• barış grubu olarak gelen pkk'lilerin, hukuki pürüzleri olan 5'i dışında 29'u serbest bırakılmıştır. genel bir tutuklama durumu yok yani. şaşırdım hatta mallaştım desem yeridir. yeni bir dönem başlıyor demek için henüz çok erken ama bu durum kesinlikle "yeni bir vak'a" olarak kayda geçilmiştir.

uzun zamandır keyiften cigara yakmamıştık.

iyi oldu.

(bkz: pkk'li barış gruplarının serbest bırakılması)
  • ahmet türk, bu gelişmeden hemen sonra "sıra türkiye devleti'ndedir" şeklinde buyurmuştu. peh.

kendisine sesleniyorum; haberler iyi, yarın nevşehir peri bacaları'nda bir bölük turizm jandarması terhis edilecekmiş..
  • madem ki barış adımı, hak arama, anadilini konuşma vb. cart curt, neden apo önderimiz barışda savaşta gibi bir pankartı türkçe yazıyosun, kürtçe yazsana, anadilin kürtçe diil mi? pankartın türkçe hazırlanması bile hareketin samimiyeti!!! hakkında bilgi veriyor.
  • "dağdan kendi isteğiyle inen pkk militanı ile örgüt politikası gereği türkiye'ye gönderilen, 'liderimiz emretti geldik' diyen pkk militanını da ayırmak lazım. hatta bu satış sürecinde, dağdaki pkk militanları hakkında konuşurken/yazarken bu farkı daha da dikkatli gözetmek lazım"

http://eskialacakaranl/ık.com.tr/...20.10.2009&y=akincibeyi

pkk'nin türkiye'ye barış grupları göndermesi çok reröröre bir durumdur.
  • (bkz: greek gift)
  • güzel yurduma paket tur dahilinde düzenlenmiş organizasyondur. yeme, içme, konaklama ve panaromik türkiye gezisi dtp tarafından karşılanmış olup imralıya yapılacak vapur gezisi hariçtir.
  • "dağdan iniyorum, teslim oluyorum" veya "liderimiz emretti geldik" bile demekten aciz bir grup kuklanın gönderilmesidir. kuklalara muhabirler onlarca soru soruyor bir açıklama bekliyorlar fakat alınan cevap her zaman birileri tarafından bu kuklalara ezberletilmiş (ki onu bile becerememişler) "barış demokrasi bok püsür kıl yün" oluyor.

muhabir: türkçe biliyor musunuz?
    kukla: barış demokrasi
    m: ne amaçla geldiniz?
    k: barış demokrasi
    m: adınız nedir?
    k: barış demokrasi
    m: ........................
    k: demokrasi barış
    m: peki iyi günler size
    k: ama barış demokrasi icin geldik

bir allahın kulu da sormuyor ulan demokrasinin anlamı nedir bi açıkla bakalım diye, iki kelimeyi bir araya getirip açıklayabilirse bütün sözlük siksin beni. demokrasi için gelmişler barış için gelmişler, siktirin lan ordan kimi kandırıyosunuz.
  • olumlu, umut verici bir hamle olarak görülmesi gereken bir harakettir. fakat bunun yanında iki tarafın da birbirine karşı yerle yeksan olmuş olan güven duyguları nasıl tamir olunur bunun da soruglanması gerekliliğini tekrardan ortaya koymuş olan harakettir aynı zamanda.

şimdi tsk'nın ve türkiye cumhuriyeti'nin çok uzun zamandır söylediği sözlerden biridir, operasyonlar pkk silahlarını bırakıp teslim olduğu zaman biter, aksi takdirde son pkk'lı dağdan inmeden operasyonlar bitmez. bu söylemi yıllardır duyuyoruz. bu doğrultuda benim bu kısa ömrüm içinde böyle bir teslim olma, silah bırakma, dağdan inme olayı ilk defa gerçekleşmiştir. olayın bu niteliği yüzünden umut verici olmaması mümkün değildir. tabiki olumludur.

ha ama olay bana göre aslında şudur: dağdan inen pkklılar sınır kapısına doğru yürürken kafalarından ( şimdi bizi tutuklayacaklar ve allahın unuttuğu bir yerdeki hapishaneye tıkacaklar, bak görürsün, çünkü türkiye cumhuriyeti devleti bütün kürtleri öldürmek istiyor, türkiye cumhuriyeti devletine asla güvenemeyiz ) düşüncesi ve sınır kapısında bekleyen biz türkiye cumhuriyeti vatandaşarının kafalarında ( şimdi birazdan bu 34 kişinin arkadaşları pusu kurdukları yerden çıkacaklar ve ateş açmaya başlayacaklar çünkü pkklılar kalleştir ve onlara asla güvenemeyiz ) düşüncesi silinebilir mi?

dağdan inen pkk'lıların ilk açıklamaları ( liderimiz abdullah öcalan istediği için geldik ) değil de ( bu sürecin silahlı mücadele ile hiçbir yere varamayacağını anladığımız için geldik ) olduğu zaman bu sorun da bitmiş olacak zaten. bu gelen 34 pkklı da bu hedefe uzanan yolda atılmış ilk adımdır diye umud ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap