• bir de türkçe altyazılısı çıksa da bunun biz de anlasak dedirten bebektir.
  • haberi ilk okuduğumda "görevlilere haber verilmeli" diye düşündüm. bebeği dağlıyor olabilirler. bebeğe yanık oluşturan bir ot, kimyevi bir madde sürüyor olabilirler. bebek herhalukarda acı çekiyordur ve bunu yapan biri var. birileri duruma el koymalı, sorumlu bulunmalı.

ayrıca haberin yorumları "yaran yorumlar" kategorisinde bir numaraya yerleşmeli;

xxxxxxxx - 15/10/2009 19:56:10

bazı şeylerin karsısında bilim bile aciz kalabiliyor.işte bu da onlardan biri.

xxxxxxxx- 15/10/2009 19:46:54

hatemül enbiya peygar efendimiz babasının ismi abdullah olan ve annesinin ismi amine olan ve benim soyumdan gelecek birisi mehdi a.s olacak buyuruyor.bu bebeğin babasının adı abdullah annesinin adı madine.eğer bu haberler de bir şekilde bir komplo yok ise bu bebek tabiiki allah en doğrusunu bilir ama acaba o mu?

xxxxxxx - 15/10/2009 19:44:13

islam tarihine baktığınız zaman işaretlerin hep ahir zamanlarda geldiğini göreceksiniz. günümüz de öyle değilmi? insanların allah(c.c.)'ın varlığını hatırlaması için işaret,deprem,tsunami,sel..vs olması mı gerekiyor? insan, ölümü ensesinde hissettiği zaman mı allah'ı hatırlayıp ibadet edecek? -içkinin,barlarda gezmenin,soyunmanın modernlik,farklılık ve sosyallik göstergesi olduğu günümüzde insanların uyanmalari için allah(c.c.) müdahele edecektir... bakınız kuran-ı kerim

xxxxxx- 15/10/2009 16:30:00

karışılmaz.allahın (s.a.v.) hikmeti büyüktür. bilim bilim olayı böyle bişi çözememiştir. insanlar biraz düşünse bu tür şeyleri eminim allahın (s.a.v.) yolundan sapmazlar.

xxxxx- 15/10/2009 16:29:04

olsun canım ne önemi var. biz gene zina etmeye, içki içmeye faiz yemeye, adam öldürmeye, ahlaksızlık yapmaya devam edelim. o yazıyı önemsemeye gerek yok, çıkar çıkar kaybolur nasılsa..
    -----------------------

haberin yorumları da gösteriyor ki insanlar inanmaya hazır durumda bekliyorlar. eğitimsizlikle gelen bu şartlanmışlık, körü körüne bağlanmışlık eğitim-sağlık-ekonomik sistem- gibi koca koca düzenlemeler olmadan değişecek gibi değil.

şimdi bana kızabilir inanan arkadaşlarım. "inanmanın neresi kötü?" diyebilirler. onlara tabi ki "inanmayacaksın" demiyorum. burada rahatsız olduğum nokta zararın boyutları.
    yani ben küçük bir çocuğa hergün jiletle kesik atsam, stigmata falan çıksam her sabah köyün meydanına, inanacaksınız demek ki. demek ki kimse sorgulamayacak. demek ki "ulan ne malum sen kesiyon belki veledi, dur polisi arayayım bi kıllık var lan bunda" demeyecek. işte bu insana zarar boyutu. işte bu "körü körüne" olmanın sonucu. işte bu habere tutum, yorumlar, haberin kendi içeriği, benim acı duyduğum noktadır.

ben kimsenin kendiyle başbaşa kaldığında "allahım sen birsin teksin şöylesin böylesin beni koru borcum var yardım et" falan demesinden acı duymuyorum. ama "yea nolcak ecel geldiyse olur" deyip deprem bölgesinde cıvık altyapının üstünde bok gibi binada devlet izniyle oturulmasından ve kurtulunursa "bak allahın işine" denmesinden acı duyuyorum. çünkü bir kişi "bak allahın işine mucize bu" derken geri kalanların ölümü de ecel!! oluyor işte.

burada da acı duyuyorum. bu haberde de acı duydum. "bilimin açıklayamadığı bebek"... neyini açıklayamadı aq. yakmışızsınız çocuğu, kesmişsiniz, ne bileyim üstünde klorak gezdirdiniz belki. belki çocuğun toza alerjisi var üstünde tozlu bezle yazı yazdınız. belki bebekliğinen beri her ay üstünde yazı yazıp alerji geçene kadar millete gösteriyorsunuz. belki de sırf bu bebeğin sırtından konu komşudan para kazanıyorsunuz. sonra bilimin açıklayamadığı, allahın sözü, arapça yazı, bik bik bik...

çocuğu kurtarın. biri çocuğu kurtarsın. biri lütfen gidip alsın bebeği o ellerden. lütfen insaflı biri çıksın ve "bu çocuğuğa zarar veriyorlar" desin. şunu düşünmeyen, bebeği düşünmeyen, hemen "bak allahın işine" diye körü körüne konuya atlayan ve yukarda kopyaladığım yorumları yapanlar, lüfen bana dinden imandan insaftan vicdandan sevaptan bahsetmesin.

(bkz: dünyalılardan tiskiniyorum)
  • bebeğin vücudundaki yazılarda hareke bulunması dikkatimi celbetti benim. bilindiği gibi, okumayı kolaylaştırıcı işaretler olan harekeler, hz muhammed zamanında yok. sonradan, islam devleti büyüyüp de, her milletten insanlar "slmnalykm" gibi bir şeyi daha kolay okusun diye icat edilmiş bir şey.

