• muhendislik harikasi $arap : du$uk maliyet, ucuz fiyat, yuksek kalite, mukemmel verim.
    bu $arapla tani$mam da enteresandi. migros $arap reyonunda $araplara bakip, degi$ik bir $eyler ararken, ya$li, fularli, entel bir dede yanima gelip, tellibag' i gosterdi ve "evlat super $arap, bunu al" dedi. icimden "neyse ki fiyati ucuz, begenmezsek dedeye sove sove dokeriz" dedim.
    $arabi icince dede icin 3 gulvallahu 1 elham okudum. allah hakkinda hayirlisini versin.
  • kayıtlara geçsin üsküdar migros fiyatı 10.90 tl.

ayrıca bu başlıkta sözlüğün en fakir başlığı olarak kayıtlara geçsin amk. girer girmez nefes kokuyor.
  • sokakta yokuş aşağı yuvarlanıp birkaç kez de hop hop sektiği halde şişesi kırılmayan bitane. bi bildiğim varmış severken.
  • köpeköldüren demeye dilimin varmadığı aşmış şarap.
  • böyle doludizgin övülmeye devam edilirse ikinci bir buzbağ vakası olması ve yarın bir gün fiyatının ikiye katlanarak bir tarafımıza girmesi sürpriz olmayacak şarap. kötü şarap. bildiğin köpeköldüren.
  • kızmızı şarap gurusu değilim, damak tadıma da güvenmem, fakat bunu üniversiteden beri artık nasıl bağlanmış veya alışmışsam, sıkılmadan içebiliyorum.

eğer tek başınıza iseniz, evdeyseniz, ertesi gün allahın belası iş varsa ve saat 6 küsürde kalkmanız gerekiyorsa, şişeyi açın. gerisi gelir zaten.

survivor bile ilgi çekici gözükmeye başladı amk!
  • baştan söyleyeyim, şaraptan anlamam etmem. zaten çoğunlukla içtiğim şey benim için bi' araçtır; içtiğim şeyin kendisine fazlaca bi anlam filan yüklemem. içerim kafam iyi olur, geçerim. yok, rakı candır; yok, abi malt viskiden şaşmayacaksın vs. bunlar benlik değil. içkinin tadı önemlidir fakat zaten ilk kadeh bittikten sonra, içimi en zor olan içkinin tadı bile o ilk kadeh kadar kötü gelmemeye başlıyor.

uzun zamandır, haftada birkaç gün 4-5 bira alıp eve geçiyordum. arada rakı ve cin de götürüyorum. fakat neredeyse aylık 600 tl'ye yaklaşan (sadece) bira masrafı bana koymaya başladı. evde, birayı kendimiz yapalım dedik fakat daha sonra bunun da bizlik bir şey olmadığı kesinlikle ortaya çıkınca, alternatif içki arayışlarının yoğunlaştığı bi' dönemde tanıştık kendisiyle. yalan yok, migrostaki 13,80'lik fiyatı ilk çeken oldu beni. ''bir deneyelim ne çıkar.''dedim. doğrusu, çok kötüsüne hazırlamıştım kendimi. fakat o da ne? tahminimden çok daha iyi çıktı. içimi kolay, tadı fena değil; daha önce içtiğim şaraplarda her kadehte duyumsadığım o pis tat yok bunda. önceleri, bi' ara cumartesi şarabını tecrübe etmiştim. kırmızı olanı için konuşursak, onunla fiyat olarak yakınlar fakat sevilen tellibağ daha ucuz olmasına karşın bence her bakımdan eline verir c.tesi'nin.
  • fiyat kalite endeksinde 5 yıldız üzerinden 4 yıldız hak eden şarap. tavsiye edilen tüketim şekli şişeden direkt kafaya dikmektir.
  • klasik ekşici abartmasına maruz kalan harika şarap.
  • pahalı her zaman iyidir, klişesini yıkan şarap.
hesabın var mı? giriş yap