• yaptığı hareketin hiçbir affedilir yanı olmayan kız. yaşarken bitirmiş olabilir ilişkiyi, gene de yaptığının çok ayıp bir şey olduğu gerçeğini değiştirmez. kimse de senin açıkça söylemediğin şeyin sinyalini almak zorunda değil, sen ilişkiyi bitirmişsin ama zahmet edip söylemiyorsun, adam bunu anlamak zorunda mı? belki çok bunaltıyordun ve adam şu anda rahatladığını düşünüyor. bunu yapan kadın üzgünüm ama zavallıdır. bir başkasını bulmadan sevgilisini terkedemez çünkü yalnız kalamaz. madem ilişkin aylar önce bitmiş neden ayrılmıyorsun? yürümeyeceğini bile bile neden sürüklüyorsun? çünkü yalnız kalamazsın sen, alimallah sevgilisiz yaşayamazsın. hemcins olarak bu kadınlara hiç saygım yok. başka bir insanı kandıran, aldatan, salak yerine koyan hiç kimseye saygım yok. kusuruma bakmasınlar.
  • kaşar ya da mayonez fln anlamam ben, her halükarda sevgilisini bir başka kız için terk eden erkekten daha farklı değildir.
  • "umarim yanilmamistir ve mutlu olur" temennisinde bulunacagim kiz. butun erkekler son derece sadik olup, ciktiklari ilk kizla evlendikleri icin, erkekler gibi cevresindeki gordugu her karsi cinse mavi boncuk dagitmayip, ne hissediyorsa onu yasadigi icin kotulenen kizdir bazi cevrelerce. butun erkekler bu kadar mukemmelse "aldatildim" diyen kadinlari kim aldatiyor? haa buldum! o erkekleri bastan cikaran kadinlar aldatiyor kadinlari da, erkekler kadar masum yaratik var mi, golden retriever yavrusu bile onlar kadar masum olamaz.
  • diğeriyle mutlu olacağına, diğerinin daha çok değer verdiğine inanmıştır. ama belli bir süre sonra bunun için pişman olacak kızdır.
  • .. ve ne yazık ki bir gün, başka bir kız için, tercih ettiği erkek tarafından terk edilecek kızdır.. bugün bir başka erkek için sevgilisini terk etmiş, yarın da bir başka kız yüzünden terk edilmiştir. bu yazgı değişmezdir.

bırakın gitsindir, nasıl olsa mutlu olması imkansızdır. bir insan severken, nasıl bir başkası için terk eder ki sevgilisini ? ya hoşlandığı yabancı bir yüz için alışkanlığından vazgeçiyordur ya da sevgilisinin aşkının büyüklüğünden ürperip korkup kaçıyordur. diyorum ya, gitsindir, başın göl ayağın pınar olsun.. *

ha sen diyeceksin; zaten sevmiyordun, ilişkimin heyecanı kaçmıştı, kahvaltılarımız tenhalaşmıştı, eyvallah güzelim, eyvallah ama, daha önceki ilişkinin teri soğumadan, kalbinin bonservisini bir başka tene aldırmak nedir ? hele otur bir soluklan güzelim, yiten ilişkinin toprağı kurusun, zaten boşlukta salınan yuvasız çalışkuşusun bu aralar, kafan karışık, e şimdi hop diye başka bir erkeğe kalbini teslim edersen, riyakar demezler mi adama ?

ayrıca, " insan sevdiğini bırakmaz, sevmek bırakır insanı " der attila ilhan..

terk ettiği kişi sizseniz, ne yazık ki orospu yakıştırılması yapılan kızken
    terk ettiği kişi başkasıysa, en asil duygunun insanı olarak kabuk değiştirendir.

iğne çuvaldız meselesi geliyor aklıma birden.. insan kendini terastaki havlu gibi hissediyor terk edilmişken.

acıtında değil, acıyınca anlarsınız.

tabi ki bir başkasına gönül verip, bir başkasını sevip, " sevgilim " diyebilecek bağyandır.

yalnız bizim içimizi acıtan, neden bir sevgiliyle beraberken, sanki acelesi varmış gibi onu terk edip başka bir erkeğe merhaba demesidir. ilişkisi yolunda gitmeyebilir, sevgilim dediği kişiyi aslında sevmediğini fark edebilir. bunu tatlı bir dille ifade edip ayrıldıktan sonra, ilişkisinin yangının sönmesini bekleyip, içerisindeki karmaşıklığı giderdikten sonra başka bir kalbe sığınmak istemesi, yapacağı en mantıklı iş, geride bıraktığı yaşanmışlıkları kirletmeyecek yerinde bir davranış olacaktır. böylece hem " tatlı bir anı " olarak yaşayacak, terk edilenin kalbinde silinmesi güç izler bırakamayacaktır..

