• çoğu davulu tribündeymiş gibi çalar. ona da çalmak denirse artık, sanki davul borcunu vermemiş de hıncını alıyormuş gibi abanırlar. oysa çok nadir de olsa rastlanan ritm atan ramazan davulcuları vardır ki işte onlar candır. gönül ister ki vatandaş uyandığında 9/8lik ile önce bi göbek atsın ondan sonra sahurunu yapsın. işini severek yapacaksın arkadaş, görev bilinciyle değil.
  • hiçbir şeyden korkmadım şu hayatta bu ramazan davulcusundan korktuğum kadar. gecenin derinliklerinden gümbüdü gümbüdü güm güm diye o sessizliği yırtmıyor mu? sanırsın cehennemin dibinden baş zebaninin fermanını duyurmak için geliyor.

(bkz: davulun sesi uzaktan hoş gelir)
  • aslında bir alıp veremediğim yoktu.. ama 27 gece boyunca çalan davulcumuzun bir anda ölmesi ve ya kaybı beni çok şaşırttı.. bu vesile ile yeni gelen davulcuya sormak istediğim bir kaç soru var...

* davulcumuzu neden öldürdün? evet ritmsiz çalabilirdi kafa sikebilirdi ama 27 gecedir ettiğimiz küfürlerle akraba olmuştuk onla.
    * gece vakti evlenecek çifti nerden buldun?
    * atabarı* ne olum. kopuk musun?
    *davulcumuzu nereye gömdün?
    * hayır öldürmediysen, rehine olarak tutuyorsan 2 gece daha dişini sık. bu soru olmadı gerçi idare et.

edit 1 gece sonra: birşey olmamış kopuğa yine geldi... ama bu şarkı onun için geliyor. levent yüksel den...

(bkz: bu gece son)
  • bahşiş toplama olayına kendi aralarında haklamak derler.
  • geçen ramazan; bahşişini almak için kapıyı çaldığında babamla karşılaşır. babam son derece öfkeli bir şekilde kapıya açtığında "ne parası, asıl senin bana rahatsızlık verdiğin için para vermen gerekir" dediğini idda etmişti. ben şaşıp kalmıştım. halbuki olay aslında öyle olmamış. babam kibardır. onun yerine: "kusura bakmayın hizmetinizden faydalanamadıkm. karşıki kapıyı çalın isterseniz "demiş. karşı komşuyu da pek sever.
  • arkadaş hem yeteneksiz hem çakal olanını da gördüm ya tamam artık..

sahne şu;
    çin malı scooterın üzerinde 2 kişi.arkadaki ters oturmuş -ki bu kişi ritm fakiri yeteneksiz davulcumuz oluyor-
    bir yandan dengede durmaya bir yandan da zaten çalamadığı davulu çalmaya çalışıyor.
    dumurlardan dumur beğeniyorum..
  • en iyi tanıyanları gece yaşamayı sevenlerdir ya, benzer bir grup yurdum genci bir gece daha ne şebeklik yaparız diye düşününce ramazan davulcusunun başına gelenler görülmeye değer doğrusus: bkz: http://www.izleburada.com/…an-davulcusuna-saka.html
  • ramazan davulcuları derneği: ''vuvuzeladan sonra daha 'sempatik' göründüğümüzün farkındayız..."
    zaytung.com
  • (bkz: rdss)
  • kapıyı çaldığında evde yokmuş gibi yapılan adam(lar). hayır bi tane de gelmiyolar ki gün aşırı gün aşırı. davulu kapan geliyo.
hesabın var mı? giriş yap