• özgürlük mücadelesi kisvesi altında emperyalizme domalan yavşakların son serzenişi. dükkan yağmalamayı protesto etmek başka şey, açık ber şekilde ayaklanma çağrısı yapmak başka şeydir.

ayrıca (bkz: su testisi su yolunda kırılır)
  • inegöl ve dörtyol olaylarına "soykırım girişimi" diyecek kadar hadsiz ve bence çapsız bir arkadaşımızla az evvel birkaç cümle kelam etmek durumunda kaldık. benim daha evvel bahsettiğim "kepenk kapatmaya katılmayanlar dahi can kaybı riskiyle karşı karşıya" lafı çok koymuş arkadaşımıza. "bana örnek ver, en azından bir link ver şimdiye kadar böyle bir şey olduğuna dair" diyor.

e amına koyim, sen soykırım moykırım diye ağzını yaya yaya konuşurken, buna dayanak olmayı bırak, söylediğinin kelime anlamına uygunluk dahi bulamayacak olurken, tutup da kepenk kapatmadığı için canına kast edilen adam olduğu noktasına takılırsan, niyetinin ne olduğunu sorgulamaya dahi gerek kalmadı. gözün zaten yeterince kapalı senin arkadaşım. borazan olmuşsun, sözcü olmuşsun, pkk'nın ekşi sözlük temsilcisi olmuşsun. açık açık "kürdistan" diye bir ülkenin varlığından dem vuruyor, "bunu siz istediniz, kürt halkının öz savunma güçleri şimdi gelip bunun karşılığını çok sert verecek" deme cüretini kendinde buluyor, ondan sonra da gördüğün tepkiyi "beni sindirmee çalışıyorlar, beni asimile etmeye çalışıyorlar" falan diye mazlumluk karinesi arayışına çeviriyorsun.

dönek demek bile yetmez ki sana. şeref yoksunu, iddiası boyundan büyük ve ispatı imkansız, kelime oyunları ile siyasi propaganda yapan bir borazansın sen. ağzından ses çıkması için nerenden üflüyorlar bilmiyorum, ama bir üfleme olayı olduğu kesin.

ha bak unuttum söylemeyi. diyor ki hazret "ben soykırım demedim ki, soykırım girişimi dedim"...

sana, öz ağabeyin, efendin, çağdaş ağanın ağzıyla cevap vermek istiyorum:

"hassiktir diyoruz"
  • bu noktada soykırım ifadesini kullanan kişilerin asıl maksadının olayları "soykırım" olarak etiketlemek olmadığının farkındayız aslında. temel amaç olayların soykırım, hatta katliam olarak anılması dahi değil. mümkün olduğunca çok "düşünen" insanı tahrik edip, konu üzerinde sürekli bir fikir çatışması varlığını sağlamak. üzerinde konuşuldukça, soykırım veya soykırım değil yorumları yapıldıkça, olayların hangi tarafı mazlum göstereceği konusunda pasif bir müdahale yapılmış oluyor. mazlum olan tarafın, sözümona kürdistan denen bir yere ait vatandaşlar olduğu konusunda hemfikir olmak zorunda kalacak herkes ve olayların ismine odaklanacak. kabulün şart koşulmasını zaten mevcut lisanın ağdasından anlayabiliyoruz. ibneden kaçarken pezevenge tutulmak istemiyorsanız, öncelikle kürt halkının bu noktada sütten çıkmış ak kaşık olduğunu kabul edecek, akabinde ise bu olaylarda ana hedefin kürtlere zarar vermek olduğu noktasına geleceksiniz. aksi halde zaten muhatap değilsiniz. o noktadan sonra zaten buna ister soykırım de, ister istenmeyen tüy, kimsenin umrunda değil.

sen yeter ki siyasi kanadın tezgahında güzelce paketlen, gerisi ciddi anlamda önemsiz.

bu arada; bayrak açmayanın zarar görmesi mevzusu var lehe çevrilmek istenen. yıllar yılı, tamponlarında sarı-kırmızı-yeşil bantlar bulunmayan araçların otomatik silahlarla tarandığı, diyarbakır'da o dönemin güncel pkk siyasi kanadı hangisi ise (hadep olur, dtp olur, fark etmez) onun emriyle kepenk kapatıldığında kepenk kapatma eylemlerine katılmayanların ciddi anlamda maddi zarara ve hatta bazen can kaybına uğradığı, resmi bayramlarda bile olsa dükkanına/evine/aracına türk bayrağı asanların ciddi anlamda tartaklandığı ve hatta canını kaybettiği, nevruz'undan site açılışına, işçi bayramı'ndan herhangi bir sokak şenliğine kadar her yerde elinde "sarı kırmızı yeşil" bezler bulunmayanların büyük risk altında olduğu gerçeğini siktiredelim. bu olayların yaşandığı ilçelerin bazılarında dahi vatandaşı olduğu devleti reddetmeyenlerin insan sayılmadığı hakikatini bir kenara bırakalım, vatandaşı olduğu devlete bağlılığını en ufak bir hareketle göstermeye dahi direnen kişilerin kalabalık güruhlardan tepki almasına odaklanalım anasını satayım. sonra da buna faşizanlık diyelim.

çok afedersiniz ama bi siktirin gidin arkadaşım. hadi fikir diye sıçıyorsunuz, bari hesaplı sıçın, batırmayın. sıçtınız, bari sıvamayın.
  • linklerde yazdığına göre "pkk ve kürt halk önderi abdullah öcalan lehine sloganlar" atan kişilere yapılan girişimdir. bu sloganı atanlar pkk ve dolayısıyla terörizme destek veren kişiler olduğuna göre isteyen kürt halkı, isteyen klingon halkı olarak tanımlasın bu kişilerin terörizme destek verdiği gerçeği değişmez. terörizme destek veren kişilere yapılan saldırıyı da bir zahmet soykırım olarak niteleyecek kadar sığ olmayı verin gari.
  • saçma sapan başlıklar ile insanları provoke etmekten başka bir şey değildir..
  • inegöl ve hatay dörtyol'da meydana gelen tepkiye soykırım diyen amcık ağızların, yıllardır terörist orospu çocukları tarafından güneydoğu'da gerçekleştirilen seri katliamlara nasıl bir isim bulacağını merak etmeden duramıyorum ben şimdi. 30-40 insanı yol kenarında sıraya dizip çapraz ateşle katleden, bebekten dedeye kadar sülaleleri katleden, içindeki erlerle birlikte karakolları yakan, yıkan orospu çocuklarının yaptıklarına da bir isim bulsunlar. buna soykırım diyenin herhalde ona medeniyet tarihinin yok edilmesi falan demesi lazım.

adi provokasyonu da geçti sizinkisi, pkk resmi temsilcisi oldunuz çıktınız ekşi sözlük'te.
  • yapan pkk yanlısı ve zarar gören türk vatandaşı olunca adı özgürlük mücadelesi olan, fakat artık sabrnın sonuna gelen türk vatandaşları pkk yanlılarına karşı harekete geçince de adı soykırım girişimi olan olaydır...

sen saldır, vur kır, yak, öldür, polis de dokunmasın sana.... herşey güzel
    ama halkın sabrı taşıp da ağzınızın üzerine iki tane inince "oy anam linç - soykirim girişimi...

hadi lennn
  • (bkz: dep'e oy vermeyenin tavuğunu bile öldürün)

valla apo ve takipçileri yapmaya niyetlendiydi bi ara ama senesi 2010 değil.
hesabın var mı? giriş yap