• 'ben önlemimi alamadım, siz idare edin' diye açıklanabilecek melih gökçek cümlesi.
  • "ayrıca otomobillerinizi de sel tehlikesi olan yerlere değil daha yüksek yerlere park edin" diye devam eden ankara büyükşehir belediye başkanı beyanatı. her şey de devletten beklenmez ki canım, vatandaş başının çaresine bakacak. belediye başkanımızın topladığı vergilerle ankaragücüne hangi transferleri yapacağını düşünmesi lazım, e ne de olsa yeni bir heves onun için. ha altyapı mı, aman boşverin onu kim görüyor sanki. zemin kattaki vatandaş üst komşuda kalıversin bir gece. biz de transferlere ve fıskiyelere devam, durmak yok yola devam.
  • yuzundeki yara bandindan anlasildigi uzere aciklama yapmadan once kafayi fena carpmistir. normal karsilanmalidir.
  • super fikir, yarin iki damla yagmur duserse hemen ust kattaki iki ogrenci kizin kapisina dayanmayi dusunuyorum.
  • her geçirilen felaket sonrası yaratıcılık sınırlarını zorlayan melih gökçek'in trajikomik bir beyanatı daha. nasıl bir hayal gücüdür ki bu lafın üzerine alt katlardan, ne bileyim kollarında sepetlerle kalkıp seke seke üst katlara giden, bu uyarı için kendisine minnet duyan insanlar mı kurguluyor acaba...
  • ankaranın arzulanan modelini bize çıtlatmaktadır. benim mesela yerel hayvan yemi fiyatlarıyla ve hasat zamanı böcükle sorunum var melih ağabey. bi de çevre otobanlarından mıdır nedir, bizim sarıkızın rengi, böyle nasıl diyeyim, morali felan yerinde değil. he mi melih ağabey.

(bkz: göte sokulası başkentler)
  • bir gökçek klasiği. kışın don tehlikesine karşı da komşunuzla yatın derse şaşırmayacağım.
  • içimde derin bir hüzüne neden olan cümle. yani bu zihniyet mi türkiye'nin başkentini yönetiyor? hem de 3 dönemdir. insanların düşünme yetisinin olmadığından şüpheleniyorum.

yazık...
hesabın var mı? giriş yap