• şimdi deniliyor ki, ajdar ile onur'u nasıl kıyaslayabiliyorsun.

şöyle efendim, bu adam, yani steve hakkında "kıskanıyorsun da laf ediyorsun" gibi sözler söyleniyor...

hayır efendim, neye kıskanayım?

ajdar denilen arkadaş hakkında sözlükçüler dalgasını bulan 1000'e yakın entry yazmış. bunlar kıskançlıktan dolayı mı?

elbette hayır. adam bir şekilde sözlükçülerin "dalga mode on" switch'ini tetiklemiş...

steve abi de bu switch'i bir şekilde tetiklemeyi becermiş. hakkında girilen "sadece” 500 entry ile. (ki ajdar, reytingte eziyor onur arkadaşımızı)

baksanıza, bir şeyin aklına gelmesi 2 saniye, toparlaması 10 saniye sürüyormuş.

ben bu sözle, kahvede arkadaşları 3-5 ay makaraya sararım:

-okeye mi dönüyorsun?
    -okeyi bulmam 2, dönmem 10 saniye olm, taşla...

kendisini de sarıyorum böyle... kitap çıksın (ki yüksek ihtimal malzemesi bol olur), buradan da yazılır çizilir bolca, sarar dururuz.

maşallah, abisi onu sevsin o minik tatlı canını.
  • (bkz: simardi ibne)

sozum meclisten disari****, hakkinda boyle dusunen cok suser var. hala babasi ve kardesiyle olan hikayeleri aklima geliyor. yuzume bir gulumseme yayiliyor. bu tur hikayeleri kitabinda okuyabilsek keske.

zamanin otesinden edit: oha, stevemcqueen'i seviyorum diye hic zamanin otesine gidecegimi tahmin etmezdim. vay amina koyuyim.
  • eleştirilebilir elbette, böylesi hep olur...

zavallısın, anal seks mamülüsün, orospu çocuğusun, sikimi kaldırıp sokacaktım...

elbette bunlar, steve ile ilgili savunma yapılırken söylenmemesi gereken cümleler. lakin hem steve, hem de bazı arkadaşları bu cümleleri kullanma konusunda pervasız. ama söyleniyor bir şekilde, neden bilinmiyor...

yolun başında çuvallamak.

böyle şeyler de olur. sözlükteki 2 entry'e dayanamayıp üstelik...
  • steve'in kendisine yapılan eleştiriler ile ilgili cevabı için:

(bkz: sikimi kaldırıp sokmamla ilgili)

(bu adam kitap yazacakmış ve 5.000 kişinin hayatında fark yaratmış. kendisine "bel altı" tek söz etmeyen kişiye verdiği cevap ancak bu kadar. ihtimalle yarattığı fark da ancak ekime kadardır. buradan bunu anladık, mesud olduk...)
  • kendisini kıskananlara veya çirkeflik yapanlara tek cevabı cinsel organının pozisyonunu işaret etmekten ibaret olan kişi.

(bkz: sikimi kaldırıp sokmamla ilgili)

kendisini kıskananlara veya çirkeflik yapanlara tek cevabı cinsel içerekli küfürler olan tanıdıklara sahip kişi.

stevemcqueen nasıl yazar olacak, neyi yazacak ciddi merak içindeyim.

ilk kitabında (maksimum 500-600 satar) ve ilk televizyon programında (maksimum 1 ay yayınlanır) yapılacak yorumları düşünemiyorum bile...

inci sözlük'ten adam toplayacak sanırım.
  • zamanında şöyle demişti:

"yavşak yazıları yazacaksın, bunun muhatabı da sana efendi konusacak öyle mi? ha siktir ordan. sike de soka da hazırlıklı olacaksın" (bkz: stevemcqueen/#19666828)

bu cümleleri, niki, ismi adı sanı bilinir halde televizyonda program yapıyorken ve bunca medya mensubu (veya tanıyanı) sözlükte yer alıyorken nasıl basına açıklayabilecek merak ediyorum.

daha "yazı" konusunda eleştiriye dayanamayıp sinkafları sıralarken; kitap yazıp televizyon programı mı yapmaya çalışıyor?

komik...

sadece ünlü olma derdinde olduğunu düşünüyorum.
  • eksi sozlugun ruhu olan "elestiri" dahi elestiriliyor kendisine yoneltilince.
  • hepi topu 3 saatlik eleştiri (öyle ya da böyle) sırasında bile "cinsel organ", "cinsel birleşme", "origami" (bu ne lan) gibi konuları eleştiriye cevap olarak ortaya atan biri...

elbette kendisinin yazdığı:

"sikimin hikayesini anlatacagım, nasıl sokup çıkardığımı. kaz mısın?" cümlesi edebi ve medyatik başlangıcının önünde set olabilir. (bkz: stevemcqueen/#19666828)

bunları da açıklaması gerekecek...

tek bir kişi... bir gece...

steve sadece bundan ibaret. bu kadardın işte.
  • sokakta yururken balgam atan, arabasiyla maganda gibi davranan bir kitap yazarina "bes para etmez bir insan" yakistirmasi yapilabilmesi icin tum kitaplarini okumanin gerekli olmadigi gibi bu yazari elestirmek, begenmemek icin de her yazdigini okumak diye bir gereklilik yok. hele eksi sozluk ortaminda olmamasi lazim.

bir ara "okumayan siktirsin gitsin" diye bir twit gecmisti, oyle bir insanin standartlarin cok altinda bir yazar oldugunu dusunmem icin her yazdigini okumam gerektigini sanmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap