylerken paul weller'in da dinleyene bir sey yaptigi, iceride bir yerlere dokunup acittigi sarki.
  • ambiyans isteyen şarkıdır.* dolunaylı bir gecede, kaş'ta bir yerde içerken, biri tam da içinizde bir yere dokunmuşken aklan akdağ'dan dinlenirse aklınızdan asla silinmeyecek birkaç dakikalık şahane anı bırakır hafızanızda, dönüp tekrar tekrar yaşayacağınız...
  • akustik coverları arasında en şirini,en sevimli sözleri şaşırılanı,en hissedileni banu güven e aittir..
  • paul weller ın söylemiş olduğu hayatımda duyduğum şüphesiz en güzel şarkıdır, banu güven yorumu
    http://www.youtube.com/watch?v=40ublovlg-s
hesabın var mı? giriş yap