• bu program sayesinde, ölmeden yapılacak şeyler listesine bir madde ekledim.

seda'nın olduğu bir çilingir sofrasına komşu olmak istiyorum. ama aynı masada değil, yoksa dinlemek zorunda kalırım. o yanda olacak, ben de onu dinleyeceğim ama dinlemek zorunda olmak baskısı olmayacak. ara sıra tuvalete gidebileceğim, şarkıya eşlik edebileceğim, sonra seda'yı dinlemeye devam edeceğim. istediğim an jet hızıyla hesabı ödeyip jet hızıyla kaçabilme özgürlüğüm olduğunu da bileceğim. bu kızın iki dubleden sonraki muhabbetinin çok keyifli olacağını düşünüyorum.
    ayıkken öyle konuşan, insanları eleştiren, sorunlarını anlatmaya çalışan ve derdini anlatan (!) bir kız çilingir sofrasında şakır bülbüller gibi.

mazoşist mi oldum bilmiyorum ama seda'nın çilingir sofrası muhabbetini dinlemeyi çok istiyorum. bi buldurun, bi içirtin be!
  • işin en eğlenceli yönü, aynı yarışmacıların daha önce 500.000 lira için sadece büyük hissetmek, tezahürat yapmak ve kutu açmak gibi basit, saçma, anlamsız gudiklikler yapmış olup şimdi gene aynı miktar için götlerinden ter akıtmaları, aç açıkta kalmaları, geceleri ühü ühü ağlamak zorunda kalmaları bence. ilahi adalet diye buna derim.
    pozitif hissetmekten adam satmaya....
  • son dört için ihsan, aydın, ertan ve merve kalacagini düşündüğüm yarışma programı...
  • ben de oğuzhan abi gibi gözlem insanıyım, 57 yaşında değilim ama olsun tek işim gözlem yapmak, neyse şöyle bir özet geçelim:

merve: merveciğimden başladım çünkü onu çok seviiyorum. erkek olsam beraber olacağım kadındır bu. hem karakterli hem akıllı hem yetenekli hem mücadeleci hemde seksi...umarım son dörde kalmışsındır canım ve yarışmayı da alır paranı da güle güle harcarsın...

aydın: bir arkadaşım yazmıştı burda "karnım rap yapıyor benim" ...bu adamı görünce direk bu sözcük öbekleri aklıma geliyor, çok gülüyorum..saçı sakalı ayrı renk ya götü başı da ayrı oynuyor. merve'ye oğuzhanı gönderelim dedi, dedi ama kızları ertesi gün sattı. asla güvenilmez...

ihsan: akıllı, sinsi, çakal, herkesin dediği gibi yani...başak'ı yanına çekti ama son 4 e sokamayacak bence...en büyük stratejisini ödül oyununda 10 gram fark atıp emin abisini otele götürmekle yaptı ve hakan'ı eledi, bilen bilir...konseylerde gidenin ardından enik gibi bakar üzülerek...sevmiyorum sevmeyeceğimde..merveciğimin elemesini istediğim en yegane yarışma insanı kendisi...

başak: ooof of, bu kız için çok şey söylemeye gerek yok, erkek egomanyasını benimsemiş, öğretmenmiş ama ev kadını olur bundan...ihsan'la da evlenirler, 4 çeşit yemek yapar, cam evye siler...güzel ama kafasız..son 4 e girebilecek mi merak içerisindeyim...

ertan: bu adam benim kuzenime benziyor, çekilmez, yılışık, sevimsiz, kurnaz, kendini komik sanan adamcık..abartan yanını unutmamak lazım. fanı çok, aman ben almayayım...sevmiyorum umarım da son 4'e giremez...

oğuzhan: 57 yaşındaki son insan olsa keşke...gözlem yeteneği ile oyunları eli belinde izleyen şahsiyet...hakan'ı yedi, furkan'ı yedi, bu adam bir türlü gitmedi...acun bile pişman olmuştur bu adamı survivor'a aldığına...umarım tez zamanda gider...
  • geçen hafta yarım yamalak baktım. bu hafta da denk geldi bakıyorum. daha birisini su içerken görmedim. uzmanlara göre bir insan 4 gün su içmeden yaşayabiliyor. artık kameralar kapanınca neler içiyolar neler yiyorlar kim bilir.
  • acun ılıcalı ihsan adlı yarışmacıya '' ihsan ,senin kovan hemen kalktı '' demiş, aynen bu cümleyi kurmuştur.

ihsan'ın şu cevabı vermesini isterdim

(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
  • bu haftaki ödül yarışmasında acun ve yarışmacılarının dialoglarının üst üste bindirilmiş görüntülerle yapıldığını düşünüyorum. hem aynı karede çekim alınmamış olması, hem de çekimler arasındaki görüntü farkı; acun'un bu haftaki ödül oyunlarında panama'ya gidemediğini düşündürmüştür. eğer hislerim ve algılarım beni yanıltmadıysa ve tezim doğruysa, yarışmacıların fena oyuncu olmadıklarını söyleyebilirim. sürekli acun bey, acun bey diyip durdular. bir de özel isteğim var rejiden, n'olur aydın'ın kendi eksenindeki yaptığı tam tur dönüşü yayınlamayın artık, adam panama kabilelerine bile aynı dansı izletti zorla ya. lütfen kesin o görüntüleri, türk halkı bunu istemiyor.
  • zaman zaman yaran diyaloglara sahne olmaktadır.

ertan: pişman mısın aydın'ı götürdüğüne..?
    merve: değilim ama başkasını götürsem daha iyi olurdu.
  • bugun bi bölümünde, hani şu ödül oyunda kazandıkları yerde gezerken ekranlarda bir maymun gösterildi ve hemen ardından, aydın: "bak bak, oğuzhan abi" gibi bi cümle sarfetti. çok şükür yarebbim dedim oğuzhan'dan haberleri var, ama gel gör ki eski tenisçi oğuzhan'a ithafen tenis sahasını gösteriyormuş.

bir de aydın'ın dans stiline, allahın panama'sında ki kabileden bir çocuk bile güldü ya, vay arkadaş.. neyse...
  • erhan ve ihsan gibi iki genç ve atletik yapılı insana rağmen çoğu yarışmayı 49 yaşındaki aydın kazanmaktadır. kazanmasa da en kötü ikinci geliyor. ayrıca yarışmanın en hayat dolu ve enerjik kişisi de aydın'dır. panama'nın köyünde yerlilerle çok iyi kaynaşmış, çocuklarıyla çocuk olmuş, onların yerel enstrumanlarını çalmış ve durmadan dans etmiştir. adam minibüste bile dans ediyordu.
hesabın var mı? giriş yap