• yapması çok kolaydır
    data>pivot table chart report seçilir

bütün elinizdeki dataları kapasayacak şekilde exceldeki bütün hücreler seçilir.. sonra başlanır sallamaya. şu şuraya bu buraya diye.. bir kaç sefer sonra ustası olunur, grafikten grafiğe koşulur, promotion alınır, ceo olunur.
  • ms excel programinin tools menusu altinda bulunabilecek nefis $aane, acaip faydali bir ozelligi.
    bir veri alanini, ayni tablo uzerinde otomatik toplamlar ve bazi basit operatorler dahil olmak uzere, farkli bakis acilarindan incelemeyi saglar.
  • excelin, her hangi bir yerde her hangi bir mühendisin yaptığı bir şeyleri mutlaka kolaylaştıracak bir huyudur.

bir çok simülasyon programı filan kullanan çok mühendis arkadaşlar bir onbeş dakikalarını ayırıp da uğraşırlarsa, bir gün mutlaka sevineceklerdir, inanıyorum. exceli asla küçümsemeyin. öptüm.
  • iş görüşmelerinde excel konusunda kendilerini gelişmiş derecede yetkin bulanlara sorup, şimdiye kadar bir kere bile cevabını alamadığım, excel'deki bir başka başyapıt.
  • bana bir iş mülakatına mal olan excel özelliği. ne işe yaradığını, nereden yapıldığını bilmemem rağmen hiç işim düşmediği için sonra öğrenirim diye öteledim öğrenmeyi. ki bu arada aşmış formüller, optimizasyon - simülasyonlar yaptım excel ile, üzerine vba ile kendimce sınırlarını zorladım excel'in. gel gör ki geçen hafta hayalimdeki iş için son mülakata çağrılan tek kişi olmama rağmen bana verilen egzersizde data sorting için sumif - vlookup kombinasyonlarıyla şu basit fonksiyonun* birkaç dakikada hallettiği olayı 20 dakikada anca hallettim. e haliyle asıl mesleğimle ilgili kısmını bitiremedim testin.

tavsiyem odur ki üşenmeyin açın bakın, ki 10 dk dahi sürmez nasıl çalıştığını anlamanız. sonra benim gibi kafanızı klavyenize vurmazsınız.
  • exceli excel yapan ozellik. vlookup formulu ile birlikte hayat kurtaran hede.
  • database kayitlarini tabular formata sokarak, ust yoneticilerin anlayabilecegi ozet tablolar yaratmaniza olanak saglayan excel fonksiyonu. excel 97'den sonra excel 2000 versiyonunda daha da gelistirilmis, daha esnek hale getirilmistir.
  • satır, sutun, ve sayfa alanlarında kullanılabilecek maksimum unique item sayisi 8.000 dir.
  • (bkz: vlookup)
  • öğrendiğim günden bu yana hayatımı kolaylaştıran bir fonksiyon.
hesabın var mı? giriş yap