• james franco ile beraber, kanye west'in 'dünyanın en salak parçasını' yapma fikriyle yola çıktığı bound 2 parçasına bound 3 diye bir video çekmişler. yeminle kim kardashian'ın götünü göbeğini görmeye dayanamamıştım, seth rogen'ın kıllı sırtını falan görmeye dayanabildim. üstelik gülmekten de yarıldım. ahanda videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=nrckgn36lzy
  • şu sıralar amerika'da gösterimde olan american sniper filmini nazi propaganda filmlerine benzettiğini söylemiş. seth rogen müslümanlara karşı bu film aracılığıyla algı operasyonu yapıldığını, amerikalılar gözünde ırak savaşının gerekliliğinin vurgulanmaya çalışıldığını söylemiş. malum habere bakarsak bazı twitter kullanıcılarının yorumlarının seth rogen'ın bu çıkışını doğruladığını söyleyebiliriz. ırkçı amerikalıların yaptığı yorumlar, bizim facebook'ta kafa kesme yanlısı dincileri aratmıyor. işin ilginç tarafı, bu filme bu tepkiyi verenin bir yahudi olması, hani şu müslümanların büyük çoğunluğunun nefret ettiklerinden.

malum haber
  • yarrak gibi başımıza bela ettiler bunu. arkasında, önünde, kim varsa enden gireyim, boydan çıkayım! herifte mimik yok, kabiliyet sınırlı, ses desen bok gibi ama her nedense en güzel yapımlarda başrol olarak bu göt var.

neyse tanım: kafa dağıtmak için açtığım long shot filminde charlize theron 'nun karşısında görmem ve filmin içine etmesiyle kulaklarını çınlattığım yetenekleri sınırlı 3. sınıf kanada'lı oyuncu.
  • kanka olsaydık keşke lan ne kadar komik bi adam bu.
  • hollywood'un ibrahim büyükak'ı.

yetenek yok, tip yok, ses irrite edici. mizahının kime hitap ettiği belli değil. ama sempatik, o halde ver bütün imkanları.
  • neden ünlü oldugunu anlamadigim irite edici kisilik..
  • yapımcılığı oyunculuğundan daha iyi. hatta senaristliği bile oyunculuğundan daha iyi. zaten oturup tüm yapımlarını izlerseniz hep aynı kişiyi oynadığını görürsünüz. yani christian bale, charlize theron gibi oyuncular var; yüzleriyle, vücutlarıyla oynayıp dururlar, risk alırlar, farklı karakterleri oynarlar, bir de rogen gibi oyuncular var; her filmde aynı göbekli, kıllı karakterleri oynarlar. adamın konuşma tarzından, üslubuna, göbeğinden saçına dek her şeyi her filmde aynı. yahu şişman jonah hill bile 100 (!) kilo verip bambaşka karakterleri oynamış, 2 oscar adaylığı kapmışken rogen hep aynı karakterleri oynayıp duruyor (hill gene şişmiş bu arada). yukarıda yazılmış; filmlerinden otu çıkarsanız geriye çok az öykü kalır diye. bir yerde doğru. zira hep benzer olayları işliyor.

oyunculuğu böyle ama yapımcılığı daha iyi. yapımcılığının şu tarafını çok seviyorum: her yerde disney'in aile filmleriyle ve diğer stüdyoların vasat-altı marvel'ı örnek alan berbat kopyalarıyla doluyken adam çatır çatır yetişkin filmleri-dizileri yapıyor. animasyon yapınca "çocukları da hedefleyelim" demiyor misal. sausage party dibine kadar yetişkin animasyonuydu. gişede başarılı olunca "devamını yapın" deyince teklifi reddetmesi de şık bir hareketti misal. başka? preacher yaptı, the boys dün yayınlandı. hepsi yetişkinlere dönük içerikler. good boys yapmış, merkezinde çocuklar var ama bu film de yetişkinlere dönük. ha yapımları benzer mi? evet. misal good boys kendisinin oynadığı diğer filmlerin izinden gidiyor, tek farkı bu kez merkezde ergenliklerine az kalmış veletler var.

velhasıl ben bütünüyle olumsuz yaklaşmıyorum rogen'a. aslında aynı karakterleri oynuyor olsa bile kendisiyle pek sorunum yok. bazı filmlerini de hakikaten seviyorum. misal this is the end, pineapple express, 50/50. şimdi long shot'ı izlerken hakkında bir entri giresim geldi, filme devam edeyim bari...
  • neredeyse oynadığı tüm filmlerde marijuana içen aktör.
  • bu adamın filmlerini fena bulmam hatta pineapple express filmini baya baya beğendim amma ve lakin sakın observe and report filmine bulaşmayın.
  • şirinlik muskası süper sesli oyuncu
hesabın var mı? giriş yap