• cok basit ve genelgecer bilgileri tekrar ve tekrar aciklama cabasindaki israrina bakilirsa, karsisindakilere karsisindakilerin kendisine duydugundan cok daha fazla saygi duymaktadir. medeni olmak da boyle bir seydir...

...fakat belki de bu birazcik bu memlekette azinlik olmaktan kaynaklanan bir durumdur, zira azinliksan "yasama hakkin", "varolma hakkin" icin cogunlugu sabirla ikna etmen gerekir buralarda.
  • empati yapacak kadar duygusal zekâya sâhip olamayanlara, başkalarının üzüntüsü acısıyla alay edip merkep gibi gülenlere, "yazık değil mi, ayıptır, bakın insanlar üzülüyor" dediği zaman "ne var canım keh keh keh" diye gülen insanlıktan çıkmışlara empatiyi öğretince özelden edilen hakâretler yetmeyen ve gelinip başlığı altında ağlanan yazar.

herife diyorum ki,

"senin "altı üstü bir yazı" dediğin şey insanları kırıyor, incitiyor, üzüyor.

senin yaran olmayabilir, başka insanların var!

şu mesajı bana o kişilerden biri attı örneğin:

(#68505773)
    başlığı görünce gerçekten hıçkıra hıçkıra ağladım. entry'de de yazmıştım sanırım.
    sonra yazdıklarınızı gördüm. ne yalan söyleyeyim iyi geldi. sizin gibi insanların olduğunu bilmek bugün benim için çok önemliydi"

şimdi soruyorum; ağzını yaya yaya gülmek bir insanı bu kadar incitmeye değer mi gerçekten? empati bu kadar zor mu?"

el cevap:

"hocam bir kişi espri kaldıramıyor diye yazmak istediklerimi yazmayayım mı?
    beğenmek istediklerimi beğenmeyeyim mi?
    adam böyle bir şey yazmış, espri olduğu belli. gül geç.
    kusura bakma da, komik olsun diye, 2 dakika gülünsün diye yazılan bir şeye oturup ağlayan insan buna ağlamazsa belgeselde aslanın yediği ceylana ağlar.
    bu kadar ciddiye almayın şunları ya"

al sana empati. aynısı çocuğunun başına gelsin deyince vay anam ne dediler.

evet aynen öyle düşünüyorum. başkalarına "cüce" diye lâf edip kendi ellerinde olmayan kusurlarıyla alay edip utanmadan gelip burada saçma sapan şeyler yazınca gülmek kolay, okuldan gelip arkadaşlarının aynısını yaptığı çocuğuna da "aa gülmeye hakları yok mu arkadaşlarının, ne var canım gülmesinler mi çocuklar acucuk?" deyiverirsin.

saygıyı, empatiyi öğreneceksin arkadaşım. ailen öğretmediyse böyle öğreneceksin.

ha bu arada alay edilen ben değilim, böyle bir yaram yok. bir şeyin can yakıcı olması için ille kendi ya da bir sevdiğimizin başına gelmesine gerek yok. bu basit çıkarımı bile yapamayan bilemiyorumkibazen arkadaşımız kendi dünyasından çıkıp biraz da başkalarınınkini gözlemlerse duygusal özrünü yenebilir diye düşünüyorum. zirâ bu fiziksel özürden daha vahim.
  • eşcinselliği, sözlükte gördüğüm diğer bazı yazarlar gibi sapıkça, sadece sekse dayalı, aptalca savunmak yerine gayet kültürlü bir biçimde, kendisinden beklenildiği gibi savunan kıymetli bir yazar. hatta bu konuda çok iyi bir temsilci olabilir başlı başına.

aynı zamanda ilk andan itibaren gördüğüm kadarıyla gerçekten yardımsever birisi.
  • bu da sessiz ve derinden gidiyor. az sinsi değil valla. kenafir gözlü :)
  • düzeltme işareti fetişisti olduğunu sandığım yazar.
  • sevdikleri için gösterdiği fedakarlık, iyiniyet ve anlayışın, daima kendisine güzellik ve mutluluk şeklinde dönmesini diliyorum.
    bunu fazlasıyla hakkediyor...
  • "onu çok sevdiğimi ve elbet sözümü tutup geleceğimi unutmasın!" derken zamanında sözümü tutamamışım.
    (sevdikçe sevdim de bir türlü ankara'ya gidemedim.)

bir kaç gün önce ise bana bursa'ya gelmek istediğinin müjdesini verdi. o günden beri gerçek anlamda bir bayram hazırlığı var gönlümde ve dilimde de "benimki geliyooor..." diye şarkı.

sonunda onunla yüz yüze görüşecek olmanın heyecanı ile çeyizime dizdiği rebel heart cdlerini dinleriz, çooooooooooooooooooooooooooooook sevdiği bitch i'm madonna'da da twerk yaparız. <3

(son cümleden sonra: gelmedi)

:)
  • tanımıyorum ama cinsel kimliğinden dolayı saçma sapan lakapları hak etmediğini düşündüğüm yazar. yıl olmuş 2018 hala gay birini görünce harun abi mi deniyor? şu inci sözlük nasıl bir lağım çukuru ki hala ürettikleri homofobik, seksist ve terbiyesiz tabirler kullanılabiliyor. harun abi babandır güzel kardeşim.
  • sanırım insanları yerden yere vurarak kendini mutlu ediyor, göğe çıkarıyor. aferin ona!
  • bugün doğum günü olan ve ayıptır demesi pek bir duyarlı ve cana yakın bir yazardır kendileri. sağlıklı beslenme konusunda bilmediğim hiç görmediğim boyutlarda bir çabası vardır ki takdire şayan; o sebeple daha uzun yıllar yaşayacak, buralardan doğum günüsünü kutlatacaktır.
hesabın var mı? giriş yap