• yapma çoçuğum ayarını alıp, inadına insanın yüzüne bakıp tekrar yapan insafsız yaramaz insan evlatlarının çaldığı düdükümsü şey.
  • ağız dolusu sövmek istediğim ancak, koca dünya kupasının yedi ceddini sıkıntıya sokmuş şerefsiz bir icat olduğundan mütevellit sözlüğümü de sıkıntıya sokmasını istemediğim, bu bağlamda uzatmayalım, tarihe büyük bir hadise olarak not düşülecek pezemenk.
  • hakemlerin düdükten sonra topa vurdu diye kart vermesini imkansız hale getiren alet. futbolcudan bir duymadım işareti, kim ne diyebilir? adam haklı (beyler).
  • 12 haziran 2010 tarihinde oynanan ingiltere- abd dünya kupası futbol karşılaşması üzerinden eleştirmek gerekirse şayet bu cihazı, ortaya değişik bir manzara çıkmakta, şimdi hem ingilizler hem de sayısı az da olsa amerikalılar tezahürat kültürü sahibi olduklarını az da olsa göstermeye çalıştılar, peki bu adamların seslerini bastıran bu vuvuzelayı kim çaldı? sanırım güney afrikalılar çaldı.

halbuki gönül isterdi ki ingilizler gol kaçırınca uuuuu sesi duyulsun, amerikalıların kendilerine has pek bilmediğimiz tezahüratları duyulsun.

amına koyayım arkadaş seni icat edenin.
  • güney afrika'nın geleneksel çalgısıymış , o yüzden yasaklanmıyomuş , ayıpmış falan filan ama kafamızı sikiyor resmen yahu.2 gün oldu dünya kupası başlayalı ; maçlar bitiyor ondan sonra hala kulaklarımında yankılanıyor sesi.bide staddakileri düşünün artık , ne haldeler kim bilir.özellikle gazeteciler tüm turnuvayı statlarda takip edecekler , bildiğin modern işkence aletiyle.döndükten sonra psikolojik tedavi görürler herhalde.

burdan tff'ye de bir çağrım var.dünya kupasından sonra güney afrika'yla bir hazırlık maçı ayarlansın ve herkese bedeva zurna dağıtılsın.90 dakka boyunca biz de zurnayla onlara işkence edelim de rahatlayalım en azından.
  • allah belasını versin maç izletmedi aptal alet.korum dedim kapattım odada herkes atarıma hayran kaldı.
  • arada işe yaradığı da olmaktadır. misal şu anda normalde beni delirtmesi gereken kafamın etrafında uçan sivrisinek nedense bir dinginlik ne bileyim bir huzur vermektedir maçlardan sonra. ama şöyle bir sakınca var ki sokmayaydı eyiydi.
  • hakkinda saatlerce konusulacak kadar onemli degildir. fakat populer kultur cocuklarinin saldirisi altindadir su an. yarin medya bunlara iki gaz verse "bateri cok kotu, basimizi agritti" dese hepsi bateri basligina gidip gerekli gereksiz yazilar yazar.
hesabın var mı? giriş yap