• dayanamiyorum haksizliga, cezalandirilsin istiyorum, yetmiyor gucum daha da sinirleniyorum. bu isim bir efsaneydi, dunya futbol tarihine altin harflerle yazdirilacak, kariyeri sona erince fifa serilerinde classic xi lerde adi gececek bir yetenekti.

fakat bugun, oyle bir sey oldu ki, golde yaptiklari, ardindan abartili sevinci, mactan sonra emege karsi duzenbazligin kazandigi zaferi gulumseyerek kutlamasi, degermiydi ki bir efsaneyi boyle harcamayi..

platini mesaj gonderdi belki, kor ol dedi macin hakemine, komplo teorisi mumkun yani, ama nolursa olsun koca bir ulkenin emegini, umutlarini, beklentilerini calmak boyle koca bir isme yakisti mi hic..

simdi gitsin guney afrikada oynasin, belki cezayirle ayni gruba duserler de, o fakir afrika ulkesi icin oynayan fransiz dogumlu gencleri gorur, kendi vatani gelir aklina..

prim mi, sanmam, basari mi, gani gani, nedir peki bu hirsizligin sebebi, ah be thierry henry..
  • her zaman güleç yüzlü olması ve eşsiz plaseleri nedeniyle çok severdim kendisini. ama benim gibi roisin dubh seven birçok insana ayıp etti. bir de sırıttı maçtan sonra pişkin pişkin.
  • ulan zaten bizim ülkemizde futbol oynanmıyor diyoruz, çoğu zaman farklı entrikalarla bizi soğutmayı başarıyorlar. bazen futbolcu oluyor bu, bazen taraftarların edepsizlikleri oluyor, bazen yöneticilerin densizlikleri. o noktada bu sporda tutunacağımız tek dal yurtdışı oluyor. diyoruz ki abi ne varsa yabancı liglerde var. henry gibi, messi gibi futbolcuları örnek gösteriyoruz ve diyoruz ki işte futbolcu, her yönüyle profesyonel adam, bizdekiler böyle mi? sonra gün geliyor, bu adam eliyle topu alıyor, gol attırıyor, ve hemen ardından sırıtmayı başarıyor ya işte o an futboldan soğuduğumuz andır. milyonların paralar bayılıp formalarını satın aldığı, genç yeteneklerin saatlerce videolarını izleyip örnek aldığı bu adamlar da üzdükten sonra bizi tutunacak dalımız kalmıyor futbola dair.
  • kariyerinde dünya şampiyonluğu, avrupa şampiyonluğu, premier lig şampiyonluğu, la liga şampiyonluğu, şampiyonlar ligi şampiyonluğu, avrupa gol krallığı vs. sayısız başarı bulunduğu halde son bir dünya kupasına gidebilmek için 32 yaşında futbol hayatının en adice hareketini yapmaya tenezzül eden adam. benim bildiğim ada basını bunun peşini bırakmaz. irlandalılarla ingilizler bir olup bu adamı itin götüne sokup bırakırlar.
  • içimizdeki irlandalıları sinirlendiren oyuncu.
  • irlanda'yla oynanan macta topa eliyle 1 kere degil 2 kere dokunan futbolcu. mactan sonra richard dunne'in yanina oturup da ne konustu merak ediyorum. dunne'in ona tepki vermemesi garipti. irlandalilar icin cok onemli bir macin en azindan penaltilarla degil de henry'nin bu uckagitciligiyla sonuclanmasi uzucu oldu.
  • sanırım şu an çoğu kişinin kendisi hakkında hissettiklerini az önce konuştuğum kuzenim şöyle kelimelere döktü: "bir daha fifa'da bu adamı ilk 18e bile almayacağım barcelona'da." gerçi bojan ve pedro oyunda iyi olmadıkları için ele mahkum birkaç maç sonra o sözünden dönecektir, ama henry'ye olan antipati sanırım dünya çapında epey bir süre baki kalır.

son derece sahtekarca bir hareketle ülkesini dünya kupasına götüren futbolcu.
  • 2010'daki ilk maçında felipe ramoz rizo gibi bir babayiğit tarafından tekrar "cart" diye çıkan bir kırmızı kart sonucu oyundan atılmasını istediğim oyuncu.

(bkz: 6 haziran 2002 fransa uruguay maçı)
  • fransa'da laiklik var diye mi tanrının eli diyemiyor. katılmak için elle asist yapmayı göze aldığı dünya kupasını elle gol atan oyuncular kazandı. tarih yazıyor. maradona bu yola meyledince; tanrı'nın eli diyor, henry bakalım ne diyecek.

maç ilerledikçe irlanda'yı daha fazla desteklemeye başladık. adamlar ölümüne top oynuyordu her bir oyuncu maksimum performans gösteriyordu. o an; katılmasın bu fransa dedim, bu kadar kaliteli kadro playoff oynuyorsa katılmasın, aslan gibi mücadele eden irlanda gitsin. sonra bir an durdum; henry bu dünya kupasına gidemezse bir daha gidemeyecek diye düşündüm. henry de böyle düşünmüş olacak. oyuncu, eliyle işi bitirdi, çok kızdım lakin anlayabiliyorum.
  • çok iyi topçu..
hesabın var mı? giriş yap