• guzel bi kizla tanisilir, a$ik olunur, birlikte olmak istendigi soylenir kiza. kiz istemoorummmmm, der. sen israr edersin, ama bi tanisan seversin beni, ehinnez, dersin..

boyle bir ic burucu, yurek daglayici, ezik kalmislik ornegi sergileyen cumle
  • ''sen seversin, senin gibi çok ilginç birisi'' ile servis edildiğinde genellikle kırıcı oluyor bu. zira seversin dediği adamla tanışınca bir bakıyorsun,

a- bildiğin akıl hastası. bildiğin deli.
    b- o dönem komik olduğu bilinen şeyleri gelişigüzel tekrar eden bir tip. 80lerde fıkra, gırgır, 90larda leman, cem yılmaz, 2000lerde penguen, şahan gökbakar taklidi bile değil, tekrarı yapan adam. muhabbet masasında fwd: çok komikkkk karikatür tarif eden, youtube videosu betimleyen, dizi sinopsisi anlatan, yayın kuşağının arasında az sonra yayına girecek dizilerden çarpıcı görüntüleri montajlıyormuş gibi takılan, ''seinfeld'in hani o şeyli bölümü nasıldı''yı bilen, o dönem meşhur olmuş reklam catch phraseleriyle konuşan herifler var ya, ondan.
    c- eziğin allahı.
    d- (bonus) internet kullanıcısı, (en korkuncu) ''çok yazmıyorum ama kurulduğu 2001 yılından bri sıkı bir takipçiyim'' diye kendini tanıtan, alımların ne zaman olacağını soran bir sözlük yazarı.

bunların hepsiyle bir yerlerde kesişmiş olma ihtimalinden habersiz olma ihtimali de, kesişmiş olduğum, olacağım varsayımını ciddiye alan şuursuz tanıdık gerçeği de yüzleşmesi zor olaylar.
  • ben bu lafı duyduğumda, tanıyınca seveceğim varsa da sevemiyorum. kim bilir aynı şekilde "hıı şu uyuz herifi diyosun." diyen kaç kişi bunu duyduğu için hepten soğumuştur benden. tedavülden kaldırılsın. beni yalnız bırakın :(
  • "uzaktan böyle it-kopuk ya da gerizekalı göründüğüne bakma" anlamı taşır
    küfür mü övme mi belli değil.
  • bir gün birini aldatmaya karar verir ve yakalanırsam kullanmayı düşündüğüm replik.
  • ogluna kız arayan anne*'nin favori laflarından biri.
  • (bkz: seni sevdi)
  • birbirini asla tanimak istemicek iki insan icin, ikisine de ayri ayri soylenen cumle.
  • kendini tek cümleyle özetle deseler kullanacağım tabir "tanısan seversin insanıyımdır" olurdu kesinlikle.genellikle ilk tanışılan anda sevilmeyen, zor insanlardır bunlar.mizaçlarının keskin tarafları vardır.zaten onların da sevilme gibi bir kaygıları olduğunu sanmıyorum zira öyle olsa kendilerinden ödün vererek davranırlardı.yine de şanslı olduklarını düşünüyorum böylelerinin çünkü birileri gerçekten tanımış, sevmiş ve yabancı gözlerin olumsuz bakışlarından rahatsız olmuş ki "tanısan çok seversin" diyerek savunuyor arkadaşını.
hesabın var mı? giriş yap