• apple'ın türk kullanıcılarına hediyesidir. ios cihazlarda türkçe klavye ile yok yazıp düzeltmesini büyük harflerle yök yaptığında telefonu bu konunun sorumlusuna monte edesim geliyor.

(bkz: yok)
  • üniversitelerdeki kadro ilanlarını "akademisyen olmak ister misiniz?" sloganıyla web sitesinde linklendirmiş olan, bu sebeple akademisyenliği torna tesviyecilik ya da overlokçulukla karıştırdığını düşündüren kurumdur. vay haline ülkemin üniversite öğrencisi.
  • online ve hibrit eğitimi yasaklayan kurum.

sevgili öğrenciler, akademisyenler ve diğer üniversite çalışanları. bu saatten sonra okul ve yurtlarınızdan kaptığınız bütün covid ve diğer salgın hastalıkların sebebi alenen yök'tür.

yaşattıklarını yaşamadan ölmezler inşallah.
  • turkiye de iktidara gelenlerin sevgili kurumu.

akp muhalif tavırlarla gelip iktidara, değiştirip kullanmaya karar verdi kendisini

rektorlerin atanması için cumhurbaşkanına rektor adaylar listesini sunmuş.
    bir de dekan atamalarını yapmış.

duşunun ki bir üniversite kendi rektör ve dekanını atayamıyor. bu serbest olmadan universiteler duzelmez.
  • ölü kurumdur. şuan bu kurumun türkiye'de akademide olup hakkını gaspetmediği tek bir kişi kalmamıştır. verdikleri burslara bakıyoruz. hepsi askıda. 50/d için zaten burs falan düşünülmemiş bile. 33/a'ya sunulan olanaklar ise yalnızca güvenceli istihdama indirgenmiş. öyp'liler orada bambaşka acılar çekiyorlar zaten söylemeye gerek yok. kurum içerisinde daha uygulama birliği sağlayamayan ve üniversiteler arasında ahengi düzenleme iddiasında olan başarısız kurum.
  • ölü kurum.

bu kurum şimdilerde büyük bir gümbürtüyle tüm anabilim dallarına bir çağrı göndermiş. neymiş efendim yök devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olup doktora yapanların yurtdışı araştırmalarını destekleyecekmiş. bu destek en az 6 ay en çok bir yıl olacakmış. ilk duyduğumda ben de çok etkilendim arkadaşlar. ancak içeriğine baktığımda 2500-3500 tl kadar bir destek vereceğini gördüm... buradan yetkililere sormak istiyorum. kuru 5 alırsam- ki kur şuan 5,30- bana vereceğin 500 euro ile hangi ülkede nasıl bir araştırma yapmamı bekliyorsun? ben yemek mi yiyim, kendime bir oda* mı tutayım, araştırma mı yapayım? hangisi?
  • arkadaş iphone yüzünden yök yaza yaza, üniversiteye geri döndüm. bu nedir ya?

steve jobs’un çok bir sevdiği kurum.
  • web sitesi yine çalışmamakta.

dükkanı kapatıp gitmişler resmen.
  • paralel yapıyla mücadele konusunda en beceriksiz ve basiretsiz kurumdur. paralel ile mücadele adına ilk yaptığı iş dekanları görevden almak oldu ama bu işin mantığını kimse anlamadı zira dekanların fakülte açısından kararlarının pek bir ehemmiyeti yok rektör ve üniversite senatosu varken.
    sonrasında fetöcü üniversiteleri kapatma kararı geldi, bu karrdan çok kararın uygulanmasında nasıl bir yol izlenecek demiştim ve bugün görüyoruz ki taban puan şartı aranmaksızın paralel yapı üniversitelerinde okuyan öğrencilere yatay geçiş imkanı sağlanıyor.
    bu derece basiretsiz ve saçma bir kararı alan yök'ü buradan kınıyorum. muhtemelen yök üyeleri arasında ya da yök üyelerinin yakın çevresinde paralel ihanet çetesinin üniversitelerine giden öğrenciler var. ve bu öğrenciler ile velilerini korumak için bu karar alınmış.
    bunun başka ihtimali yok.
    yök başkanı bu süreçte çooooook kötü sınav veriyor.
hesabın var mı? giriş yap