• bir kız ismi..ilk duyduğumda garipsediğim ama alıştıkça dünyanın en güzel ismi olduğuna kanaat getirdiğim sözcük..evet evet eğer ilerde kızım olursa ne yapıp edip adını pırıl koyacağım..
  • kanal d ankara muhabirlerinden biridir. soyadı pek bilinmese de tüm ankara muhabirleri tanır kendisini. sarışınlığıyla ünlüdür.
  • telafuzu zor, bu adi kullanmamak icin insanlari zorlayan, isil, isik, pinar, siril, tirtil, digil sekline donusup piyale diye alay edilen, adin sahibini neredeyse katil edecek isim. ornek= benden iyi kimse bilemez...
  • --ya kız olursa?
    -pırıl! pırıl böyle ı'lı.. ı lar bir sakinlik katıyor bence, hoop diye söyleniyor, hatta mırıl mırıl, böyle ne tatlı.. l sonuna böyle yumuşacıklık da katmış, zaten p var.. p öperken çıkar. öppp gibi.. sevdiğimiz bir harf.. hem bak "pırılcığım" de bir? hepsi ı, ne uyumlu, ı yı seviyoruz!
    --ııh.. değil. hem ne öyle şırıl gibi.. şırıl şırıl, çocuğum gelicek ortamlara, insanlar tutuyorsa aklına gelecek, işemek isteyecek.
    -öeh.. bambaşkasın abla ya!

2008, yeğene isim seçmece.. zaten erkek oldu biraz, efe..
  • dünyanın en güzel ismi...

hayatımın aşkı...
  • trt cocukta yeni bir cizgi dizi. post-apokaliptik istanbul’da geciyor, bogaz koprusu var ama cevresinde sadece uc bes tane ev var, bogazici koyleri tadinda. piril matematikten 70 almis, ben asil deha o saniyordum ama o da senin benim gibi bir insan. egitsellik cok cok.
  • (bkz: jimmy neutron)
hesabın var mı? giriş yap