şimdi... hz muhammed'e cebrail yoluyla sözlü bir kur'an geliyor... bu "okumalar" sonradan kitaba dökülüyor... çok sonra bu kitaba harekeler ekleniyor... 1400 küsur yıl sonra, böyle bir şarlatanlık yapacak kişi, böyle bir şeyden habersiz olduğu için, harekeleri kullanarak böyle bir "ayak izi" bırakıyor arkasında... aferim çok akıllıymışsın.
  • bir daha kutsal kitap gelmeyeceğini biliyorduk. ama yazılar başka formatta gelmeyecek diye bir önbilgi yok.

belki de bütün o karpuzları, domatesleri, söğüşlenmiş etleri filan hep birleştirmemiz gerekiyordu ayet ayet :(

bu bebek başlamamız için iyi bir nokta ama. yarın hayatımızın geri kalanının ilk günü, bebek.
  • yavrucum arapça olunca yazıları hemen allaha, islama bağlıyonuz bebeği. bi okuyun bakalım belki "jesus loves you" yazıyo, ya da "krişnaya iman edin yavşaklar hala mı anlamadınız?" diyo, "ahuramazdayı unutma sebepsiz, baban kimdi bilmezdin şerefsiz" diyo hatta "abi biz birkaç milyon epiderm bilinç sahibi olduk, mesaj verelim dedik, tanrı manrı yok, işinize bakın" diyo olabilir. arapça sizin tekelinizde mi ulan!
  • bebeği inceleyen doktorlar da "bu durumun bilimsel açıklaması yoktur" buyurmuş.
    oldu olacak "haydi ne bekliyorsunuz iman etsenize ateist zındıklar!" yazsaydınız daha az komik olurdunuz.

döver misin sabaha mı bırakırsın...
  • tam olarak; ''seni sevmek yeminim, sensiz yaşamak bana haram,günlerim sensiz geçtiği için lanetolsun, ölmekse ölürüm yeterki senin için olsun...bebeyim bitanesi '' yazar.
  • cennette yeri şimdiden ayrılmış olsa gerek. o değil de, haberdeki üslup ve altındaki yorumlar epey bir neşelendirdi beni sabah sabah, ecnebiler ne der; "made my day,"* işte öyle.

"genellikle pazartesi ve cuma günleri farklı yazıların ortaya çıktığı belirtilen bebekte son çıkan yazıda ise; "işaretlerimi insanlara gösteriniz" yazdığı tespit edildi. doktorlar durumun görülmemiş bir vaka olduğunu belirtirken, bilimsel bir açıklamasının da bulunmadığını söylediler."

bu kısmı okuyunca oh yeah man tepkisi verdim en fuatından. genellikle pazartesi ve cumaları çıkıyormuş yazılar. şu kısmı kabul edelim, bebeğin bir yazarı var. adam/ kadın/ ilah/ başka bir şey, her neyse; bebeğe yazı yazıyor yahu! muazzam bir şey. mesela altını pisletince "altımı değiştir," uzun süredir yıkanmayınca da "beni yıka" yazıyormuş. bebek için çok yararlı bir durum bence. "işaretlerimi insanlara gösteriniz"in ne anlama geldiği üzerinde de düşündüm. sanırım bebek bezinin üzerindeki işaretlerden bahsediyor. bu işaretler üzerinde durulması gerektiğini düşünüyorum. bebekte tenya olabilir. çok enteresan gerçekten.

bilimadamları da bir açıklama bulamamış kendisine. hangi bilimadamları bunlar acep? haberi okuyunca bu "bilim" denen naneyi şöyle kuruverdim kafamda: "bilim" diye bir kurum var, bildiğiniz coca-cola, mcdonalds, petrol ofisi, özkardeşler nakliyat, ahtapot giyim gibi bir kurum yani. bu kurumda da on, bilemedin yüz tane bilim insanı çalışıyor. hah işte bunlara sormuşlar, "ne bu bebeğin durumu?" diye, onlar da haliyle cevâb verememiş. umut sarıkaya karikatürü vardı bir tane, işte "bilim" onda da tam olarak böyle çizilmişti, içini gösteren gözlük bulunca bilimi kapamışlardı, ahahahaha sjdskdsk.

öff, canım sıkıldı. gerizekalı bir habere konu olmuş zavallı bir bebek bu; vücudunu muhtemelen psikopat ebeveynlerinin dağladığı. mynet'i de düzgün bir site zannederdim. yazıklar olsun be. şimdi de sıkıntı bastı içimi birdenbire.
  • bu ve benzeri haberler scooby-doo'nun herhangi bir bölümüne benzer. başta doğaüstü olay herkesi cezbeder, ne kadar safdil varsa atlar, inanır, korkar, kaçar. en sonunda sorgulayıcı bir gözle bakılınca olayın fason olduğu, birilerinin kişisel çıkarına hizmet ettiği anlaşılır. bölüm sonunda sorumlular tutuklanır. gerçekteki tek fark, sorumluların tutuklanmaması, bu asparagas haberleri yapan gazetelere yaptırım uygulanmamasıdır. çünkü insanları uyutmak bir suç değil.
  • büyük olasılıkla yakında düzmece olduğu meydana çıkacak haberdir. gelişmeleri takip edin. baktık olmadı iman ederiz.
hesabın var mı? giriş yap