• seks oyuncaklari satan ticari bir kurulus. (bkz: neye niyet neye kismet)
    http://www.xandria.com/

alman doom metal grubu. aralarinda bir bayan da bulunmakta.
    http://www.xandria.de/
  • agirlikli olarak apocalyptica, almora ve nightwish albümlerinden seçilmis biraz daha yumusak tarafa kaçan parçalar (oceanborn'n balladlari, kesinlikle century child albümü ve wishmaster'den bir kaç parça) ve araya serpistirilmis tercihen wagner agirlikli bir klasik müzik seçmesinden olusan playlisti muhtesem tamamlayan grup. bu playlist seçme within temptation parçalariyla genisletilebilir (running up that hill gibi) hatta biraz daha yumusatmak istenirse blackmore's night'in biraz daha agir parçalari da eklenebilir. daha sert bir tarafa gitmek istenildiginde therion'un özellikle son üç dört albümü (kesinlikle ve kesinlikle crowning of atlantis) hatta theatre of tragedy eklenebilir. sonuçta ortaya çikacak playlist kadin sesi ve yayli çalgilarin tadini bir kez daha anlamayi sagliyor.
  • alman doom metal grubu... operatik kadın vokal*li grup, 2001 yılında kill the sun adlı albümü piyasaya sürmüş...
  • bol akustik gitarli softumtrak heavy metal grubu..

orjinal cali$malar uretiyorlar, guzel.
  • lisa schaphaus adlı vokalisti olan grup.
    (bkz: ravenheart)
  • kill the sun (2003)
    01. kill the sun
    02. mermaids
    03. ginger
    04. she's nirvana
    05. forever yours
    06. casablanca
    07. so you disapear
    08. wisdom
    09. isis / osiris
    10. calyx virago
    ravenheart 2004
    01. ravenheart [mp3-sample]
    02. the lioness [mp3-sample]
    03. back to the river
    04. eversleeping
    05. fire of universe
    06. some like it cold
    07. answer
    08. my scarlet name
    09. snow-white
    10. black flame
    11. too close to breathe
    12. keep my secret well
    enhanced bonus:
    13. ravenheart

india 2005
    01. india
    02. now & forever
    03. in love with the darkness
    04. fight me
    05. black & silver
    06. like a rose on the grave of love
    07. widescreen
    08. the end of every story
    09. who we are (and who we want to be)
    10. dancer
    11. winterhearted
    12. return to india

olmak üzere 3 albüm çıkarmış (ayrıca 97 ve 2000'de(kill the sun) 2 demo, 2003 (kill the sun), 2004(ravenheart) ve 2005'te (in love with the darkness) 3 promo, 2004'te (eversleeping) bir single çıkarmış) kısa sayılabilecek bir zaman zarfında metal piyasaında iyi bir yer edinmiş alman grup.
  • 2017 albümleri theater of dimensions ile yine gayet iyi bir albüme imza atmış grup. son iki albümdür soprano vokalleri üstlenen dianne gayet yeterli ve iyi bir performans sergiliyor. türünde dünya genelinde iyi bir yerleri olsa da ülkemizde yeterli ilgiyi göremediler maalesef. artık rakipleri diyebileceğimiz grupların simone , floor gibi vokalistlerinin güzelliği ve dikkat çekiciliğinden midir bilmem ama müzikal olarak aşağı kalır yanları yok. kadın soprano vokalli senfonik gothic/power metal sevenleri gayet tatmin ediyorlar müzikal açıdan.
  • şirinler şirini lisa schaphaus gruptan ayrılmış sanırım. şu an dianne van giersbergen diye bir isim vokal olarak gözülüyor. bu dianne hanımın, sevgilimiz anneke van giersbergen ile bir akrabalığı var mıdır acaba diye düşünmekteyim.
  • lisa gittiğinden beri xandria olmayan grup.
  • yıllardır dinlemiyordum birden aklıma kill the sun albümü geldi. şu an açtım kill the sun dinliyorum.

bu grup benim için kill the sun ve ravenheart'ten ibarettir. dianne ile alakası var mı bilmiyorum ama ben son albümde değişen tarzı sevmedim. india ve salome: the seventh veil albümlerinde de lisa var ama diğerleri kadar sevmiyorum bu albümleri. india'nın da hakkını yemeyeyim o da fena değil ama kill the sun ve ravenheart bir başka.

lisa gittikten sonra çıkan albümler de iyi bence ama dediğim gibi o iki albümü her zaman daha çok seviyorum. lisa gittikten sonra pek de takip edemedim zaten ama manuela'nın olduğu neverworld's end'i de çok dinlerdim. son 2 albümü pek bilmiyorum. son albümü biraz biliyorum fena değil, nightfall dark night of the soul falan güzel şarkılar ama bi kill the sun değil beee kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap