• bu adamda oyle bir hal var ki, sanki 1940'lardan 60'lara kadar yasamis, sonra yok olmus, sonra 2000'lerde dirilmis gibi. kullandigi eski kelimeler gercekten ilginc oluyor. gecende tekerlekli sandalye basketbol macinda olaylar olmus, aysal "tekerlekli iskemle takimi" diyor. yine dikkatimi ceken meireles'in tukurmesi konusunda tahkim kurulu baskani 7 saat video izledik deyince "7 saat neyi izliyorlar bu tarzan filmi mi?" diye bir elestiride bulunmustu. ben de tarzan nereden cikti diye dusunmustum. mehmet demirkol'un dedigine gore 40'li 50'li yillarda johnny weissmuller'in oynadigi tarzan serileri olurmus, herhalde onlara binaen soyluyor dedi. tabi galatasaray lisesi mezunu olup da 2001 yilinda galatasaray'a uye olmasi da kendisinin aslinda resurrected olma ihtimalini guclendirmektedir.
  • kendisi hakkında en güzel tespiti mehmet demirkol yapmıştır:

''bir belçikalı için bile batılı''
  • türkiye'ye getirdiği adamlar:

2010 şampiyonlar ligi finali / man of the match : wes sneijder
    2012 şampiyonlar ligi finali / man of the match : didier drogba

şöyle bir tablo yani.

bak şimdi batak oyunu vardır bildin mi? ''yan batmak'' diye bir tabir vardır, yandan batmak da derler; fazla el alırsın yandan batarsın. şimdi ben koyu bir fenerbahçeliyim, o kadar çok kıskandım ki, kıskançlıktan yan battım. yani kıskanamadım bile amk. kıskançlık eşiğimin üstünde bir iş çünkü bu. ne bileyim cambiasso gelse kıskanırdım, ne bileyim forlan'ı falan dahi kıskanırdım. bu ne len? kıskanamadım bile! işte o denli iyi bir iş çıkardı bu adam.
  • her icraatı için her yerde hesap sorabiliyorsunuz. şeffaf adam.

dışarıdan bakınca olaylardan bihaber sanıyorsunuz ama öyle değil.

"sabri üçlü cektirince iyi melo cektirince mi kötü" çatoooonk diye geçirmiş.

"engin takım oyuncusu değil. neden kadro disi olduğunu demeçlerinden görebilirsiniz" çatırt.

"hala futboldan anlamıyorum. sadece izliyorum teknik islere karışmıyorum." çok güzel.

"teknik direktörlerin istemediği oyuncuları asla almadık." güzel.

"sabri'yi seviyorum ama oynamasını sağlayamam" helal.

şahsım adına konuşuyorum. medyanın gazıyla son zamanlarda ufaktan soru işaretleri oluşturmuştu kafamda ama şu an benim mütevazı destegimi tekrardan almıştır.

umarım aday olur, güçlü bi kadroyla tekrar baskan olursun.
  • çilek muhabbeti ile dalga geçilmesine çok içerlemiş olacak ki bildiğin manav açmak üzere olan başkan.
  • arda için "bir daha arda'yı g.saray'a almayız" demecini veren abdurrahim albayrak için "kendisi heyecanlı bir insandır, heyecanlarıyla yaşayan insanlara çok büyük saygım vardır. bugünkü siniriyle o şekilde düşünüyordur, yarın farklı düşünebilir." diyerek abdurrahim albayrak'ı yem etmeyerek, kimseyi kırmamıştır.
  • twitter'da kendisi hakkında çok manidar bi twit atılan galatasaray başkanı.

"575 gün önce türkiye'deki şikeyi konuşan dünya kamuoyu, bugün futbolu ve transferleri konuşuyorsa, tff ünal aysal'a altın plaket vermeli"
  • 25 yıldır galatasaray'ı tutarım, fenerlileri bu adam kadar rahatsız eden başkan görmedim.
  • adnan polat döneminde hayal dahi edemediklerimizi gerçekleştiren başkan. zapata diye kaleci mi olur lan?
  • ''aziz yıldırım'ın başına gelen sizin başınıza gelseydi ne yapardınız?'' sorusuna verdiği cevabın başında ''kulüp beni istemezdi, hatta taraftar bile istemezdi. ben kulüpten kendimi soyutlardım. mücadelemi kendi başıma verirdim'' demiştir.

bunun liderlikle değil insanlıkla alakası var. ben ünal aysalsporu tutmuyorum ki? benim takımım galatasaray. benim karşılıksız sevgimi kullanıp beni utandıracak şeylerin içine çekerse ilk tepkiyi tabidir ki ben veririm. ünal başkan da bunu gayet net söyledi.

her şeyin dışında, sporun, galatasarayın, yaşananların vs. inanılmaz bir karakteri var. hep başarılı olmak için binbir dolap çevrilmeli görüşünü çökerten bir insan. kendisini gerçekten sevdim ve takdir ettim. umarım hayatta her şey gönlünce olur..
hesabın var mı? giriş yap