• şu andan itıbaren, bir fenerbahçeli olarak, davalar sürecinde fenerden daha çok trabzonun şikelerle ilgisi olmadığının ortaya çıkmasını istemeliyiz, ülkece, diyorum.

öyle bir durumda fener-trabzon çekişmesi, efendim işte ünal aysal'ın sözleri, kupa, cl kimin hakkı vs. polemikler aklımıza dahi gelmeyecek. çünkü kucağımızda uefa'nın bugün bıraktığı bombanın patladığını göreceğiz.

uefa kararı federasyona aldırarak ihaleyi kendi kendimize verdirmiş, mevzuyu günahıyla sevabıyla bize itelemiştir. ve de ileride doğabilecek bütün tazminatlardan yırtmıştır.

uefa kuraya son akşam kala oldu bittiye getirmiştir.

burada olayın doğru-yanlışında değilim, kısaca yazılacak bir şey değil o keza. uefa öyle bir hamle yaptı ki, tff, fb birkaç saat içinde toplantılar yaptılar ve bu durumda sağlıklı düşünülmesi, hareket edilmesi imkansız. belki beklenen ihtimallerden biriydi ama bu kısa zaman ve sıkıştırma, manevra yapmaya engeldi keza hiçbirşey diyemeden uefa'nın çizdiği yol kabul edildi.

trabzon'un alınması uefa'nın işi. trabzon'un da adı geçiyor dosyalarda. başta yazdığıma döndük. uefa'nın bir dizi son hamleleri ile(-den dolayı değil, ile) bugün bu noktadayız.

ve açıkcası çok riskli bir noktadayız. trabzon'un bir falsosu çıkarsa ülkece sıçacağımızın resmidir. bir arkadaşın yazdığı gibi, bursa alınabilirdi. cl direkt katılmak, her maçı kaybetsen de belli süre içinde olduğun bir turnuva.

trabzon sıçarsa milli takıma, yıllarca menlere kadar gider. 4. torba oluruz ve bu manevrasıyla uefa'dan 1 euro da tazminat alamayız.

yeri gelmişken, tff de dua etsin fener suçlu çıksın, onlar adına yazıyorum. yoksa yüzlerce milyon tazminat öderler. ts de çıksa baş zarardalar. çoğu halükarda tff büyük ihtimal leyladır.
  • insanda biraz yüz olur arkadaş. yönetimin şike yüzünden içerde, haksız bir şampiyonluk kazanmışsın, uefa seni şampiyonlar liginden men etmiş, hala gelip trabzonspor diye zırlıyorsun. siktir git afedersin. hakkı yenmiş bir takıma hakkı iade edildi işte. senin o çok sevdiğin sikindirik takımın haksızlık yaptı, gelmiş yüzsüzce savunuyorsun. bu nasıl onur, nasıl gurur, nasıl karakter? git şimdi boş bir yer bul ve hıçkıra hıçkıra ağla. sinirlerin boşalır da gelir trabzonsporla ilgili yerlere ağlamazsın.

trabzonspor'a gelince, birkaç sağlam transfer yapmadan şampiyonlar ligine katılması pek bir anlam ifade etmez. çünkü şampiyonlar ligi şerefsizlerden teşvik almış anadolu takımlarına benzemez.
  • trabzonspor taraftarı ve yönetimi çoktan ümidi kesmişken, gerçekleşeceğine yürekten inandığım olaydı.

ahan da ispatı, buyrun:

(bkz: #24824604)

gerçi ikinci hazırlık maçını oynayamadık ama olsun:) yukarıdaki entry'imden sonra bana hayallerle yaşıyor bazı ibneler diye mesaj atan gerçek ibnelerin de götüne girsin. oh be.
  • trabzonspor'un gelenden 3 gidenden 5 yemesini bekleyenleri çok fena göt edecek doğa olayıdır. daha geçenki benfica maçında trabzonspor en az 5 yemezse götünü siktireceğini iddia eden bile vardı buralarda. sakin olmakta fayda var.
  • uefa 2 saat içinde nasıl karar alınır, nasıl uygulanır, kitabını yazmaktadır. ister eleştirirsin ister küfür edersin ama 1 gecede önce fenerbahçe'yi cl'den çıkartıp, trabzonspor'u almak; 2 aydır bir sikim karar alamayan, büzüğü yemeyen federasyona kapaktır.

mehmet ali aydınlar ve tff görüp örnek alsın. fenerbahçe taraftarı şu yaşananları hiç mi hiç hak etmedi. galatasaraylı olarak konuşuyorum ewt.
  • beni atletic bilbao'nun persembe gunu mac icin trabzon'a aldigi ucak biletlerinin parasini kim geri odeyecek simdi diye dusunmeye iten haber.

edit: istanbul'mus, e iyi bari gezerler.
    edit2: oha simdi aklima geldi, trabzonlu bir delege de yarin kura cekimine gitmek zorunda kalacak. bir gun sonrasina ucak bileti yani, korkunc bir fiyat daha! bunlarin aciklamasi yapilmali, di mi platinicim?
  • uefa yönetiminin badem bıyıklılardan oluştuğunu düşünenlerin varlığını ortaya koymuş durumdur.

cemaat uefayı sarmış, fifaya sızmış. 2022 dünya kupasını boşuna mı verdiler katar'a kanka?

ya ya.
  • trabzonsporun ilk defa şampiyonlar ligine katılmasına sebep olan karardır.
    not: bir fenerbahçeli olarak, trabzonspora şampiyonlar liginde başarılar dilerim. yolun açık olsun şenol abi.
  • bursaspor'un başının kel olduğunu gösteren olay... ulan bari athletic bilbao'yu anderlecht'le eşleştirin, bursaspor da otomatik tur atlasın böylece... çoşalım hep beraber...

not: süleymansebaspor'luyum...
  • uefa'nın trabzonsporumun şampiyonluğunu tescil etmesidir. ağlıyorum şu anda sözlük...
hesabın var mı? giriş yap