• ciddi geliri var diye biliniyor.
  • paralel evrenlerin birinde şu diyaloğu yaptığım genç ve azimli yazar;

owencan*:morning
    ssg*:morning
    owencan: mind if ı join you?
    ssg : please
    ssg: want some ayar?
    owencan: thank you. i just ate
    ssg: take it you're here cause of the biçare team
    owencan: ı am
    owencan: how they find the sözlük?
    ssg : you'll have to ask them when they ready to write something
    owencan: i don't have to ask. you brought them here. still trying to prove me wrong, aren't you?
    ssg : you are wrong, my best friend*
    owencan : am i? they come. they write. they argue. they fight. it always ends the same.
    ssg: it only ends once. anything that happens before that, is just progress.
    owencan: do you have any idea how badly i want to clear off you from this sözlük?
    ssg: yes kankiş
    owencan: one of these days, sooner or later, i' going to find a loophole, and will sack you from this sözlük
    ssg: well when you do, i'll be right here.
    owencan: always nice to talking to you, sedat.*
    ssg: nice talking to you, too
    (owencan uzaklaşır, uzaklaşırken dev bir owencan heykeline zoom yapar kafamdaki kamera)
  • dahi anlamına gelen de hakkındaki görüşlerini (bkz: dahi anlamındaki de ayrı yazılır/@ssg) okuduktan sonra kendisinin microsoft standardı gibi bir adam olduğuna kanaat getirdim.
  • çok şakacı.
  • çinci hoca. japoncu da olabilir, bilmiyorum.

editörün notu: (bkz: 1 nisan 2010 ssg'nin sözlük şakası)
  • kendisine burdan seslenmek istiyorum :

aga tamam güldük eğlendik ama bitir artık şu şakayı. canımız çıktı sözlük okucaz derken.
  • bence her sene yıl boyunca aklına gelen "ahuahuh şunu da şöyle yapsak millet nasıl kıl olur apışıp kalırlar" diye muhabbetini ettiği, aklından geçirdiği şeyleri not edip 1 nisan'larda uygulamaya geçiyor.

hayır tamam eğleniyoruz da, uçmasak bari, nereye ne yazdığımız belli değil.1 nisan toplu uçuşları şeklinde bir sefer çıkabilir sonunda.*
  • geçen seneki 1 nisan şakası daha eğlenceliydi, sözlüğün resmen ağzı yüzü dağılmıştı ama en azından başlıkları okuyabiliyorduk. bu sene ise bizleri tam olarak göt etmeyi* tercih etmiş. aslında sol frame türkçe kalıp, entryleri çince yapsa daha bi fazla göt oluruz, öyle böyle değil.
  • yine de insaflı davranmış kişidir. ben olsam var olan bütün karakterleri kanji'ye çevirirdim. sözlük de bir gün boyunca kaosun içinde gezerdi.
hesabın var mı? giriş yap