• "malız ya, neden olmasın ?" - thugtamış ateş, 2009
  • bugün ayşe arman'ın prof. şerif mardin'e sorduğu soru. (prof. mardin yanıt olarak "valla olabilir de, olmayabilir de" demişş)

aaaa, ne oldu bizim iran analojisi şimdi ? hayır böyle bir eğilim vardı da bugün hürriyet pazar işleyene kadar denk gelmedik mi? şimdi sloganların ahengi bozulayacak; iran iki, malezya üç heceli.

akp'yi laisizm üzerinden eleştirenler demek ki iran'ı bırakıp malezya'yı adres göstermeye başladılar.

herhalde küresel kapitalizme entegrasyon hırsı ile akp, iran gibi siyasî alanda teokratik/iktisâdî alanda paternalist bir yapıdan çok malezya gibi yerel otoritelerin karar yetkilerinin geniş olduğu, islâmî hassasiyetlerin ısklanmadığı ama "küresel dünya küresel life"tan da kusur kalmak istemeyen petronasçı malezya'ya yakın görünüyor.

evet, yeni modelimiz malezya. iran'a şimdiye kadar vermiş olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz.

ödevler:

- akp'ciler: malezya modeli reddedilecek mi, yoksa benimsenecek bir öneri midir, neden (iyi yanları)?

- laisistler: neden malezya kötü bir örnektir? ("molalar malezya'ya", "burası türkiye kuala lumpur değil")
  • - turkiye malezya olur mu?
    + olursa petronas kuleleri sana girsin abi
  • (bkz: ne olur rıdvan)
    (bkz: gol olur)
  • - erdener abi türkiye malezya olur mu?
    - olur.
    - nasıl olur? neden olur?
    - olmaz.
  • türkiye'nin herhangi birşey olacağına dair bir umut taşıyan bütün korkular gibi bir soru. amorf, hep puslu, hep flu, hep bağımlı bir ülke kıtalar atlasında türkiye. malezya da olmamalı, isveç de..

ve aslında zamanında şunları yazmışım ve yazdıklarım ispiyon yemiş, mapuslarda çürümüş:

(bkz: benzeterek algılamak aptallara özgüdür)
    yani aslında sadece bkz. bu gidişatın malezya olmaya varmayacağını ispatlarlarsa aklanacaklar mı?
  • "
    - alo sıkılhan annen ben yavrum, evet. burda iş gezisinde, “türkiye malezya olmuş” diye bi laf duyduk. lutfen camdan bakıp bana söyler misin malezya olmuş muyuz, evet. şirketimizin ceo’su, dünya başkanımız bokhan bey merak ediyo.bak camdan…

- şimdi baktım. bizim semt miami olmuş, tebrik ederim.

- mizah bu değil sıkılhan. komik diilsin gençadam. hümor, absürd, başka şeyler bunlar. lütfen serdar turgut ve art buchwald’ı oku. bunu senden rica ediyorum, evet. ayrıca telefonu suratıma kapatman çok çirkin bi davranış. anlıyorum, ergenlik, çileli bir dönem. ancak, beni büyüyüp bahçenin çimlerini biçtikten sonra ekose oduncu gömleği giymiş karınla beraber barbekü yaparken anlıycaksın. “lanedolası, annem ne kadar da haklıymış” diyeceksin. o yooo! ben o zaman cumaları bingo oynamaya giden yaşlı bir kadın olacağım ve evet, seni affetmeyeceğim. evet!
    "

http://www.atillaatalay.blogspot.com/
  • i$i gucu varmi$ gibi gozukmeye cali$anlarin, haritada yerini bile gosteremeyecekleri bir ulke ile turkiye'nin $artlarini kiyaslamadan ortaya attiklari, anlamsiz, sonucsuz, gundem oyalamaktan ba$ka i$i olmayan sorudur.
hesabın var mı? giriş yap