• fazla vasat bulduğum eurovision şarkısı..

sözleri ve videoyu buldum: http://www.mefallit.org/…-we-could-be-the-same.html
  • limon zamanından beri dinlemek için özel bir gayret göstermediğim manganın geçenlerde gördüğüm beni benimle bırak şarkısından sonra biraz ümitlenip, merak edip napmış ki bunlar yeaa dediğim şarkı olmuştur.

akdeniz, karadeniz ve ege denizi oylarını bizden esirgemezse biyerlere geliriz malum 1 komşu 12 puan, 3 komşu 36 puan iyi... iyi....

ha bu arada tam bir facia
  • sanki klasik manga şarkısı ama, ingilizce olunca biraz tırt mı olmuş ne...

neyse, en iyisi alexander rybak ın fairytale ini dinleyeyim.. içim açılır hiç olmazsa...
  • diğer şarkıların arasında kaybolup gidecek sıradan bir şarkı. her yıl bu şarkının kopyası 20 şarkı dinliyoruz eurovision da.
  • 15 küsür senelik örövizyon dinleyicilik macerama dayanarak rahatlıkla sallayabilirim ki ilk on şarkı arasına bile zor girer. not edelim.
    not: özellikle o beyaz takım elbise ile çıkılacaksa imkansız.
  • eurovision'a giden her şarkı illa anadolu ezgilerine sahip olacak tezini doğrulayan kötü şarkı. bok var.
  • manga'ya müzikalitesi yetersiz dersek ayıp ederiz. bilhassa cevapsız sorular gibi bir şarkıyı dinledikten sonra.

ama bu şarkı olmamış canlar. eurovision'u değil kendi beğeni ölçütlerimi referans göstererek söylüyorum bunu.

evet. berbat ötesi.
  • "we can beat them at their own game" kısmının havada kaldığını düşündüğüm şarkı.
  • popülist bir şarkı olmuş, eurovision için ne bekleniyordu bilmiyorum, bence ilk 10'a rahat girer. garip bir evanascence + system of a down + muse sentezi olmuş, bence bu haliyle baya oy toplar avrupa gençliğinden.

ha manga özelinde hayal kırıklığı yaratmıştır o ayrı, ben ilk 10'a giremeyecek başarılı bir manga şarkısı dinlemeyi fazlasıyla tercih ederdim. kendi imajlarına zararları olur en fazla, eurovision'a uygun bir şarkı yapmakla övünecek bir grup olmamalıydı manga.

not: söylemeden geçemeyeceğim ki şarkı tamamen boş sözlerle bezenmiş olmasına, ortada fol ve yumurtaya dair hiçbir iz olmamasına rağmen muazzam bir anlam taşıyor, çok mühim bir meseleye kafa yoruyor hissi yaratıyor. bu da bir başarı. mı?
  • kasıtlı olarak bir siklememe politikası adına böyle bir şarkı yaptıklarını düşünmekten kendimi alamıyorum. zira bu kadar boktan şarkı mı olur lan?
    (bkz: ilk dinleyişte sıkan şarkılar)
hesabın var mı? giriş yap