işte bu yüzden yalnışlıklar komedyasının içerisinde salınan zavallı kızımızdır o. dedik ya hani, bugün için bir başkasını terk eden yarın.. evet, çok klişe oldu dimi, ama yüzüne tokat gibi indi bu gerçek bazı sevgi kelebeklerinin. acıdı dimi itiraf et ?

birisiyle beraber olurken, başka bir ilişki içerisinde salınan bir insancığın aşkından sevgisinden bahsetmek nasıl budalalıksa, onun bir başkası için kendisini seçip, eski sevgilisinin terk ettiğini bildiği halde kabul eden erkek de işte o kadar budaladır. ulan kız şuan " sevgilim " dediği bir erkekle ilişki yaşıyor. belli ki zamanında ona da gönül vermiş, birlikte elele oturup sözler vermişler, sonra hayat onların ilişkilerini ordan oraya savurmuş, olur ya aşk her zaman yolunda gitmez, buralara gelmişler, iyisiyle kötüsüyle beraber. e şimdi gelmiş başka bir erkeğe gönül bağlıyor, hem de şuan bir sevgiliye sahipken. o zaman demek senin gözün fingir fingir oynuyor, o zaman sen boşluğunu dolduracak birilerinin peşindesin ve bir başkası tarafından boşlukta bırakılacaksın haberin yok..

hayatında biri varken, ona gönlünü vermiş, "sevgilim " demişken, gözlerinin içine bakıp başka birini düşünüyor, sonra başka bir erkek için " sevgilim " dediği " her şeyim " dediği erkeği terk edip başka bir hıyarın kalbine bodoslama dalıyorsa, yemişim böyle aşkının ızdırabını dediğim, ayran gönüllü kızcağızımızdır. onun ki sevgi değil, hoşlantıdır. aşk içinde misafir olmaz, bir kalbe iki beden sığmazdır.

böyle aşk da sevgi de olmaz olsundur. " eyvallah " der o şarabı biz de içerizidir..

hadi koş yeni yollara, ben kalbimden hançeri çıkarıp yoluma devam ederim. alıştım zaten yedek sevgili olmaya. ama bir gün sen acı merdiveninden kendine çıkmak için sendelerken, ben yedek kulubesinde seni kurtarmak için hazırkıta bekliyor olmayacağım. hadi güzelim hadi, yavaş git de saçın başın dağılmasın..

aman dikkat et de "terk ettikten sonra geri dönen bumerang sevgili olarak" mutasyona uğramayasın.
  • tecrubeyle sabittir ki, hayatinin en dogru hareketlerinden birini yapmis olma ihtimali vardir.
    iliskiler bizi mutlu etmek, hayatimizi guzellestirmek icin var ve kimseyi ilmek gibi boynumuzda tasimak zorunda degiliz. dolayisiyla daha mutlu olacagimizi ongordugumzde baska bir hayata yonelmenin en ufak bir yanlis tarafi yok bana gore.
    insani meseleler uzaktan yaftalamak icin fazla karisik. dahasi kimsenin kimseyi [ve hakkinda bilgi sahibi olmadigi bir takim iliskileri] elestirmeye hakki yok.
    cok begenmiyorsan bunu yapabilecegine inandigin bir kizla gonul bagi kurmayiverirsin olur biter.
  • görünen o ki terk etmesin, ikimizi de idare etsin denen kızdır, kadındır, bacımızdır.

edit: kızlar ola ki bugün yarın aklınız kayar, bir şeyler olur manitalarınızı terk etmeyin sakın; yapışın adamlara sadfd olmadı aldatın, zaten laf edecekler illa bari değsin. bunu da yazdım ya, süper.
  • sofrada yeri öküzümüzden sonra gelendir...

bu tanım olsun..

insan yerine koymadık ki hiçbir zaman. ezdik en okumuş halimizle en cahil şeklimizle. gömdük biz diri diri lehebin ataları gibi. güldünyayı toprağa gömüp ertesi gün taziye kabul eden kimdi ? biz değil miydik ? 13 yaşında evlendirdik.. 14 ünde anne diye seslendik. içtik sarhoş olduk evde yolumuzu gözleyeni dövdük. yemek tuzsuz diye başını kaynar yemeklere soktuk. diri diri de yaktık canlı canlı da gömdük. ama hıncımız hiç bitmedi. erkektik üstündük emrimizdeydiler oysa...

evimizin çamaşır makineleri bulaşık makineleri ütücülerimiz çocuk büyütücülerimiz...

kuluçkaya yatar gibi hamile bıraktık içini deştik insanlar çıkarttık sonra da onlara hasret ettik...

ne denmiş kendisi için ? orospu mu ?

bu kadar denen şeyden çıkacak iki sonuç vardır:

1) bu kız veya kadın orospudur

2) hepimiz orospu çocuğuyuz..

ilkinden pek emin değilim ama ikincisi...
  • sevgilisini başka kız için terk eden erkeğin kız kardesidir.

(bkz: yemedi mi)
  • ardından şu dizeyi sarfettirir:

"ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata."

(bkz: birhan keskin)
hesabın var mı? giriş yap