• kendisi titanic'te kaptan olamazdı çünkü kaptan olabilmeniz için bunu isteyen bir sürü insandan daha fazla şeye ihtiyacınız vardır.
  • kendisi değil titanic'e, lalettayin bir balıkçı teknesine bile kaptan olamazdı. (bkz: #10283145) ama siyaset yapabilir, hatta ülke bile yönetebilir bak.
  • kendisi titanic'te kaptan olsaydı gemi yüksek ihtimal buzdağları sebebiyle değil, parça parça satıldığı için batacaktı.

(bkz: hayırlısı olsun)
  • kendisi titanic'te kaptan olamazdı, keza titanic gemicik değil gemidir.
  • milliyet spor servisinden genelde 2 yıldız(**) almış eski bir futbolcu.
  • kaptan olsa ogluna alir sonra da adini degistirir titanikcik koyardi tepki cekmesin diye
  • kendisi titanic'te kaptan olsaydı bir akşam haberlerde aşağıdakine benzer bir telsiz görüşmesi yayınlayabilirlerdi. hangi kanal cesaret edebilirdi bilmiyorum ama neyse...

--- spoiler ---

amerikan deniz kuvvetlerine ait savaş gemisi missouri'nin görevlileriyle, newfoundland'da görevli kanadalı yetkililer arasında 1995 yılında yapılan ve tümüyle gerçek olan bu telsiz görüşmesi amerikan deniz kuvvetleri tarafından aynı yıl açıklanmıştır.

amerikan gemisi : çarpışmayı önlemek için lütfen rotanızı 15 derece kuzeye çevirin, tamam.

kanadalı yetkililerin yanıtı : çarpışmayı önlemek için biz, sizin rotanızı 15 derece güneye çevirmenizi öneriyoruz, tamam.

amerikan gemisi : amerikan deniz kuvvetleri gemisinin komutanı konuşuyor, tekrar ediyorum, rotanızı değiştirin, tamam.

kanadalı yetkililerin yanıtı : hayır, biz rotamızı değiştiremeyiz. tekrar ediyorum, siz rotanızı değiştirin, tamam.

amerikan gemisi : burası amerikan uçak gemisi missouri. adımızı duymamış olanlara anımsatıyoruz, amerikan deniz kuvvetlerinin büyük savaş gemisi missouri'yiz. lütfen şakanızdan ya da inadınızdan vazgeçin, derhal rotanızı değiştirin, hem de hemen şimdi, tamam.

kanadalı yetkililerin yanıtı : peki uss/missouri. biz de size kendimizi tanıtalım. burası deniz feneri, tamam.

--- spoiler ---

gerçi başbakanımız deniz feneri deyince pek sallamaz ama neyse artık...!
  • kendisi titanik'te kaptan olamazdi. anca iste turkiye'de bisiler olabiliyor.
  • kendisi titanic'te kaptan olsaydı gemi buzdağlarının arasında sürtüne sürtüne ilerlerleme fırsatı bulamadan batardı.
  • kendisi titanik'te kaptan olamazdı ama titaniği batıran buzdağı olabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap